Монако підозрює одеського бізнесмена-втікача Руслана Тарпана в легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом

Монако підозрює одеського бізнесмена-втікача Руслана Тарпана в легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом
31173 ПЕРЕГЛЯДІВ

Компетентні органи князівства Монако звернулися до правоохоронних органів України з міжнародним дорученням в розслідуванні кримінальних проваджень стосовно українського бізнесмена-втікача Руслана Тарпана та його колишньої дружини Оксани Шишовської, повідомляє УНН, посилаючись на документ міжнародного доручення.

Суть кримінальних розслідувань проти Тарпана і Шишовської

Князівство Монако запитує копії документів та інформацію стосовно досудових розслідувань кримінальних проваджень щодо Тарпана та Шишовської, які підозрюються у привласненні, розтраті та заволодінні майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. Також вказані особи підозрюються у вчиненні злочинів організованою групою за попередньою змовою, у складанні та видачі завідомо неправдивих офіційних документів, у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, у підробленні документів, печаток, штампів та бланків, їх збуті та використанні.

Деталі міжнародного доручення

Князівство Монако розслідує справу щодо відмивання доходів отриманих злочинним шляхом з 2007 по 2017 роки.

Сума переведених подружжям на рахунки різних компаній в банках Монако коштів становить більш ніж 21 мільйон євро. При цьому вказується, що надходили вони з України.

У 2017-му Інформаційна Служба та Служба за контролем фінансових операцій (SICCFIN) передала звіт Генеральному прокурору Монако щодо фактів можливого кримінального значення. SICCFIN зафіксували, що один із банків заявив про неможливість налагодити контакт з Оксаною Шишовською.

Згодом виявилося, що Шишовська і Тарпан володіють спільними рахунками у Банках Монако, через які здійснювався транзит сумнівних коштів, зокрема, ймовірно пов’язаних із проектом “Глибоководний випуск”. За фактом розтрати 320 млн грн на його будівництві в Україні Тарпана переслідує НАБУ.

В документі вказується, що під час заслуховування справи в Монако, Шишовська не змогла надати пояснень. Саме тому згодом її звинуватили у відмиванні доходу від злочинів та поставили під юридичний контроль.

Без “Глибоководного випуску”, але з 320 мільйонами у кишені

Руслан Тарпан — засновник українського підприємства “INCOR GROUP”, яке відоме своїми скандальним реставраційними роботами в Одесі. Тарпан та низка його компаній є фігурантами численних кримінальних проваджень за фактами розкрадання держкоштів та корупції. З 2017 року Тарпан оголошений у розшук, а тому переховується від слідчих органів України за кордоном.

Найрезонансніша справа Тарпана — проект “Глибоководний випуск” або “Odessa Sewer Outfall” — глибоководна система очищення стічних вод. Проект так і не був реалізований, проте на ньому “зникло” 320 мільйонів гривень. Основний обсяг робіт виконувала фірма з групи “INCOR GROUP”. Тоді, за даними слідства органів прокуратури Одещини і детективів НАБУ, мало місце рекордне завищення вартості і матеріалів, і роботи.

В рамках провадження низка активів родини Тарпана арештовані.

Де переховується бізнесмен-втікач наразі — невідомо.

УНН

Теги: Монако ,Руслан Тарпан,Тарпан,Шишовська ,Шишовська Оксана,Украина,Україна, Інформаційна Служба ,Служба за контролем фінансових операцій,SICCFIN,Генеральний прокурор Монако,Генеральний прокурор ,прокурор Монако,Монако,прокурор ,Глибоководний випуск,проект "Глибоководний випуск",INCOR GROUP,Одесса,Одеса,Odessa Sewer Outfall,НАБУ
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео