На обсервацію: робота бібліотек під час світової пандемії

На обсервацію: робота бібліотек під час світової  пандемії
193088 ПЕРЕГЛЯДІВ

Книга — мудрість людини. Відколи людина навчилася читати й писати, до рук взяла джерело знань — книгу. Книги відкривають нам мудрість, всесвіт, минуле та майбутнє. Вважається, що книга відтворює чудеса світу. І справді: прочитавши щось цікаве — людина творить, будує історії, пише майбутнє. Однак, і книги в наш час зазнають певних змін.
Covid-19 вніс свої корективи у різних культурних, мистецьких або ж суспільних напрямах. Відтак, кожен громадянин України та інших країн світі, же введений карантин, повинен дотримуватися певних правил. І як би нам не хотілося, але ми мусимо носити захисні маски, одягати рукавички та дотримуватися відстані. Культурна сфера також не є осторонь карантинних заборон. Так, бібліотеки змушені закривати двері для відвідувачів й наразі переходити на дистанційну роботу. Проте, як виявилося, в нашій країні знайшли інший вихід із ситуації. Наразі, до книг віднесли таку річ, як обсервація. Цей термін має декілька значень. Однак, в даному випадку мова йде про ізоляційно-обмежувальні та протиепідемічні заходи.
Як виявляється, навіть в період коронавірусу люди прагнуть читати. Тож бібліотеки змушені зараз працювати по-новому. Відвідувачів не так багато наразі, однак вони приходять, торкаються до книг в рукавичках, а коли беруть почитати, то книга відправляється не на поличку книгарні, а на обсервацію. А відбувається цей процес у такий спосіб: книгу запаковують у поліетиленовий пакет та віддають на тижневий протиепідемічний процес.
Бібліотеки, які працюють у звичному для себе режимі, на жаль, можуть наражати себе на небезпеку. Тому бібліотекарі, аби не контактувати близько з відвідувачами, огороджують своє робоче місце стільцями.
Нині, за словами столичних бібліотекарів, попит на українську літературу відійшов. Українці в рази менше читають, одна книга може бути на рік. Зараз громадян України захоплює література, яка допомагає вгамувати стрес, про медитацію або хороший сон.
Однак, є люди, які категорично не відвідують в період світової пандемії бібліотеки, проте прагнуть щось почитати. Для таких поціновувачів літератури є дистанційні ресурси з українською та світовою класикою
Електронна бібліотека Публічної бібліотеки імені Лесі Українки. Тут користувачі можуть натрапити на повнотекстові ресурси, музичні твори та інші оцифровані документи з бібліотеки. Мета даного ресурсу- збереження культурної спадщини.
Libraria. Надання доступу до великого масиву української періодики. В даному сервісі відскановано сторінки близько 200 видань на польській, російський, німецькій, українській тощо.
Україніка. Проект, створений Національною бібліотекою В. І. Вернадського. Мета- показати здобутки нації на різних континентах, якомога більше інформації про історію України.
Бібліотека української літератури- ресурс, де зібрано багато творів літератури. Тут відбувається популяризація культури мистецтва України.
Сайт "Відкрита книга" має на меті давати доступ до онлайн-книг. Примітно, що лише для тих, які стали суспільно-важливими.
Бібліотека українського мистецтва- це свого роду помічник для студентів культури та мистецтва. Тут можна знайти цікаві статті про українських художників, культурні ексклюзиви. Наповнення сайту- журнали та книги українського мистецтва.
Слухай- перший сервіс з надання доступу до електронних книг.
Тож, навіть у період коронавірус питання розвитку культурного надбання не стоїть перед українцями. Наразі, дотримуючись всіх протиепідемічних правил, можна відвідати бібліотеку і навіть потримати та полистати книгу. Але ж якщо боїтеся за своє здоров'я, надано багато сервісів електронного доступу для культурного та суспільного збагачення.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео