«Стягнення аліментів з осіб, що проживають за кордоном – цілком можливе», - Марина Корнієнко

«Стягнення аліментів з осіб, що проживають за кордоном – цілком можливе», - Марина Корнієнко
48452 ПЕРЕГЛЯДІВ

Оноре де Бальзак якось сказав, що сім‘я завжди є і буде основою суспільства. Проте, нажаль буває так, що сім‘ї, з тих чи інших обставин, розпадаються. І хоча певний період часу статистика розірвання шлюбів в Україні не була занадто сумною, проте за останні декілька років все змінилося - у нашій країні все більше сімей стали розлучатись.

Ні для кого не секрет, що першою причиною проблем у сім’ях є фінансові складнощі. Деякі сім’ї розходяться не намагаючись розібратися з цими труднощами, але інші шукають різні шляхи щоб вийти із такої ситуації. Одним з таких шляхів є переїзд одного з батьків за кордон, на нову роботу. І якщо одні живуть і працюють далеко від дому заради своєї сім’ї, дітей знаючи, що рано чи пізно вони будуть знову жити разом, то інші не витримують такого натиску і суму за домом Розуміючи, що назад вже і вертатись не хочеться, і вже прижившись до нового місця - йдуть від своєї родини. Як правило, це зазвичай роблять саме чоловіки. Вони залишають своїх дружину та дітей і забувають про них.  Доволі часто трапляється, що деякі з цих чоловіків відмовляються допомагати колишнім дружинам виховувати дітей, або хоча б надавати фінансову підтримку добровільно.

В такому випадку існує така річ як аліменти. Аліменти - це обов’язок утримання у визначенних законом випадках одним членом сім’ї інших. У нашому випадку батько, або мати, зобов’язаний(а) надавати чітко визначену суму грошей на утримання неповнолітньої, або непрацезданої повнолітньої дитини кожен місяць.

 Багато із батьків не знають або не хочуть знати, що ця процедура поширюється і на тих осіб, що знаходяться за кордоном. Проте, це й справді так, адже Україна налічує чималий список двосторонніх та багатосторонніх відносин з багатьма країнами світу, а це в свою чергу дозволяє вирішувати не тільки серйозні питання накшталт видачі злочинців за тяжкі злочини, а й такі моменти - як стягнення аліментів.

Звичайно самостійно з цим питанням важко розібратись, але і тут наша країна подбала про сім’ї, яким трапилося зіткнутись з такою проблемою. Загалом існує два шляхи, що дозволяють законним шляхом отримувати фінансову підтримку на утримання дитини.

Першим шляхом є звернення до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник, із клопотанням про визнання та надання дозволу на виконання рішення суду України про стягнення аліментів (якщо питання стягнення аліментів вирішувалося в України і є рішення суду).

Другий шлях - це звернення до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник із заявою про винесення рішення щодо аліментів.

У випадку виникнення такої необхідності як стягнення аліментів з осіб, що перебувають за кордоном, можна звернутися до міжрегіонального управління за місцем проживання для отримання більш детальної інформації щодо вимог оформлення документів.

Слід також знати і те, що Міністерство юстиції України як запитуючий центральний орган протягом 30-ти календарних днів після отримання заяви:

         перевіряє наявність у ній інформації і документів;

         може повернути заяву заявнику для дооформлення у разі необхідності;

         заповнює формуляр про передачу та направляє його разом із заявою до центрального органу запитуваної Договірної держави;

         у разі необхідності сприяє заявнику у вирішенні питання щодо здійснення перекладу документів мовою запитуваної Договірної держави відповідно до умов Гаазької конвенції 2007 року;

         на звернення запитуваного центрального органу отримує від заявника додаткові документи, необхідні для розгляду заяви, в тому числі довіреність на право представництва інтересів заявника у справі;

         на звернення центрального органу запитуваної Договірної держави надає засвідчені компетентним органом України копії документів.

Також, про хід та результати розгляду заяви в іноземних органах позивач  буде отримувати письмові звіти від Міністерства юстиції України.

На додаток хотілося б зазначити, що можна звернутись до компетентних осіб які можуть допомогти вам з усіма документами та подачами заяв. Так, я маю на увазі адвокатів. Звичайно я рекомендую звернутись до них у випадку якщо вважаєте за потрібне.

 Автор: Марина Корнієнко

журналіст, меценат, громадський діяч

Керівник ГО «УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНГРЕС ЖІНОК»

 

Теги: Общественный деятель Марина Корниенко,Марина Корниенко,Корниенко,УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНГРЕС ЖІНОК,управління соціального захисту населення Марина Корниенко, Перелік державних соціальних гарантій Марина Корниенко, субсидії Марина Корнієнко, допомога багатодітним сім’ям Марина Корнієнко, пільги Марина Корнієнко, льготы Марина Корниенко,Украинский национальный конгресс женщин,идейный руководитель общественной организации “Украинский национальный конгресс женщин” Марина Корниенко,Марина Корнієнко журналіст,Марина Корнієнко громадський діяч,Марина Корниенко общественный деятель,Марина Корниенко журналист, Марина Корнієнко,Корнієнко,семья,сім'я, українські сім’ї,украинские семьи,дети,Громадська організація,благодійний фонд,благодійність,Закон,Марина Валеріївна Корнієнко Київ,Марина Валерьевна Корниенко Киев,меценат Марина Корниенко
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео