Їх об’єднав ритм і погони: поліцейському підрозділу барабанщиць Донеччини чотири роки

200279 ПЕРЕГЛЯДІВ

Відпрацьований ритм, синхронні рухи, відкрита посмішка - ці дівчата притягують погляд. У формі та з барабанними паличками в руках - вони професійно забезпечують спокій громадян, а майстерною грою на інструменті дарують гарний настрій та посмішки. Вже чотири роки ансамбль барабанщиць є візиткою карткою поліції Донецької області.
Історія ансамблю почалася восени 2016 року. Щоб підтримати ритмічними виступами виснажених бойовими діями мешканців регіону, було вирішено створити незвичний творчий колектив.
Унікальність проєкту в тому, що це був перший підрозділ барабанщиць в Україні, до складу якого увійшли діючі співробітниці поліції. Дівчата-поліцейські з підрозділів слідства, карного розшуку, превенції, кадрів та відділу «102» об’єдналися в одну команду. Причому у той момент ніхто й не думав, що вже за місяць опанує музичний інструмент.
Репетиції проходили у позаслужбовий час, по шість годин на тиждень. Попри щільний робочий графік та щоденні невідкладні завдання, дівчат захопила ідея, яка поєднала в собі силу музики, мужність та красу.
Старший інспектор сектору кадрового забезпечення Центрального відділу поліції Олександра Кисельова у команді барабанщиць з першого дня. Вона добре пам’ятає своє перше знайомство з інструментом: «Ми взяли до рук олівці, але не для звичного нам документування злочину, а для освоєння нової лінії роботи. Було страшнувато, адже ніхто з нашого складу не мав музичної освіти, але одночасно усі ми відчували велике бажання навчитися новому та відточити майстерність до досконалості».
Так проходили дебютні репетиції. З часом олівці змінили барабанні палички, а барабанний ритм поєднався з синхронним шикуванням. Чути музику та грати на інструменті вчив дівчат професійний барабанщик оркестру поліції Донеччини, а хореографом та наставницею колективу від початку і на сьогодні є працівниця главку Вікторія Піскус. Поступово дівчата втілили в життя нереальну, на перший погляд, ідею.
«Учасниці ансамблю з азів навчалися мистецтву дефіле з барабанами, відпрацьовували синхронність рухів. Особливу роль відіграє освоєння основ акторської майстерності і танцювальних елементів», - розповідає хореограф.
На сьогоднішній до складу ансамблю входять 17 барабанщиць, серед них - 5 курсанток Донецького юридичного інституту МВС України.
Ангеліна Ткач - майбутній слідчий. Дівчина закінчила клас фортепіано і знайшла застосування своїм музичним навичкам в ансамблі. Вже наступного літа барабанщиця змінить курсантські погони на поліцейські та продовжить творчі виступи в званні лейтенанта.
Переїхавши на Донеччину, не залишила й улюблене заняття Анастасія Горбань. Отримуючи юридичну освіту у Харківському національному університеті внутрішніх справ, ще на першому курсі дівчина пройшла конкурсний відбір до складу барабанщиць вишу, на другому курсі стала командиром підрозділу. Зараз 21-річна Анастасія проходить стажування на посаду інспектора в Головному управлінні Нацполіції Донеччини. «Перед кожною з нас стоїть завдання - не підвести одна одну. Адже, помилившись, можна збити з ритму весь колектив», - ділиться лейтенантка.
Наразі в арсеналі тендітного й одночасно мужнього підрозділу барабанщиць 7 музичних номерів, а за плечима - понад двохсот виступів. За ці роки дівчата дарували радість мешканцям різних куточків регіону: підтримували громадян на лінії зіткнення, знайомили школярів з професію поліцейського та брали участь у всіх масштабних заходах в кожному населеному пункті.
За ці роки ансамбль барабанщиць став візитною карткою поліції Донеччини. Перший гастрольний виїзд за межі регіону став незабутнім для всіх учасниць. У 2017 році дівчата-барабанщиці отримали запрошення виступити на церемонії відзначення другої річниці Нацполіції у Києві разом з колективами Національної академії внутрішніх справ (Київ) та Харківського національного університету внутрішніх справ. Вже за два тижні - урочистості на Закарпатті. Тоді Маріуполь та Ужгород разом відсвяткували День державного прапора та 26-ту річницю незалежності України. Колону ужгородців, які пронесли містом 100-метровий прапор, очолили поліцейські барабанщиці.
Сьогодні репетиції продовжуються. Ініціативу щодо творчої діяльності колективу активно підтримує очільник поліції Донеччини Микола Семенишин. В умовах карантину дівчата репетирують на свіжому повітрі, адже не можна втратити набуті навички. Наступний масштабний виступ відбудеться в Маріуполі під час святкування Дня міста - барабанщиці разом з оркестром поліції Донеччини та кінною поліцією задаватимуть ритм маршу усьому заходу.

Відділ комунікації поліції
Донецькій області

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео