5 років дерибану і злиднів

5 років дерибану і злиднів
140673 ПЕРЕГЛЯДІВ

Станом на 30 квітня 2019 року державний та гарантований державою борг України становить 2 трильйона 124,80 млрд. грн. або 79,82 млрд. дол. США, в той час як станом на 31.10.2014 року він становив 945,33 млрд грн. або 72,99 млрд дол. США (враховуючи курс валют, який був на той період). Таким чином, в національній валюті за п’ять років гарантований державою борг, не дивлячись на суми, які ми вже повернули кредиторам за ці роки, зріс більше ніж удвічі! Виникає закономірне питання: чи принесли ці кредитні кошти, які призначені для проведення нібито «європейських» реформ в Україні, користь нам чи, вибачте, «загнали» наш народ в чергові боргові кайданки, за які повинні будуть ще платити наші діти та онуки, або ж вони просто «пішли в карман» конкретним можновладцям?

Усім достеменно відомо з різних джерел інформації, як попередня влада під керівництвом П. Порошенко, найбільш активно брала на країну ці боргові зобов’язання, в т.ч. на умовах ультиматумів від МВФ, а поряд з цим, відверто та цинічно обкрадала нашу державу,її оборонний сектор, як роками заробляла на війні та крові, як збагачувалась через державні підприємства стратегічного значення (зокрема, Енергоатом, Укроборонпром і т. д.), тому і не дивно, як колишній Президент за минулий рік збагатився у 82 рази (і це лише офіційно, згідно декларації, а тому можна лише уявити які цифри насправді), а натомість українців загнали у комунальні борги, відібрали обіцяні субсидії, скоротили на роботі, інфляцією знецінили гривню, а ціни на продукти харчування та побутові необхідні для життя речі підняли в декілька разів. У нас склалася за ці роки ситуація, коли в Україні найбагатший в Європі Президент та одночасно - найбідніший народ. При цьому, звертає на себе увагу, що ці представники попередньої влади продовжують і далі тягнутись до «кормушки», змінивши назви своєї партії та обіцяючи людям знову «жити по новому», а самі планують «працювати по старому» - збагачуватись і далі заробляти на нищівній бідності простих українців. І тут вже починається наша з вами відповідальність, адже зробивши помилку один раз – не можна її повторювати знову.

Адже дерибан нашого бюджету відбувався у нас на очах усі ці 5 років і ми це пробачили, забули і продовжуємо забувати усі ті експерименти, які над нами фактично проводила попередня влада, все більше і більше затягуючи нам ремені. Давайте лише з вами пригадаємо і не будемо забувати, які заяви лунали з вуст наших міністрів, які пояснювали не надто щасливе життя українців: українцям не вистачає грошей, бо вони багато їдять, їздять на старих авто, тому що в машинах не розбираються і купують третьосортне барахло, живуть на 10 років менше ніж європейці, тому що не стежать за своїм здоров’ям, а технічний прогрес не розвивають, тому що спокон віків краще працюють руками, а не головою. Тому і виникає закономірне питання: як посадові особи з таким мисленням можуть щось зробити для покращення життя нашого народу, якщо вони вважають, що не держава повинна створювати комфортні умови життя для своїх громадян, а сам громадян повинен створювати належні умови для функціонування держави та її можновладців? Про який суспільний інтерес чи громадянський обов’язок представників влади можна вести розмову, якщо нас усі ці роки вважали за «дійних корів», які лише повинні комусь і не мають фактично жодного права. Нас довели до крайньої точки і далі шлях лише до втрати як нашої нації, так і незалежності країни.

Саме тому, зараз у нас є шанс усе це виправити, зробити гідний вибір на парламентських виборах та обрати абсолютно нових, чесних та добросовісних людей, перш за все, своїх представників у Верховній Раді Україні, які будуть ухвалювати новий бюджет нашої країни, нестимуть за нього персональну відповідальність, ухвалюватимуть соціально необхідні закони та захищатимуть кожного українця. Ми повинні пригадати, що у нас є гарантовані Конституцією права, а не лише обов’язки, ми повинні настояти, щоб ці права реалізовувались державою на практиці, ми повинні нагадати можновладцям, що вони працюють на народ України і отримують заробітну плату з карманів платників податків, тобто з карманів кожного з нас, тому ми повинні не забувати обіцянок та не дозволяти більше нікому дерибанити бюджет та вводити у злидні українців!

 

Це наше з Вами майбутнє і ми його можемо побудувати лише разом!