Поговоримо про сурогатне материнство в Україні

Поговоримо про сурогатне материнство в Україні
184994 ПЕРЕГЛЯДІВ

Розвиток сучасних медичних технологій дає можливість стати батьками навіть тим парам, які не можуть мати дітей з різних причин. Бувають ситуації, коли для цього доводиться вдаватися за допомогою до сурогатної матері, якщо всі інші можливості вже були неодноразово випробувані і не увінчалися успіхом. У зв'язку з цим виникає необхідність юридичного регулювання даного питання, оскільки в процесі дітонародження присутня третя сторона.
Сурмами може стати жінка від 20 до 35 років, що має як мінімум одну здорову дитину, яку народила самостійно, і повністю здорова - у всіх сенсах цього слова. Остання обставина є причиною того, що більшість кандидаток відхиляється.
Перша у світі дитина від сурогатної матері народилася у Великобританії в 1989 році. В Україні така програма з'явилася в 1995 році. Після 35 років запас яйцеклітин різко падає та зменшується кількість жіночих гормонів. 70% причин патологій вагітності становлять хромосомні порушення - при них організм відторгає плодове яйце. У 40 років жінка психологічно найкраще підготовлена до вагітності. 37% жінок, які користуються послугами сурогатної матері - старше 35 років. Шість мільйонів пар у віці від 20 до 40 років знайомі з проблемою зачаття. 12,4% - рівень жіночого безпліддя в світі. 40% сурогатних мам згодні на повторну участь у програмі.
Рекордсменкою серед сурогатних мам вважається 39-річна англійка Керол Хорлок, яка виносила і народила 9 дітлахів для бездітних пар - 6 дівчаток і 3 хлопчика. На момент участі у першій сурогатній програмі у жінки вже було двоє своїх дітей. Сурогатне материнство – питання дуже тонке, для багатьох спірне. Важливо розуміти, що цей метод в нашій країні абсолютно законний.
Програма сурогатного материнства на території України регламентується наказом МОЗ України 787 «Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні».
Сурогатне материнство – допоміжна репродуктивна технологія, при застосуванні якої в зачатті і народженні дитини беруть участь три людини:

1) генетичний батько - особа, яка надала свою репродуктивну рідина і згідне після народження дитини взяти на себе відповідальність батька; 2) генетична мати - особа, яка надала свою яйцеклітину для запліднення і згідне після народження дитини взяти на себе обов'язки матері; 3) сурогатна мати - жінка дітородного віку, що погодилася на оплатній або безоплатній основі виносити і народити дитину від генетичних батьків і не претендує на роль матері даного дитини. Такий шлях може бути рекомендований жінці в тих випадках: якщо вона не може самостійно виносити вагітність; відсутність матки; деформація порожнини або шийки матки; три і більше викиднів; важкі захворювання.
Україна є однією з країн, де сурогатне материнство повністю врегульовано чинним законодавством і дозволено для іноземців. Сурогатне материнство в Україні є легальним і безпечним. Згідно з українським законодавством, дитина належить виключно передбачуваним батькам з моменту зачаття. Юридичні переваги наступні: комерційне сурогатне материнство дозволено в Україні, рішення спеціального комітету не потрібно; рішення суду не потрібно; подальша процедура усиновлення не потрібна; свідоцтво про народження видається на ім'я ймовірних батьків відразу після народження дитини; сурогатна мати не має права вважатися законною матір'ю дитини.
Сурогатне материнство – це виношування і народження дитини, яка не пов’язана із сурогатною мамою генетично. Сурогатна мати не може одночасно бути донором яйцеклітини. Це повністю виключає генетичний зв’язок сурмами і дитини, яку вона виношує.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео