Збитки на 8 мільйонів: фірму Вацака підозрюють у незаконному видобутку піску

Збитки на 8 мільйонів: фірму Вацака підозрюють у незаконному видобутку піску
317804 ПЕРЕГЛЯДІВ

Фірму нардепа з Вінниччини Геннадія Вацака підозрюють у незаконному видобутку піску у промислових масштабах. Суму збитків державі оцінюють у 8 млн гривень.

Про це стало відомо з ухвали Вінницького міського суду від 13 серпня 2021 року. Мова йде про ТОВ «ВК «КАМЕЛОТ», бенефіціарним власником якого є відомий бізнесмен-кондитер, нардеп Геннадій Вацак. “Камелот” створений наприкінці 2018 року. Будівельний альянс займається виробництвом бетонних розчинів готових для використання. 

Повідомляється, що слідчі поліції встановили факти видобутку піску без спеціального дозволу Держгеонадрів, який необхідний для таких робіт. Мова йде про кримінальне провадження № 42020020000000056, яке було відкрите в лютому минулого року. 

В ухвалі сказано, що “в порушення вимог чинного законодавства, службові особи ТОВ «Виробничий комплекс «Камелот» між смт. Вендичани та с. Озаринці Могилів-Подільського району, у безпосередній близькості до автомобільної дороги М-21, та земельної ділянки із кадастровим номером 0522685000:01:001:0067, здійснюється незаконний видобуток піску у промислових масштабах, що завдає значних збитків економіці регіону та довкіллю”.

За вказаним кадастровим номером розташована земельна ділянка, що оформлена на Конягу Івана Васильовича, батька Коняги Тетяни Іванівни, яка є чинним секретарем Озаринівської сільської ради.

І хоча в ухвалі не вказується кадастровий номер ділянки, де здійснювався незаконний видобуток, вірогідно, мова йде про земельну ділянку з кадастровим номером 0522685000:01:001:0106. 

З гугл-мапи видно, що ділянка має специфічний кар’єрний ландшафт та заїзд до нього. 


За цільовим призначенням, згідно з кадастровою картою, це землі запасу. Тобто, земельні ділянки, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам.

Також в ухвалі додають, що від вказаної земельної ділянки щоденно перевозиться до тисячі тонн піщано-гравійної суміші до виробничих площ ТОВ «ВК «Камелот» (кадастровий номер 0522684800:01:000:0152). За цим номером розташовано 3,3 га земельної ділянки, що перебуває у приватній власності, записаній на сина Геннадія Вацака Владислава.

Вацаківський «ВК «Камелот» більшість виробленої продукції (бетон марок 150/200/300) реалізовує до ТОВ «Шляхбуд», яке виступає генеральним підрядником ДП «Вінницький облавтодор» ВАТ «ДАК» «Автомобільні дороги України» та Служби автомобільних доріг із виконання будівельних робіт та послуг по будівництву автомобільних доріг.

За майже три роки свої діяльності ТОВ «ВК «Камелот» стало переможцем чотриьох закупівель. Найбільш “жирні” замовлення фірмі діставалися від Могилів-Подільської міської ради. Наприклад, у вересні 2020 року “Камелот” проводив капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Івана Гонти у Могилеві-Подільському на майже 1,5 млн гривень. Паралельно у цей же період фірмі дісталося замовлення на майже 200 тис. грн на поточний ремонт благоустрою прибудинкової території Гімназії №1 у тому ж таки Могилів-Подільському. Обидва тендери пройшли без конкуренції за спрощеною процедурою.

Варто нагадати, що тоді містом керував Петро Бровко – давній приятель та головний лобіст меценатських справ Геннадія Вацака. 

Довідково:

 

 

Вацак Геннадій Анатолійович — український підприємець та політик. На Вінниччині відомий як власник кондитерського дому «Вацак».

У 2010 році був обраний депутатом Вінницької обласної ради 6 скликання від ВО “Батьківщина” за округом №63 (Могилів-Подільський район). У 2015 році став депутатом Вінницької обласної ради 7 скликання від БПП за округом №82. 

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання за виборчим округом №16 як безпартійний самовисуванець. З серпня 2019 по червень 2020 року був членом депутатської групи "За майбутнє". Секретар Комітету з питань транспорту та інфраструктури.

З червня 2020 року член депутатської групи "Довіра".

deputaty.in.ua

Теги: Вацак Геннадій Анатолійович,Вацак,Вінницький облавтодор,Вінницька міська рада,ВК КАМЕЛОТ,видобуток піску

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео