«Що потрібно знати про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям?», - Марина Корнієнко

«Що потрібно знати про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям?», - Марина Корнієнко
23351 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україна - місце де «сім‘я», це не просто слово. Це схожі погляди, цінності, пріоритети, що об’єднали людей у цілу націю. Це те що робить наш народ сильнішим. Якщо порівняти погляди в Європі та Україні, то одразу можна помітити велику різницю - європейці намагаються якнайдовше прожити для себе, в той час як в Україні молодь вже у віці 20 - 22 роки починає задумуватись про майбутню сім’ю.

 Але нажаль, саме через подібний поспіх, часто так буває що молоді хлопці та дівчата одружуються не почавши навіть стабільно заробляти. Це, в свою чергу, щорічно збільшує відсоток малозабезпечених сімей в Україні. Хочу заздалегідь добавити і те, що це не стосується усіх молодих сімей і якщо ви плануєте скоро вийти заміж або одружитися, то це чудово і вас ніхто не намагається переконати в протилежному.

 Повертаючись до теми малозабезпечених сімей, слід розпочати з визначення того, хто ж входить до цієї групи. Малозабезпечена сім’я – це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. В Україні на теперішній час більше половини сімей боряться із проблемою фінансової нестабільності. А якщо страждають громадяни - страждає і держава.

 Задля полегшення тяжкого становища цих сімей існує державна соціальна допомога, що призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України. Звичайно таку допомогу отримувати можуть не всі, інакше наша країна вже не мала би грошей. Певний ряд факторів впливає на визначення кому справді потрібна грошова допомога: розмір доходів, майновий стан сім’ї, зайнятість працездатних членів сім’ї тощо.

 Отож, давайте розглянемо що потрібно знати, якщо ви потребуєте подібної державної соціальної допомоги.

    1)    До складу сім’ї, що звертається за призначенням соціальної допомоги, включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб, а також діти, які навчаються у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання до досягнення 23 років і не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одиноким інвалідом І групи і здійснює догляд за ним. До складу сім’ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

 2)    Далі, для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім’ї подає органу праці та соціального захисту населення такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї; довідку про склад сім’ї; декларацію про доходи та майно; довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).

 

 3)    На кожного отримувача соціальної допомоги орган праці та соціального захисту населення формує особову справу, де зберігаються документи, необхідні для призначення соціальної допомоги, а також розрахунки її розміру.

 4)    Соціальна допомога також може бути призначена і виплачена за місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім’ї за умови подання довідок про склад сім’ї і про неотримання такої допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 Після  вивчення вищевказаної інформації можна задаватися питанням «А куди звертатися за допомогою?». Питанням призначення і виплати соціальної допомоги займається управління праці та соціального захисту населення згідно із місцем реєстрації уповноваженого представника  малобюзабеспеченим сім’ям. У сільській місцевості заяви з необхідними документами для призначення соціальної допомоги приймають спеціалісти відділу ЦНАП, відділи соціального захисту населення сільських і селищних рад та здійснюють їх передачу відповідним органам праці та соціального захисту населення. Зазначені виконавчі органи можуть визначати уповноважену особу для прийняття документів.

 Щодо питання розміру державної допомоги, то в першу чергу слід зазначити, що розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім’ї. Максимальний розмір державної соціальної допомоги не може перевищувати розміру прожиткового мінімуму для малозабезпеченої сім’ї.

 Отже, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2021 році становлять:

  1.    для працездатних осіб (35 %) – з січня (794,50 грн.), з липня (832,65 грн.), з грудня (868,35 грн.);

  2.    для осіб, які втратили працездатність (100%) – з січня (1769,00 грн.), з липня (1854,00 грн.), з грудня (1934,00 грн.);

  3.    130% для дітей віком:

       до 6 років – з січня (2497,30 грн.), з липня (2616,90 грн.), з грудня (2730,00 грн.);

       від 6 до 18 років – з січня (3113,50 грн.), з липня (3263,00 грн.), з грудня (3403,40 грн.);

       від 18 до 23 років (за умови навчання) – з січня (2951,00 грн.), з липня (3092,70 грн.), з грудня (3225,30 грн.).

 

  Автор: Марина Корнієнко

журналіст, меценат, громадський діяч

Теги: Марина Корнієнко, Общественный деятель Марина Корниенко, Марина Корниенко, Марина Корниенко Киев, Марина Валерьевна Корниенко, Украинский национальный конгресс женщин, Марина Корнієнко журналіст, Марина Корнієнко громадський діяч, допомога багатодітним сім’ям Марина Корнієнко, Марина Корниєнко громадський діяч року, Марина Корнієнко Київ, Марина Валеріївна Корнієнко Київ,С Днем Рождения дорогая Корниенко Марина Валерьевна,УКРАИНСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ЖЕНЩИН,Марина Валеріївна Корнієнко Київ,Марина Валерьевна Корниенко Киев,меценат Марина Корниенко, Чернова Корниенко, Софиевская Борщаговка Марина Корниенко
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео