Тафтай Володимир Володимирович - незаконно очолює Державне космічне агентство?

Тафтай Володимир Володимирович - незаконно очолює Державне космічне агентство?
39638 ПЕРЕГЛЯДІВ

П’ять питань до голови державного космічного агентства.

Збитковість державних підприємств для українських реалій – історія не нова. Більше половини з них десятиліттями працюють у «-». Причиною цьому є захмарні борги, неефективний менеджмент, застаріле обладнання і, звичайно, всюдисуща корупція і.т.д. …

У 2020 році було створено ціле Міністерство з питань стратегічних галузей і промисловості України. У підпорядкування якому віддали Державне космічне агентство (далі ДКАУ – ред). В свою чергу, структура має цілу низку конструкторських бюро, машино- та приладобудівних підприємств, а також інших досить закритих установ.  

Так, за даними Project Marlin у 2020 році Державне космічне агентство відзвітувало про чисті сумарні збитки своїх дочірніх компаній у розмірі 810 млн грн. За останні півроку справи, ніби, трохи покращилися. І за 6 місяців 2021 року борги становлять трохи більше 130 мільйонів гривень.

Приблизно ж тоді, з півроку потому, ДКАУ отримало нового очільника. З лютого 2021 року керує космічним агентством – Тафтай Володимир Володимирович. 

фото: Володимир Тафтай 

Але у квітні цього року, Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Кабінет міністрів України провести повторний конкурс на посаду голови ДКАУ. Одна з вимог позову – визнати протиправним внесення очільником Мінстратегпрому Олегом Уруським подання КМУ про призначення Володимира Тафтая на посаду голови ДКА шляхом укладення з ним контракту.

Тож виходить, що ніякого конкурсу могло і не бути. З Володимиром Тафтаєм просто підписали контракт. Але згодом, вже у серпні цього року, його знову призначили керувати Державним космічним агентством. У ЗМІ писали, що Тафтай “переміг у конкурсі на посаду очільника ДКАУ”. Ймовірно, що угоду могли просто оновити.

Тож це перше питання до Володимира Тафтая: чи відбувався конкурс на посаду? І скільки було кандидатів?

Хоча ще у 2019 році Володимир Тафтай дійшов до фіналу конкурсу на посаду голови ДКАУ, де конкурував з колишнім керівником космічного агентства – Володимиром Усовим та з нинішнім міністром стратегічної промисловості – Олегом Уруським.

фото: Володимир Усов


(До слова, вищезгаданий екскерівник ДКАУ – Володимир Усов, погодився дати велике та відверте інтерв’ю щодо діяльності агентства, але ні в домовлений день, ні потім на зв’язок не вийшов).   

Та повернімося до персони Володимира Тафтая. Його офіційна біографія досить лаконічна. Свою професійну діяльність розпочав він на “Південмаші”, на посаді економіста 2 категорії. Певний час працював у США. Набравшись досвіду за океаном, повернувся на рідний “Південмаш” і очолив управління інновацій та розвитку. Потім 6 років пропрацював менеджером з постачання на україно-бразильському підприємстві «Алькантара Циклон Спейс». Саме на тому, з приводу діяльності якого у Раді створили ТСК. А КБ “Південне” звинувачували у зриві контрактів щодо виготовлення замовлень для цього проекту та заподіянні збитків державі на мільйони доларів. Але це окрема тема для великого матеріалу. Хоча голова слідчої комісії – нардеп Сергій Тарута в ексклюзивному коментарі анонсував хід роботи ТСК.

“Буде спеціальна прес-конференція, ми вам розкажемо, було перше засідання, установче. Тому що наше завдання зробити аудит, куди зникли 2 мільярди доларів, ні одна програма ефективно не реалізована. З 33 підприємств залишилося 6 і ті знаходяться практично в критичному стані. І якщо ми хочемо, щоб країна наша була космічна, то треба все ж таки розібратися і унеможливити ті злочини, які по всій вірогідності є”.

Але обіцяного, як відомо, треба почекати. Адже прес-конференції і досі не було. Та й мова сьогодні дещо про інше, а точніше – іншого.    

У 2016 році  українсько-бразильський договір стосовно проекту “Циклон-4” було розірвано бразильською стороною в одноосібному порядку. А Володимир Тафтай повернувся на “Південний машинобудівний завод”, якщо точніше – став заступником директора з інновацій Павлоградського механічного заводу, який входить до складу ДП “ВО ПМЗ”. А наступного року розпочав кар’єру на керівних посадах у державному секторі. До вересня 2020 року працював начальником управління координації космічної діяльності департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, потім президентом з корпоративного управління на “Антонові”. І врешті-решт став головою ДКАУ.

Якщо зазирнути в декларацію Володимира Тафтая, то знайти там можна нерухомість переважно у Дніпропетровській області. Кілька земельних ділянок у Новоолександрівці, які належать як Володимиру Тафтаю, так і його дружині – Курячій Наталії Євгенівні. Більшість цього майна придбана ще у 2005-2010 рр., але є свіжіші покупки нерухомості у декларації.

Зокрема, зазначена там квартира на 78 квадратів у Києві, Згідно з документом користується нею дружина – Куряча Наталія Євгенівна. 

Та, щоправда, належить вона Тафтаю Володимиру Григоровичу, ймовірно, батьку голови ДКАУ. Право власності на цю нерухомість він набув ще у жовтні 2019 року.

фото: скрін з реєстру речових прав на нерухоме майно

Якщо познайомитися з Володимиром Григоровичем ближче, то можна зрозуміти, звідки він міг взяти кошти на квадратні метри у столиці. 

Працює Володимир Григорович настроювачем інструментів у Дніпровській дитячій музичній школі №12.

А трикімнатні квартири у цій “сталінці“ коштують недешево. Близько 1 500 $/м².

фото з сайту продажу нерухомості

фото: будинок за адресою вул. Сім’ї Хохлових, 6


І це не єдина нерухомість, яка нещодавно з’явилася у Володимира Горигоровича Тафтая минулого року. Він став власником будинку на 94 квадратні метри у місті Підгорне, неподалік Дніпра. І обзавівся 10-ма сотками навколо нього.

фото: скрін з реєстру речових прав на нерухоме майно

Цілком ймовірно, що налаштовувачі інструментів у дніпровських музичних школах заробляють досить непогано. Або ж тут має місце типова для українських високопосадовців практика, коли чиновник сам голий-босий, а найближчі родичі купують нерухомість, автівки та інше майно, яке потрібно декларувати, але не набувати права власності на нього.

Це третє та четверте питання до голови ДКАУ: чи насправді його батько працює налаштовувачем інструментів у музичній школі та за які гроші придбав недешеву нерухомість?  

До речі, про родичів. Дружина Володимира Тафтая – Куряча Наталія Євгенівна є  серед числа засновників дніпровської компанії ТОВ “Спецмонтажсервіс” . Вона володіє 20% частки в статутному капіталі цієї “товки”. У тендерах вони брали участь досить давно. Найприбутковішим роком був 2012.

фото: скрін з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Та цікаві не стільки доходи компанії, скільки замовлення, яке вони виконували і, власне, для чого. Як зазначено у документі вище, компанія дружини нинішнього голови ДКАУ – ТОВ  “Спецбудмонтаж”, надала послуг на 2,5 млн грн для обладнання ракети-носія “Циклон-4”. Цікаво, що у той час Володимир Тафтай якраз працював на українсько-бразильському підприємстві  «Алькантара Циклон Спейс», менеджером з постачання. Це так, до слова.

І це п’яте питання до Володимира Тафтая: чи мав він вплив на тендерні процедури у 2012 щодо премог у них компанії “Спецбудмонтаж”?

З іншою компанією, де засновницею є Наталія Куряча жодних гучних згадок ані в пресі, ані в тендерній інформації – знайти неможливо.  

Але вдалося знайти дещо інші обурливі факти щодо діяльності дочірніх компаній Державного космічного агентства України. Попри 7 рік війни з РФ державні підприємства з орбіти ДКАУ продовжують закуповувати сировину у країни-агресора. Але про це у наступному матеріалі…

bulava.info

Теги: Тафтай Володимир Володимирович,Тафтай Володимир ,Тафтай ,Украина,Державне космічне агентство, космічне агентство,ДКАУ,Міністерство з питань стратегічних галузей і промисловості України,Project Marlin,ДКА,Киев,Київ, Кабінет міністрів України , Кабінет міністрів ,Україна,КМ,КМУ,Кабинет Министров,Кабинет Министров Украины,Кабмин,Кабмін,Кабмин Украины,Кабмін України,Мінстратегпром,Олег Уруський,Уруський,Володимир Усов,Усов,США,Сполучені Штати,Сполучені Штати Америки, Соединенные Штаты,Алькантара Циклон Спейс,Сергій Тарута,Тарута,Сергей Тарута,ТСК,КБ “Південне”,КБ Південне,Південне,Циклон-4,ДП “ВО ПМЗ”,ДП ВО ПМЗ,ВО ПМЗ,Куряча Наталія Євгенівна,Куряча Наталія ,Куряча ,Тафтай Володимиру Григорович,ТОВ “Спецмонтажсервіс”,ТОВ Спецмонтажсервіс,ТОВ,Спецмонтажсервіс,Спецбудмонтаж,РФ,Россия, Росія,Російська Федерація, Российская Федерация
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео