Глава Південної філії АМПУ Максим Широков причетний до схем в портах Великої Одеси

Глава Південної філії АМПУ Максим Широков причетний до схем в портах Великої Одеси
13792 ПЕРЕГЛЯДІВ

ГО "Рада Громадської Безпеки"  пильно спостерігає за кричущим корупційним свавіллям, яке під чуйним керівництвом начальника Південної філії ДП “АМПУ” Широкова М.А продовжує свою "триумфальну ходу".

Увійшовши в смак, Максим Широков продовжує блокувати обробку суден, якщо вони не обслуговуються у вигідних йому агентів. Цю схему він реалізує прямим тиском на головного диспетчера порту, свого прямого підлеглого. Диспетчер просто не дозволяє судам, зафрахтованим великими світовими компаніями, які фактично приносять порту і державному бюджету України прибуток, швартуватися до причалів АМПУ до тих пір, поки вони не наймуть «правильну» агентську компанію. 

Морський торговельний порт «Южний» ‒ державне стивідорне підприємство №1 в Україні за обсягами перевантаження вантажів. Одночасно з цим порт - найнебезпечніший за ймовірністю великих пожеж, так як саме тут знаходиться Одеський припортовий завод, підприємство, перевантажує вибухонебезпечні речовини (карбамід, аміак і інші). 

З урахуванням масштабності порту, а також його стратегічної значущості, традиційна для українських портів корупція, до "Южного" зазвичай якщо і докочувалась, то ніколи в настільки цинічних розмірах. На жаль, цей виняток припинило працювати влітку 2020 року, коли Максим Широков почав застосовувати в "Южному" схему адміністративного тиску на власників вантажу. 

Переважно, вантажовласники, а також судновласники, це великі міжнародні холдинги, які працюють у всьому світі. В середньому, один захід судна  класу Capesize і більше приносить державі Україна близько $ 150 000 і більше портових зборів. 

На ринку морських вантажоперевезень існують висококваліфіковані посередники - агентські та експедиторські компанії. Це сервісні підприємства, які займаються оформленням митних, фінансових, подорожніх документів, номінують буксирних операторів, ведуть переговори з портами прибуття, підтримують зв'язок з капітаном і екіпажем суден і тд. Агентські компанії обслуговують судна, експедиторські компанії - вантажі. Широко поширена загальносвітова практика, коли і агента й експедитора фрахтує (номінує) представник власника вантажу. Компанії-агенту  судновласник віддає загальну суму портових зборів та інших витрат, які агент, в свою чергу, передає державним органам, а також отримує свій відсоток, що залежить від обсягу судна. 

Отже, з літа 2020 року Максим Широков почав робити спроби завести в Південний порт агентську компанію Ladder, аффілійовану з ним особисто. Завдяки розголосу і невдоволення компаній-клієнтів, спроби вдалося присікти. З цього моменту Широков став змушувати судновласників працювати з компанією СТС-Шиппінг (єдрпоу  37894214), яка згідно інформації з clarity-project.info, має пряме відношення до Віталія Саутьонкова, депутата Одеської обласної ради від "Оппоблоку". СТС Шиппінг також пов'язаний з колишнім директором ДП Одеський припортовий завод Назаренко С.М., який був звільнений з ОПЗ, але продовжує впливати на корупційні процеси навколо підприємства.

Новітній прецедент, коли 29 вересня цього року судно «EFFY N»(IMO: 9509516) мало стати до причалу # 2 Одеського припортового заводу, агент - СМТ Южний. За кілька годин до проводки, судно виключили з змінно-добового плану, ОПЗ отримав від диспетчерської АМПУ повідомлення, що графік підходу судна невідомий та фото відповідних електронних листів від головного диспетчера Южненського філії АМПУ.

В цей час вантажоодержувач отримав кілька телефонних дзвінків від представників компанії СТС Шиппінг з порадами змінити агента, щоб отримати першочергове право підходу до причалу і не втрачати значні гроші на простої. 

Аналогічного тиску зазнавали й інші компанії. Вся ця ситуація передбачає домінування буксирного оператора, близького до Максима Широкова. Спроба завести в порт наближені буксирні компанії вже привела до аварії судна з аміаком. Цього разу обійшлося без серйозних наслідків, але це виключно щасливий збіг обставин.

Ці корупційни дії начальника Південної філії ДП “АМПУ” Широкова М.А, також безпосередньо впливають на репутацію України на мировому ринку морських вантажоперевезень. Той факт, що найбільшим портом країни керує людина, яка загрузла в корупційних схемах, наочно демонструє загальний стан галузі та повну відсутність в ній влади. Ця ситуація повинна бути негайно виправлена, інакше Україна втратить і без того не надто численні вантажі, а також в черговий раз отримає удар по діловій репутації, від якого навряд чи зможе оговтатися.

Рада Громадської Безпеки

Теги: АМПУ, Южний,порт Южний,Широков Максим,Максим Широков,СТС-Шиппінг,Південний порт,Широков порт,Широков корупція,Морской торговй порт «Южный»,Южный,Порт Южный,порт Южный,EFFY N,СТС Шиппінг,Южненська філія АМПУ,СМТ Южний,СМТ Южный,Україна,Украина,Максим Шыроков,Шыроков,Широков,ДП Одеський припортовий завод,ОПЗ,Capesize ,АМПУ Максим Широков,АМПУ Широков
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео