Артисти в умовах українського шоу-бізнесу зі складною ситуацією авторського права

Артисти в умовах українського шоу-бізнесу зі складною ситуацією авторського права
191777 ПЕРЕГЛЯДІВ

Озирніться навколо себе. Вас оточують предмети інтелектуальної власності: картина на стіні, предмети вжитку, музичний твір звучить з телефону або створюється нова комп'ютерна програма. І все це робота якоїсь творчої особистості, яка покладає на це свій потенціал та вміння. Наприклад, над створенням кінофільму працюють режисери, сценаристи, оператори, постановники. А що вже говорити про самих артистів з особливою подачою тексту. Все це говорить про інтелектуальне авторство.
Створюючи композиторський твір, наносячи акварелі на полотно або ж навіть виконуючи роль на сцені автор впевнений, що його робота захищена авторським правом. Адже, мовляв, це ж я написав цю композицію або створив цю картину. То автоматично є автором даної роботи. Однак, сьогодні в сфері шоу-бізнесу авторське право не захищене. І гідним прикладом цього став нещодавний конфлікт, який виник на дні святкування Дня Незалежності. Під час концерту приуроченому цьому дню, авторські права групи "Океан Ельзи " та "Бумбокс" були порушені. Відтак, на святкуванні були використані музичні твори, які належать українським виконавцям у стилі попурі без їх відомостей. Лідер рок-гурту Святослав Вакарчук прокоментував цей інцидент з обуренням. Виконавець зазначив, що звісно їхню пісню могли використовувати у вільному доступі, однак, поки є живі члени рок-гурту, могли б і запитати дозволу.
Згідно Закону України "Про авторське право і суміжні права" музичний стиль попурі визначають як твір, що є творчим підбором, який імітує стиль інших виконавців. Також опираючись на статтю 21 цього закону, передбачено використання музичних творів для створення на їх основі інших творів в жанрі попурі без згоди автора. Але тут є она важлива поправка: використання композиції з обов'язковим зазначенням автора або людини, яка має авторські права на даний твір.
В даному випадку з групою "Океан Ельзи" вийшла форс-мажорна ситуація. Так, під час озвучення пісні та дати її створення, нічого не йшлося про автора композиції.
Тож тут є всі підстави стверджувати, що були порушені немайнові авторські права. Стаття 14 Закону України "Про авторське право і суміжні права" говорить, що на будь-якому публічному виступі використання музичного твору вимагає зазначення належним чином авторства, якщо це можливо. І так, практично можливо було сповістити на телебаченні імена авторів музичних творів, які увійшли до складу святкування Дня Незалежності.
Так як, дана обставина говорить про порушення немайнового авторського права- зазначення імені автора музичного твору на ТБ під час публічного сповіщення. Це дає право членам рок-групи звернутися до суду та вимагати справедливого вирішення конфлікту: компенсація або ж відшкодування моральної шкоди.
До речі, виконавці композиції також можуть позиватися до суду з приниженням їхньої честі та гідності. Адже, крім авторства, не було зазначено на святковому концерті й імен виконавців. Адже згідно з Законом України "Про авторське право і суміжні права" артист, який виконує музичний твір, є власником суміжних прав. Він теж повинен вимагати аби перед кожним публічним виступом зазначали його ім'я або псевдонім та не порушувалися немайнові права.
Отже, для автора авторське право є дуже важливим і гідне звучати. Тому в сфері шоу-бізнесу прикро усвідомлювати нехтування правилами Закону України про немайнові права. Що буде далі, і чи звертатимуться члени рок-групи "Океан Ельзи", " Бумбокс" до суду- право їхнє, нам залишається лише спостерігати. Однак хочеться, щоб вищі представники влади так само дотримувалися Закону України та не забували, що авторське право є галуззю інтелектуальної власності, творчим потенціалом певної особистості.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео