Авіакатастрофи під Чугуєвом повторюються: збіг чи можливий теракт

Авіакатастрофи під Чугуєвом повторюються: збіг чи можливий теракт
189372 ПЕРЕГЛЯДІВ

Авіакатастрофа під Чугуєвом в Харківській області сколихнула весь світ. Унаслідок навчального польоту, здійсненого на АН-26Ш, 25 вересня загинули курсанти Харківського національного університету повітряних сил ім. Кожедуба. За офіційними даними, пілотом літака АН-26Ш був льотчик-інструктор, який мав уже 700 годин нальоту. Курсанти один за одним сідали в праве крісло літака та здійснювали навчальні процеси. Як повідомлялося раніше, о 20:35 літак злетів у небо, через три хвилини пілот помітив падіння тиску в датчику вимірювання лівого двигуна, на що отримав вказівку здійснити посадку. Вже о 20:40 пілот зробив запит на дозвіл сідати, але через те, що в цей час здійснював посадку інший літак, інформація дійшла тільки через хвилину. Ще через три хвилини доповіли про посадку, а вже о 20:45 літак зіткнувся із землею у відстані 1500 м. Це стало причиною загоряння. До речі, під час польоту літак ледь не зачепив машину, яка їхала дорогою. Тож люди в автівці стали свідками авіатрощі. Вони надавали першу медичну допомогу, вони викликали підмогу. Також очевидці бачили, як курсанти стрибали без парашутів. У цій страшній авіакатастрофі загинуло 26 осіб, з них-19 курсантів та 7 членів екіпажу. Вижило два солдати, однак один(ред.-Віталій Вільховий), який отримав 90 відсотків опіків тіла, загинув наступного дня в лікарні. В'ячеслав Злочевський єдиний курсант, який врятувався, не міг передати словами те, що відбувалося в той вечір. Президент України Володимир Зеленський заявив, що хлопець народився в сорочці. В нього струс головного мозку, численні забоїни, але наразі його стан стабільний. В ЗМІ В'ячеслав розповів, що все відбувалося, ніби в комп'ютерній грі. Він, отримавши шок, відразу знепритомнів, а потім разом з очевидцями рятував іншого курсанта, але це було марно. 6 жовтня на майдані Свободи в Харкові прощалися з загиблими. Через те, що тіла були сильно понівечені, потрібна була експертиза ДНК, яка тривала близько двох тижнів. І вже у вівторок прибув кортеж із тілами загиблих, яких оспівали та передали в рідні міста для гідного прощання.
Наразі цей навчальний заклад вважається найкращим вишом з підготовки військових кадрів для Повітряних Збройних Сил України. Університет є місцем для отримання перших знань у сфері льотної діяльності. Як виявляється, такі навчальні заходи проводяться за певними нормативно-правовими актами. Відтак, на борт допускається інструктор та той, кого навчають, тобто в навчальному літаку два місця. Важливо: здійснення таких польотів відбувається за дотриманням всіх інструкцій та правил.
Що ж відбулося в той кривавий день, наразі розслідує Державне бюро та Офіс Генпрокурора. Справа розглядається за статтею 316 Кримінального Кодексу України. Сьогодні висунуті декілька причин авіакатастрофи: несправність літака, технічна помилка пілота, неналежне технічне обслуговування. Проте, за словами Головного слідчого Держбюро Максима Борчаковського, припущення про відмову лівого двигуна літака є хибним. Вважалося, що літак справний, готовий до польотів та не потребує у 2020 році капітального ремонту. Однак, мати одного з пілотів Ашрафа Мсуя розповіла в коментарях ЗМІ, що син неодноразово зізнавався, що літак не правильно працює.
Варто пригадати, що це не перша авіакатастрофа в Чугуєві з навчальними діями. 22 вересня 2012 року літак Л-39 впав і загорівся. Внаслідок цього загинув курсант 3 курсу Харківського університету Повітряних Збройних Сил України Наконечний Микола. Командувач Юрій Байдак заявляв, що солдат до останнього боровся з літаком. Після розшифровки чорних ящиків, стало зрозуміло, що літак набрав висоту з високим кутом атаки. Керівник польоту дав курсанту наказ зменшити кут, однак, той ледь віддалив від себе ручку керування, після чого літак почав падати на землю і там загорівся. Командувач постійно повідомляв Наконечкому катапультуватися, проте, курсант не скористався елементарними засобами безпеки, що й призвело до летального результату. За словами Юрія Байдака, льотчик пройшов підготовку та здійснив 71 політ з інструктором, тож був готовий до самостійного навчального польоту. Згідно з авіакатастрофою була відкрита кримінальна справа за статтею 416 КК України, де йдеться про порушення правил польоту або підготовки до неї. Однак, останньою версією причини авіакатастрофи був людський фактор. Проте, варто зауважити, що, на жаль, ні лікарями, ні льотчиком-інструктором, ні керівником курсанта не були виявлені проблеми з зором, які були в солдата.
Авіакатастрофи в Харківському університеті Повітряних Збройних Сил України під Чугуєвом повторюються і це насторожує. Звісно, Генпрокуратура та Державне Бюро з'ясує всі чинники авіатрощі. Проте, варто взяти до уваги, чому в навчальному літаку була така кількість курсантів, які загинули, кол за правилами навчальних дій, на борту мав бути інструктор та солдат або сам курсант, якщо йому самостійно дозволено проводити політ. Тож інші курсанти повинні були бути на землі та чекати своєї черги на політування, однак, всі молоді хлопці були приречені на смерть.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео