Образ української жінки через призму творів

Образ української жінки через призму творів
24943 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ідеальна українська жінка на думку багатьох повинна бути ніжною, мудрою, чуйною мамою та турботливою дружиною. Є багато письменників і ліриків, які так гаряче описують образ українських жінок у творах та віршах. Ці образи, ми читаємо ще у шкільні часи, але більшість з них вже не актуальні. Почнемо з традиційної «білолицьої-чорнобрової» жінки, яку описували більшість з українських письменників, виявляється не надто цікавою та наділена однаковими стереотипними рисами. Для більшості іноземних гостей та й українських чоловіків українка повинна бути гарною. Не дарма, в першу чергу, згадала про зовнішню вроду. Ви тільки почитайте твори від Основ’яненка до Куліша, де прочитується тенденція починати характеристику героїні із зовнішності. Тут іде цілий ряд сталих епітетів, якими зазвичай супроводжувався вступний опис дівчини: білолиця, чорноброва, брови як мотузочки, стан як берізка, коса до пояса, губи червоні як мак, а зуби як разок намиста. Йдемо далі, наступний стереотип, який й досі наявний в уяві багатьох – жінка повинна бути слухняна. Слухняна (перед батьками, отже буде й перед чоловіком), скромна (те саме), добра і щира (не брехатиме і не зраджуватиме). Нічого суто індивідуального, як бачите. Ще часто – дуже емоційна, все бере близько до серця, така собі драматична «мамзель з нашатирьом» тільки українського сільського варіанту. В цьому ж контексті – чомусь переймається долею мало не всього світу. При всьому описаному вище зрозуміло, що дівчина – по-перше, в усіх ситуаціях 100% об’єкт, має сильну волю тільки стосовно виконання цієї своєї ролі. Таким чином робимо висновок, що в ті часи жінка поставала лише як дбайлива дружина, вправна господиня та чуйна мати. Але поступово така характеристика змінилась. Сучасні письменники почали зображувати рішучість, здатність не коритися будь-яким обставинам та брати долю у власні руки. На думку спадає образ Марусі Квітки-Основ’яненка. Квітка чи не вперше наділяє українську сільську дівчину здатністю до самоаналізу, саморефлексії. Новаторством письменника було саме те, що його героїня протягом твору більше роздумує, ніж працює. Вона не позбавляється всіх тих стереотипних рис українки, але серед них з'являється ще одна дуже важлива - здатність мислити. Говорити про образ жінки в літературі можна довго. Однак, чи відповідають характеристики сучасних українок тому гідному подиву «портрету», який вимальовується у літераторів. Соціологічні дослідження показують, що для самих жінок важливо бути мудрою (36 %), розумною (15%) та матеріально незалежною (12%). Натомість чоловіки вважають справжню сучасну жінку вірною (53%) та надійною (21%). Цікаво, що наймолодші українки (до 30 років) цінують красу, інтелект та незалежність, а жінки трохи старше – красу, дбайливість, надійність. Разом і з позитивними якостями, народ називає певні недоліки сучасної жінки. Наприклад, 23% опитаних вважають, що українки схильні до шкідливих звичок. Також, особливо чоловіки, згадували про відсутність надійності (15%) та порядності (20%).
Епоха Відродження насправді була часом поступу щодо жіночих прав і можливостей, і дійшла висновку, що, виявляється, в Середні віки права жінок, наприклад французьких, були значно ширшими. Тобто «темне Середньовіччя» було світлішими часами для жінок, ніж «світлий Ренесанс». Отже, завжди слід зважати на історичний контекст, а не оперувати широкими поняттями, за якими стоять тільки стереотипи, наші загальні та приблизні уявлення, котрі не мають стосунку до життєвих реалій.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео