"Бойові побратими": собаки та коти в бліндажах

"Бойові побратими": собаки та коти в бліндажах
190915 ПЕРЕГЛЯДІВ

Коти, собаки стають вірними друзями людей. Для когось вони "антидепресанти", для когось забава, а для когось проблема. Однак, певну роль в житті людей вони відіграють. Та й тварини знаходяться не лише на мирних територіях країни, а й серед справжньої війни.
Так, уже 6 років українські хлопці захищають українські кордони. Поруч із ними пліч-о-пліч йдуть їхні вірні друзі: коти, собаки тощо. Порахувати точну кількість тварин в зоні АТО неможливо. Але, без винятку, зрозуміло, що за цей час безпритульних тварин збільшилося в рази. Військові приймають у своє бойове життя цих тварин та називають їх "бойовими побратимами".
На жаль, за період війни, багато людей покинули свої домівки в Донецьку. З певних причин (небажання, проблема забрати з собою) люди покидали своїх улюбленців серед обстрілів. Звісно ж тоді вони йшли до людей, в окопи, й там жили серед військових буднів. Хтось із тварин знаходив собі нового господаря, а хтось вмирав з туги за попереднім. Але всі вони пристосовувалися до тих умов, в яких певна територія України знаходиться вже довгий час. За словами військових, коти ставали домашніми улюбленцями, нагадували їм комфорт та сімейне тепло, а собаки добре попереджали про можливий напад ворога.
Начальник пресслужби Валерія Капиленко зізнається, що якось до військовослужбовців прийшла собака. Хлопці назвали її Дар'я Сергіївна, а вона подружилася з ними: їли разом, працювали в окопах разом. Військові також допомагали й іншим тваринам, які знаходилися в притулкові. Наприклад, 3-й загін імені Святослава Хороброго віддав ящики від боєприпасів для облаштування нових будиночків для собак. Так хлопці хотіли віддячити вірним друзям за їх роботу: часто собаки попереджали військових про небезпеку. Колись ці ящики з боєприпасами служили захистом для мирного життя, а зараз вони стали хорошим місцем для переховування тварин від поганих погодних умов.
Варто зауважити, що не всі військові люблять тварин та однаково ставляться до того, що поряд з ними живуть коти та собаки. Однак, дехто з часом позитивно сприймає таке кочування, а дехто взагалі не розуміє для чого вони тут. Проте, тварини допомагають хлопцям на війні. Вони попереджають про обстріли, коти ловлять мишей в бліндажах, а собаки стають хорошим "антидепресантом". Але, як і люди, деякі з них не виживають. Цуценята стають контуженими, а котенята гинуть, гріючись під машинами військових. Мертві тварини - це ще одна проблема на війні. Інфекція, санітарно-епідемічні питання стають там не вирішені. І лише одиниці волонтерів займаються безпритульними тваринами. Відтак, парамедик-волонтер Світлана Андрійчук зазначає, що безпритульними тваринами на Донбасі займатися ніхто не хоче. Українській владі це не потрібно. Основна проблема цих тварин-стерилізація. На жаль, не з усіма можна провести цю процедуру: потрібен час та кошти. А в даному місці постають більш важливі справи. Ця ситуація з котами та собаками, що є тут на війні, нагадує ситуацію у віддалених селах, де кількість безпритульних тварин постійно збільшується, адже проблема стерилізації стає невирішеною.
Однак, "бойові побратими" вже звикли до такого способу життя. Та й не факт, що цим тваринам краще жилося, аби вони були в притулкові. Що буде з ними, як закінчиться війна? Коти та собаки й надалі будуть йти до людей, житимуть там, де їх не кривдять.
На сьогодні проблему безпритульних тварин в зоні АТО не можна відокремити від загальної. Як і в цивільних місцях, так і серед війни є свої мінуси щодо тварин. Так, постає питання стерилізації, гідного утримання та пропагування відповідальності. Цим повинна займатися держава, а не лише волонтери, зоозахисники, які становлять мізерну частину у світі. Варто, аби влада підписувала масштабні програми, проєкти щодо безпритульних тварин, як у цивільних, так і бойових місцях, а також підіймала питання стерилізації та відповідальності до улюбленців згідно кримінального впровадження.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео