Ідея та авторське право: що говорить Закон України

Ідея та авторське право: що говорить Закон України
187966 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ідея-уявний образ в думках про явище об'єктивної реальності(предмет, принцип, прообраз). Ідея має на меті подальшу реалізацію і практичне перетворення з об'єктів уявного бачення в об'єкти реальної дійсності. Важливо, що ідеї стають результатом досліду попередніх поколінь та виявляються в якості принципів пояснення явищ.
Згідно філософськими концепціям, ідея висвітлює уявне або нематеріальне. У більшості випадків така уявна ідея не є завершеною або ж за певних способів втілена в життя. Тобто найчастіше творчі особистості виражають свої задуми з приводу неіснуючих ще процесів, дій в хаотичному або послідовному способі.
На сьогодні люди творчих професій вигадують бомбезні ідеї, які приносять їм не аби які прибутки. Отож, бізнесмени, літератори, стартапери вважають, що їх ідея- неперевершена, досконала, унікальна, особлива. Але як же уберегти свою ідею від недобросовісних конкурентів?
Як виявляється, згідно частини 3 статті 8 Закону України " Про авторське право та суміжні права" ідея не може бути захищеною авторським правом. Будь-яка ідея, будь вона проілюстрована, описана в творі чи просто озвучена публіці, не має правової форми. Однак, це не означає, що ви взагалі не можете ніяким чином захистити свої дії, концепції, відкриття.
Всім добре відомий термін конфіденційність. Часто ми чуємо:"Ця інформація є конфіденційною ", тобто цією інформацією можуть володіти лише деякі особи. Тож, перший спосіб захистити свою ідею від конкурентів або ж інвесторів-віднести дану інформацію до конфіденційної. В даному випадку ідея знаходитиметься в розпорядженні окремих людей. Пошируватися така інформація може за бажанням цих осіб. Тобто чи надавати доступ третій особі до ідеї та чи захищати інформацію, вже залежить від людей, які тримають в руках конфіденційність. Також в даному випадку укладається угода про нерозголошення (NDA). Це означає, що відбувається підписання договору про таємницю інформації. Сторони укладання договору чітко визначають, хто може користуватися цією інформацією, порядок нерозголошення та використання і звісно ж відповідальність за недотримання конфіденційності цими особами. Угода про розголошення інформації має чітко визначені міри покарання: від відшкодування збитків до моральної компенсації.
Наступним ефективним способом захисту ідеї є патентування. Однак, на жаль, цей процес можна застосовувати не до всіх ваших процесів, дій. Згідно Закону України "Про охорошу прав на винаходи та корисні моделі", патентуванню підлягають всі речі та ідеї, які створенні в процесі інтелектуальної творчості. Відтак, новий, промислово придатний та винахідницький процес належить до умов патентності. До речі, правова охорона застосовується до тих ідей, які не несуть моральної шкоди людині та підлягають гуманним умовам відтворення.
Проте, вважається, що мовчати- найкращий спосіб захисту. Якщо не розповідати про своє ідею, а реалізовувати та діяти, може вийти щось нове, особливе. Однак, і тут є свої нюанси: хтось може втілити вашу ідею першим, змінивши лише форму.
Розвиток культури шоу-бізнесу, літератури, науки є результатом втілення в життя чужих ідей. Кожен вносить певні корективи й виходить щось цікаве та бездоганне.
Однак, способи захисту своїх ідей поширюються на певні форми. Відтак, ідею в сфері технологій захистити літературним способом буде неможливо. Адже, в даному випадку, захищеним буде літературний твір, а не модель науки. Тож вашу ідею можуть легко поцупити.
Ідею потрібно вміти правильно реалізовувати та доносити до публіки. Адже один не правильний крок, і ваші думки стануть результатом чужих винаходів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео