Ексдепутат Луцької міської ради Балицький сам у себе орендує техніку, щоб вигравати тендери

Ексдепутат Луцької міської ради Балицький сам у себе орендує техніку, щоб вигравати тендери
304376 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ексдепутат Луцької міської ради від політичної партії «УКРОП», підприємець Сергій Балицький, який також є директором компанії «Вишків-Брук», сам у себе орендує спецтехніку для участі і перемог у державних закупівлях.

Відповідні документи про це розміщені на порталі публічних закупівель Prozorro.

22 вересня комунальне підприємство Луцької районної ради «Райтеплобуд» за результатами тендеру уклало із ТОВ «Вишків-брук» договір про здійснення поточного ремонту мощення двору та огорожі Луцької районної ради на вулиці Ковельській, 53 обласного центру. На старті тендеру очікувана вартість проведення ремонтних робіт складала майже 812 тисяч гривень. 

Участь в закупівлі взяли четверо учасників, в результаті чого підсумкова вартість знизилася до 709,9 тисяч гривень. Її запропонувала компанія ексдепутата Луцької міськради від партії «УКРОП», а нині – члена партії «За Майбутнє» Сергія Балицького «Вишків-брук». Це перший договір «Райтеплобуду» із цим підприємством. За документом, ремонт мають виконати до кінця року.

Цікаво, що судячи з документації підрядника, усю необхідну спецтехніку, а це і два дорожніх котки, поливайно-миючу машину та шість вантажних втомобілів фірма орендує, або позичає для тимчасового користування без водіїв та заправки. До того ж – у самого директора фірми Сергія Балицького, як фізичної особи і підприємця. Відповідні договори оренди та позики він підписав сам із собою ще в 2019 році.

Договір ТОВ «Вишків-брук» щодо оренди котка, який директор Сергій Балицький підписав із собою як підприємцем
Договір ТОВ «Вишків-брук» щодо оренди котка та поливайно-миючої машини, який директор Сергій Балицький підписав із собою як підприємцем
Договір ТОВ «Вишків-брук» щодо позики автомобілів, який директор Сергій Балицький підписав із собою

Подібна історія спостерігається і в інших тендерах за участю «Вишків-бруку». Наприклад, щодо ремонту пішохідних доріжок на вулиці Гордіюк, ремонту скверу біля Навчально-виховного комплексу №26 по вул. Кравчука, капітального ремонту прибудинкової території по вул. Щусева, 18 тощо.

З оприлюднених документів незрозуміло, скільки фірма повинна платити своєму директору і відповідно скільки він особисто заробляє на кожному такому тендері за використання його спецтехніки. Це визначається актами виконаних робіт, які не оприлюднені.

Разом з тим, юристка громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак каже, що в оренді техніки у себе самого немає жодних правопорушень.

ТОВ «Вишків-Брук» зареєстрована 21.04.2016-го року. Спочатку співвласниками компанії були лучанин Микола Панасюк та депутат Луцької міської ради від партії «УКРОП» Сергій Балицький. Останній також став директором фірми. Пізніше Миколу Панасюка замінила Людмила Потапчук.

З 2016-го року ТОВ «Вишків-Брук» на Prozorro виграла 132 тендери на суму 83,7 мільйона гривень. Майже половина із них – 41,5 мільйона – у департаменту житлово-комунального господарства Луцької міськради, 23,6 мільйона – в управління капітального будівництва та ЖКГ Ковельської міськради, 4,5 мільйона – у Рожищенської міськради, 4 мільйони – у Ківерцівської міськради. Решта – в інших замовників. 

Раніше «Сила правди» писала, що після того, як більшість у Луцькій міськраді сформувалася навколо політичної партії «УКРОП» у 2017 році, членом якої був і Сергій Балицький, «Вишків-Брук» почала частіше вигравати різноманітні тендери у Луцьку.

Також Балицькому закидали, що, будучи депутатом, він голосував за виділення бюджетних коштів на ремонт доріг, а ще вносив для розгляду пропозиції, які згодом перетворювались у тендери для «Вишків-Брук». У коментарі «Силі правди» посадовець зазначав, що ремонт доріг є суспільним благом, тому жодного конфлікту інтересів, на його думку, тут бути не може.

У тому ж 2017-му році Балицький став одним із офіційних спонсорів партії «Українське об’єднання патріотів –УКРОП» перерахувавши їй понад 220 тисяч гривень.

У 2019-му році аудиторська компанія нарахувала 4 мільйони гривень збитків під час ремонту тротуарів на вулиці Винниченка, який проводила «Вишків-Брук». 

Під час виборів до Луцької міської ради у 2020-му році Сергій Балицький балотувався до Луцької міської ради вже від партії «За майбутнє», однак не набрав необхідної кількості голосів.

До слова, у рядах Луцької районної ради, де ремонтуватиме двір фірма Балицького, партія «За майбутнє» має найбільшу кількість депутатів – 14 із 54. Головою райради також став представник «За Майбутнього» Олександр Омельчук.

sylapravdy.com

Теги: Сергій Балицький,Вишків-брук,Микола Панасюк,Людмила Потапчук,тендер,Балицький Луцьк

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео