Булінг: проблема суспільства та правова допомога

Булінг: проблема суспільства та правова допомога
186775 ПЕРЕГЛЯДІВ

27 772 звернення з боку батьків, 23 108-працівників навчальних закладів,30 178-дітей, 5 490-закікавлених осіб. І всі ці страшні цифри говорять про булінг та домашнє насильство. У 2018-2019 році служби психологічної допомоги прийняли 86 548 звернень від навчальних закладів про виявлення булінгу (цькування).
За статтею 173-174 КУпАП булінг -це психологічний, фізичний, економічний, сексуальний тиск, що проявляється зі сторони неповнолітньої дитини чи малолітньої особи до інших учасників навчального процесу, де в результаті виявляється насилля, шкода психологічному чи фізичному здоров'ю потерпілому.
Як виявляється, проблема булінгу (цькування) не підіймалася на високий щабель. А той взагалі її не приділяли уваги. Лише 19 січня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу". Хоч ця проблема й не є новою, та вперше на правовому полі про неї не говорили до цього часу. За даними ЮНІСЕФ у 2017 році в Україні було виявлено, що 67% малолітніх дітей зустрічалися з проблемою булінгу (цькування). Проблема є не лише серйозною та важливою, а й соціально-психологічною. Адже булінг — це не тільки конфлікт між однокласниками або однолітками, це ще й насильство, за яке передбачено адміністративну відповідальність у Кодексі України.
Конвенція про права дітей говорить, що жоден не може посягати на права особистого або сімейного життя дитини, її честь та гідність. Кожен є особистістю та індивідуальністю. А за статтею 52 Конституції України діти рівні у своїх правах. Тож будь-яке насильство до них має каратися та відповідати закону.
2020-рік став роком певних змін у різних сферах, зокрема освітній. Діти навчаються наразі в школах або ж вдома(дистанційно). Вперше навчальний рік розпочався в умовах світової пандемії коронавірусу і до цього потрібно було підлаштовуватися, як батькам, вчителям, так і учням. Але проблема насилля залишилася невирішеним питанням, завжди боулінг (цькування) всіх бентежив.
Навіть перебуваючи в карантинних умовах, ми спостерігаємо невтішні тенденції щодо проблеми насилля в закладах навчання. Часто цю проблему ігнорують або ж замовчують. З початку листопада 2019 по січень 2020 рік вже було зафіксовано Службою освітнього омбудсмена 53 випадки насилля та булінгу. Служба водночас відреагувала на всі запити, перевірила наявні злочини щодо особи та провела відповідні заходи профілактики. Крім того, із початком дії Закону про протидію булінгу, були проведені Службою освітнього омбудсмена певні тренінги. У 2019 році був проведений флешмоб #ЗапитайДитинуПроБулінг. Тут підіймалися такі теми як: розмова з дитиною про насилля, ознаки, які стають явними у поведінці пригніченої дитини, поради розв'язання проблеми. Також в грудні цього року Міністерство юстиції проводило Всеукраїнський антибулінговий тиждень та Всеукраїнський тиждень права. Знову ж таки до акції приєднувалися вчителі, учні, батьки, правові організації.
Важливим кроком у протидії булінгу (цькуванню) є ШСП(шкільна служба порозуміння). В даному випадку навчені старшокласники допомагають одноліткам або малолітнім дітям вирішити конфлікти, пропагуючи певні ухвалені рішення психологів, навчених педагогів, які теж отримали знання в організації ШСП.
Також позитивною стороною у протидії насиллю та дії Закону свідчить статистика кінця 2019. Суди розглянули на той час 316 справ булінгу. Серед мір покарання був штраф, громадські роботи, попередження та публічне вибачення.
Однак, є й негативні сторони цього Закону. Відтак, немає нормативних правових актів протидії;відсутність антибулінгових акцій; мала кількість кваліфікованих освітніх психологів, навчених людей; незнання куди звертатися у разі проблеми; слабка комунікація батьків та педагогів; відсутність роботи потерпівшого та органів охорони; замовчування проблеми закладами навчання.
Часто звичайні непорозуміння між дітьми стають початком великих проблем. Варто спочатку розв'язувати питання між батьками та школою. Однак, якщо ситуація посилюється, можна звернутися до працівників навчального відділу, службу у справах дітей або ж до органів Національної поліції України. За правилами, керівник навчального закладу має розглянути запит від сторони, що постала в стресовій ситуації. Подальші розслідування пов'язані із засіданням комісії протидії булінгу і в результаті приймаються відповідні міри покарання за Законом України "Порядку реагування на випадки цькування". Також постраждалий може звернутися по допомогу до Освітнього омбудсмена: https://eo.gov. ua.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео