Під Києвом вибухнув новий скандал з маршрутками: перевізника «Клайт» викрили у небезпечних зловживаннях, порушеннях ПДР та скотському сервісі

Під Києвом вибухнув новий скандал з маршрутками: перевізника «Клайт» викрили у небезпечних зловживаннях, порушеннях ПДР та скотському сервісі
26103 ПЕРЕГЛЯДІВ

Не встигли влягтися пристрасті в Броварах, як на Київщині спалахнув новий скандал, пов’язаний зі сферою пасажирських приміських перевезень.

Зокрема, як повідомляють ЗМІ, через систематичні зловживання підприємство ТОВ «Клайт» стало героєм викривальних журналістських розслідувань.

Журналісти повідомляють, що цей перевізник завдяки своїм корупційним зв’язкам в Київській облдержадміністрації, податковій та поліції став фактично монополістом, який проти конкурентів завдяки адмінресурсу (перевірки, інспекції, мінімізація доходів, «кришування», залякування і т.д.) веде неконкурентну бізнесову діяльність. Що в підсумку погіршує ситуацію з якістю перевезень і вартістю проїзду.

Топити конкурентів — вигідна стратегія?

Наприклад, як вказують розслідувачі, в 2018 році на маршруті №732 (Крюковщина-Київ) конкурсна комісія КОДА змінила перевізника «Кийтранс-2005», який багато років сумлінно працював на цьому маршруті, на ТОВ «Клайт», «чиї автобуси пасажири прозвали «буцегарні» через низьку якість обслуговування та технічного стану автобусів». В цілому ж підприємство «Клайт» обслуговує 5 великих автобусних маршрутів і ще декілька дрібних.

«Кроме того, «Кийтранс-2005» возил людей с Вишневого в Киев в 1,5 раза дешевле, чем его конкуренты, а по пятницам, по указке сверху, предоставлял бесплатный автобус для пенсионеров. Таким образом, управление инфраструктуры КОДА способствовало ухудшению условий перевозок и, судя по тому, что владелец ООО «Клайт» нелегально получает миллионные прибыли, решение властей дать ему «на откуп» этот популярный маршрут был не садизмом к населению, а желанием получить свою долю», — сказано в публикации «Кто же крышует киевского перевозчика «Клайт»?!».

Представники мас-медіа відзначають, що тим, хто користувався послугами ТОВ «Клайт», є що розповісти: і про відсутність квитків (ніяк не ведеться облік коштів, отриманих за проїзд), і хамство водіїв (пасажира, взагалі, могли викинути з маршрутки через занадто велику, на думку водія, сумку), і про недотримання схеми руху, і про нічні зберігання маршруток в незаконних місцях, і про «ліві» автобуси інших компаній на маршрутах, або взагалі без ліцензій…

«З перевізником, який так відверто порушує умови договору, вже давно повинні розірвати цей договір. Але губернатор Київщини кришував ТОВ «Клайт», прикриваючи нелегальні перевезення, — 1 000 000 000 збитків для бюджету», — йдеться в статті.

Наркомани за кермом — дуже сумно ми живемо

За повідомленнями жителів передмістя, на маршруті №742 (сполученням Боярка — Київ), а також на №721, які теж обслуговує цей перевізник, водії нерідко перевищують швидкість, створюючи аварійні ситуації, а людей перевозять, «як худобу». Зокрема, в години пік, маршрутки часом були набиті битком, а іншої альтернативи дістатися з передмістя до столиці і назад немає, скаржаться пасажири.

Крім того, на адресу перевізника звучать постійні скарги на відмову водіїв брати пільгових пасажирів — пенсіонерів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, малозабезпечених, колишніх бійців АТО і т.д. Що періодично викликає шквал критики, постійних скандалів в соцмережах і засобах масової інформації.

Очевидці повідомляють, що технічний стан маршруток «Клайт» просто залишає бажати кращого — влітку в них душно, салони ніхто, ймовірно, не прибирає, а їздити на сидіннях не тільки некомфортно, але і дуже неприємно.

А недавній випадок, коли водія 742 маршрутки піймали в стані наркотичного сп’яніння, взагалі ні в які ворота не лізе. Чи варто згадувати, що від проходження експертизи він відмовився, сподіваючись на те, що керівництво все, як завжди, «вирішить».

Не зайвим буде додати, що карантинні правила на маршрутах цього перевізника порушуються повсюдно, що вже не раз фіксувалося в протоколах поліції (дах не встигає замітати всі сліди?). Ну, і як вишенька на торті, гучний скандал на 742 маршруті, коли відомий адвокат вказав водієві на явні порушення, а той у відповідь вилив на нього відро лайок.

Проте, за інформацією журналістів, центральна та обласна влада не чіпає цього перевізника, закриваючи очі на численні явні порушення і загрози для безпеки пасажирів, а також інших учасників дорожнього руху.

Тому під Києвом, як ніколи, актуалізувалося питання чесної конкуренції в сфері перевезень, прозорого формування вартості проїзду, поліпшення якості перевезень та ін. І найголовніше, місцеві жителі вимагають підвищити безпеку перевезень і реально боротися з корупцією, а не давати преференції «катафалкам» з водіями-хамами.

Тетяна Скобецька, Сергій Трофімов, — за матеріалами ЗМІ та соцмереж

person.biz.ua

Теги: Маршрутки,маршрутки Київ,перевізники Київ,перестрілка в Броварах,ТОВ «Клайт»,Кийтранс-2005,перевізник Клайт,Клайт,Боярка — Київ,АТО ,ЧАЕС,Крюковщина-Київ,Київська облдержадміністрація,КОДА
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео