Навчання в школі чи вдома: говорить психологиня Надія Терещенко

Навчання в школі чи вдома: говорить психологиня Надія Терещенко
186642 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні більшість батьків схильні дотримуватися думки, що навчання в дома- хороший спосіб захистити дитину від недобросовісних компаній та не наразити на небезпеку. Особливо в наш час-час COVID-19, коли ситуація по всій країні, на жаль, невтішна. Кожного дня ми спостерігаємо сумку статистику:від 4000 тисяч до 5000 тисяч нових захворювань. Тож не дивно, що українські батьки прагнуть, аби їхні діти були поряд з ними та в безпеці. За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, до кінця листопада всі школи будуть закриті на карантин і діти навчатимуться в домашніх умовах. Згідно з висловлюванням Віктора Ляшка, була б його воля-взагалі не відкривав би шкіл та не наражав дітей та їхні сім'ї на небезпеку.
Як виявляється, за словами психологині Надії Терещенко, школа-інформаційний міхур, де є свій спосіб виховання. Тут кожна дитина має свої погляди на життя, кожен різний і це дає можливість відтворювати різноманітність світогляду. В той час, як вдома варіює лише думка батьків, їх точка зору, яка нічим не схожа на іншу, і дитина наслідує її. Починаючи відвідувати заклад навчання, діти починають порівнювати себе, як особистість, з іншими індивідами. Тут ми спостерігаємо різноманітне світобачення, тут починаєш порівнювати себе з іншими. Соціальне спілкування наштовхує на нові моделі виховання, нове бачення. Наприклад, той маю красивий, стильний костюм, прагнуть треба й мені до нього, або його батьки мають вищу освіту, мої-ні, я повинен це виправити. За словами психологині, якщо спілкуватися в колі друзів, які мають вищий статус, є припущення, що й ця людина стане багатшою на певний щабель. Тобто йде соціальне виховання. І часто батьки бояться, аби їхні діти потрапляли в іншу модель світобачення, вважаючи, що ці компанії можуть навчити поганому. Однак, як то кажуть, потрібно попробувати все. Крім нецензурної лексики, в школі дитина зустрічається з новим колом спілкування. Виявляється, тоді за припущеннями в родині математиків народжуються не тільки математики, а й музиканти, філологи, журналісти тощо. Адже школа стає щаблем, в якому підіймаються питання, які сфери освоювати, які теми вивчати, які книги читати.
Однак, є випадки, коли школа є негативним чинником. Наприклад, в час булінгу, неприязні або цькування. Тоді звісно ж школа стає не соціальним вчителем, а навпаки моральною загрозою. Тоді батьки повинні слідкувати за станом своєї дитини. Можливо вона не хоче йти в школу або відчуває себе пригніченою. Наприклад, трієчник або двієчник з радістю може бігти до школи, бо там на нього чекають друзі, а відмінник не йти туди взагалі, бо його цькують. Звісно, тоді може постати питання зміни кола друзів або взагалі закладу навчання.
Головне в ситуації вибору між навчанням в дома та навчанням в школі, батьки повинні дослухатися до стану своєї дитини. Не лише будувати свою модель виховання, бар'єр родинного світобачення, а й не бояться відпускати дитину у великий світ, який в майбутньому адаптовує дитину до проблем Всесвіту. Звісно, батьки не повинні зраджувати своїм цінностям, але й не боятися робити свою дитину щасливою в колі іншого спілкування.
Важливо, чути свою дитину, надавати їй можливість вибору. Інколи дитині може бути краще із друзями, а ніж в колі рідних або ж навпаки. Все залежить від виховання, морально-етичних цінностей, а найголовніше-комфорту. В період світової пандемії багато шкіл переходить на дистанційне навчання. Хтось вбачає в цьому небезпеку, а хтось - хорошим чинником уберегтися від COVID-19. Чи добре це навчатися вдома- покаже час. Однак, віртуальне світобачення ніколи не змінить живого спілкування з друзями.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео