АНДРІЙ СЕНЮК: НА ЛЬВІВЩИНІ СТВОРЕНО НОВИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «КОРОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ»

АНДРІЙ СЕНЮК: НА ЛЬВІВЩИНІ СТВОРЕНО НОВИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «КОРОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ»
10536 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Львівській області 30 листопада Указом Президента України № 526/2020 створено новий національний природний парку "Королівські Бескиди" в Самбірському районі (територія колишнього Старосамбірського району).

З Указам Президента України про створення НПП «Королівські бескиди» можна ознайомитися за посиланням:

Загальна площа нового парку який підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України складає 8997га. Парк створений за рахунок комунальних земель Старосамбірського та Дністрянського лісництв, що перебувають у підпорядкуванні «Старосамбірського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс».

Старосамбірська районна рада попередньо виділила кошти на розробку проекту створення парку, який був підготовлений науковцями Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного лісотехнічного університету України на замовлення Старосамбірської районної державної адміністрації.

 

Створення парку забезпечить підтримання екологічного балансу у верхів’ї басейну Дністра, зниження негативного антропогенного впливу на довкілля, поліпшення його стану, збереження цінних природних комплексів, червонокнижних видів тварин, рослин та всієї біоти, буде сприяти розвитку туризму на Львівщині.

Після утворення адміністрації національного парку планується виділення 30,3789 млн. грн. з державного бюджету, які надійдуть в Старосамбірський край на організацію природоохоронної установи. Буде створено 75 нових робочих місць. 

В Україні всі національні природні парки, які підпорядковані Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України фінансуються з державного бюджету!

 

 

Назвали майбутній природний парк «Королівські Бескиди» не випадково. Колись територія Старосамбірщини належала до Галицько-Волинського князівства. Князь Лев Галицький (син короля Данила Галицького) мав резиденцію в селі Спас, що розташоване за 5 км від Старого Самбора.

Лев I Данилович (бл.1228 - бл.1301) - князь Перемишльський (бл. 1240 - 1269), Белзький (після 1245 - 1269) і Галицький (1264 - бл. 1301), претендував на литовську (1269) та польську (1289) спадщину, здобув володіння на Закарпатті та Люблінську землю, був другим сином короля Данила Романовича і Анни Мстиславівни.

У західноєвропейських джерелах Лев I називається Королем Русі.

Відомо також, що останні роки життя князь Лев провів у монастирі в с. Спас на Старосамбірщині.

Недалеко від с. Спас в селі Лаврів розташований давній монастир святого Онуфрія (Лаврівський монастир) з однойменною церквою, заснований як первісна чернеча оселя ще в ХІІ ст. в часи Галицько-Волинського князівства на Івановій горі поміж горами Грабовою і Бучиною, який зберігся до сьогодні. Через село Лаврів в середньовіччі пролягав "Руський Путь", через який відбувалось сполучення Київської Русі з іншими державами Європи.

Слід зазначити що в Львівській області ведеться робота по створенню ще одного нового національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара на Сокальщині. Сподіваємось, що в наступному році буде підписано відповідний Указ Президента України про його створення.

Автор: Андрій Сенюк

Теги: Національний природний парк «Королівські Бескиди», НПП «Королівські Бескиди», Королівські Бескиди, Президент України Володимир Зеленський, Офіс Президента України, Кабінет Міністрів України, Денис Шмигаль, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України), Роман Абрамовський, Эдуард Агустамян, Львівська область, Львівська обласна державна адміністрація, Максим Козицький, Олег Синютка, Юрій Холод, Іван Собко, Львівська обласна рада, Олександр Ганущин, Володимир Гірняк, Андрій Сенюк, Андрій Сенюк начальник управління охорони природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Іванка Сторожук, Назарій Стемпіцький, Інеса Шемелинець, Старосамбірський район, Самбірський район Старосамбірська районна рада, Тетяна Терлецька (Тетяна Терлецька), Тетяна Терлецька голова Старосвмбірської районної ради, Микола Мартич, Микола Мартич заступник голови Старосамбірської районної ради, Міністерство екології та природних ресурсів, Остап Семерак, Василь Полуйко, Віктор Клід, Сергій Матвеєв, Анастасія Драпалюк, Дар’я Чмишенко, Дар’я Болдарєва, Анна Ковбасюк, Старосамбірська районна державна адміністрація, Старосамбірська об’єднана територіальна громада, Стрілківська об’єднана територіальна громада, Львівський національний університет імені Івана Франка (Львівський Національний Університет Франка), Львівський національний університет імені Івана Франка (Львівський Національний Університет Франка) ректор Університету, чл.-кор. НАН України, професор Володимир Мельник (Володимир Мельник), професор, д.б.н. Лідія Тасєнкевич (Lydia Tasenkevich) Гербарій Львівського національного університету імені Івана Франка (Herbarium LW), Тетяна Хміль, Марія Сенів (Марічка Сенів), Христина Скрипець (Chrystyna Skrypec), Національний лісотехнічний університет України, д.б.н. Сорока Мирослава, доцент, к.с-г. н. Гаврилюк Сергій, Львівська державна лісовпорядна експедиція, інженер-таксатор І-ї категорії Іваневич Володимир, Володимир Мельник, Микола Гожан, Ігор Тренич, ОКС ЛГП «Галсільліс», Старосамбірський ДЛГП «Галсільліс» ОКС ЛГП «Галсільліс».,Роман Гладишевський, Роман Гладишевський проректор з наукової роботи Львівського національного університету ім. І. Франка, професор., Самбірський район, м. Старий Самбір, с. Спасів, с. Лаврів, Лаврівський монастир, фільм "Лаврівські палімсестри", монастир Св. Онуфрія, церква Св. Онуфрія, Галицько-Волинська держава, Галицько-Волинське князівство, король Данило, король Лев, князь Лев, Старосамбірщина, Старосамбірський край, гори Карпати, Карпати, Верхньодністровські Бескиди, Львівщина
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео