Журналісти з'ясували, скільки закарпатські митники кладуть у свої кишені, а не в бюджет України (відео)

Журналісти з'ясували, скільки закарпатські митники кладуть у свої кишені, а не в бюджет України (відео)
26627 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як провезти в Україну що завгодно? Платиш 300-500 євро – і хоч банани та картини Порошенка вези! Та на кордоні із Угорщиною схема, що озолочувала місцевих «смотрящих» дала збій. Десятки мікроавтобусів не пускали в Україну. Обурені люди, серед яких були і звичайні контрабандисти, підняли такий бунт, що тимчасовий голова української митниці Ігор Муратов і головний прикордонник Сергій Дейнеко особисто прилетіли на кордон домовлятись.

Журналісти програми "Гроші" спробували з'ясувати, яка ж схема тепер працюватиме на кордоні.

На вихідних на Закарпатті водії з "посилками" від заробітчан заблокували в'їзд до України. Останні дні весни можуть стати останніми дня оборудок закарпатських митників. Через СБУ і Нацполіцію, які приїхали проконтролювати їх діяльність, зупинилася схема, яка працювала десятиліттями.

"Ситуація, яка складається сьогодні на кордоні, не є новою, вона є постійною. Питання тільки в тому, коли домовилися, з ким домовилися і на якому етапі", - говорить адвокат Ярослав Романчук. 

Відчувши, що пахне смаленим, митники почали працювати за законом, поставивши перевізників, що заробляють возячи "посилки" з ЄС (переважно з Італії), перед фактом: потрібно платити в бюджет 1 євро з кожного кілограму вантажу.

Проте перевізників такі умови не влаштували і вони перекрили кордон, та навіть скинули з дороги автівку прикордонників. Щоб заспокоїти протест довелося викликати поліцію та Нацгвардію. А коли нічого не вийшло, то з Києва прилетіли головний прикордонник Сергій Дейнеко разом із тимчасовим очільником митників Ігорем Муратовим. 

Лише після переговорів із протестувальниками, зійшовшись на єдиній ціні розмитнення у 55 центів на кілограм, десятки власників "бусів" погодилися платити.

Головний митник Чопу звітує про перемогу: кожна автівка - це 15 тисяч гривень у бюджет України. 

"У середньому з автобуса виходить сплачувати від 12 до 16 тис грн, залежно від кількості товару ", - зазначив в.о голови Закарпатської митниці Олександр Богош.

За лише одну добу на митниці вдалося зібрати чималеньку сумум - 2, 3 млн грн, з яких понад 1,5 млн грн з італійських "бусів".

От тільки ця подія може стати серйозною проблемою для охоронців кордону і наповнювачів бюджету. Губернатор Закарпаття прямо говорить: раніше ці гроші йшли у чиїсь кишені, а не в бюджет.

"Були певні корупційні схеми, які формували незаконні обсяги цих платежів у кишені посадових осіб, а не в бюджет держави", - зазначив голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

Перевезення товарів під реалізацію прикриваючись посилками - давня схема, на якій перевізники скоріше "дійні корови", ніж бенефіціари. 

"Для того, щоб такі схеми працювали, задіяно дуже багато різних структур: це і СБУ, і митниця, і звичайна податкова, може бути і прокуратура, і суди", - переконаний директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

На камеру водії, мабуть, боячись наслідків, лише натякають на данину для митників і прикордонників, без деталей

Та все ж один з водіїв - Сергій - на умовах анонімності назвав "розцінки" Закарпатської митниці: 500 євро і вези, що хочеш! Тих, хто так робить, за словами Сергія, не більше 20%. Інші дійсно возять посилки заробітчан, але і вони платили данину: від 100 євро.

За словами водія Сергія, контрабандист - це людина у чорній формі, яка перевіряє вантаж на наявність контрабанди. Тобто це безпосередньо посадова особа, яка має боротися з контрабандою, із завезенням заборонених товарів! Але замість того, щоб боротися, вона заробляє і доволі таки непогано! 

Кількість цих італійських "бусів", як і наших людей в Італії, чимала - до тисячі за місяць перетинають український кордон. 

unian

Теги: боротьба з контрабандою,контрабанда на митниці,Закарпаття,Україна,корупція,корупція на митниці,корупція в Україні,прикордонники,митниця, Ігор Муратов,Сергій Дейнеко, СБУ,Італія,ЄС,Нацгвардія,бюджет України,Олексій Петров,Закарпатська ОДА,Ілля Несходовський,Сергей Дейнеко Википедия,Игорь Муратов Википедия,Алексей Петров Википедия,Илья Несходовский
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео