Питання, яке збісило Мецгера, рейдерське захоплення Sky Mall і кредит виданий на «фунта» з «ДНР» пов’язаного з ОПЗЖ

Питання, яке збісило Мецгера, рейдерське захоплення Sky Mall і кредит виданий на «фунта» з «ДНР» пов’язаного з ОПЗЖ
313375 ПЕРЕГЛЯДІВ

Питання, на яке так емоційно відреагував уже колишній голова правління «Укрексімбанку» Євген Мецгер, стосувалося кредиту на 60 млн дол., наданого Сергію Брюховецькому під заставу столичного ТРЦ Sky Mall. За даними джерела ZN.UA, тепер, коли проблемний актив перейшов у власність державного банку, до збитків в 750 млн дол., яких зазнає Україна, якщо програє спорт з попередніми власниками ТРЦ, можна додати й ці 60 мільйонів.

До 2010 року єдиним власником ТРЦ Sky Mall була компанія Arricano Real Estate Plc., мажоритарним акціонером якої є громадянин Естонії Хіллар Тедер. У момент будівництва ТРЦ він необачно запросив в партнери українську компанію Stockman Interhold SA Андрія Адамовського, продавши йому 50% акцій з правом зворотного викупу. Коли термін партнерської угоди закінчився, Адамовський відмовився повертати свій пакет акцій і через низку підставних компаній рейдернув ТРЦ.

Естонський інвестор звернувся до Високого суду Лондона і в 2017 році виграв справу, однак ситуацію це не змінило. На той час ТРЦ вже був у власності банку «Південний» як відібрана застава за кредит в 32 млн дол. Ймовірно, борг був фіктивним, адже далі ця ж схема зі зміни власника «через банк» повторилася.

Викупив актив у банку «Південний» в 2020-му Іван Фурсін. На той час конфлікт навколо ТРЦ давно вийшов на рівень міжнародного спору України та Естонії. Причому українська сторона вперто не хотіла його вирішувати. Кримінальне провадження було відкрито ще в 2016-му році, але з місця не рухалося. За даними нашого джерела, сприяли цьому тісні зв’язки Адамовського як з ексзаступником генпрокурора Віталієм Каськом (він був свого часу адвокатом Адамовського), і його наступником на посаді Романом Говдой, так і впливом на генпрокурорку Ірину Венедіктову Олександра Грановського, соратника Адамовського в захопленні і контролі над ТРЦ.

Причетний до перемог українських рейдерів над іноземними інвесторами і одіозний суддя Чаус — ключові справи щодо встановлення контролю за торговим центром Sky Mall, в інтересах Адамовського і Грановського, велися саме через Дніпровський райсуд столиці, в основному особисто Миколою Чаусом. Нагадаємо, НАБУ встановило причетність Грановського до втечі Чауса з країни — таке цінне джерело інформації не могло бути залишене без нагляду.

Відновленню справедливості не допомагали, ні спільні наради на рівні представників посольства Естонії і керівництва української прокуратури, ні публічні звернення естонських дипломатів до президента, ні публічний «ляпас» всій Україні від президента Естонії Керсті Кальюлайд, яка заявила, що Київ знаходиться «на відстані кількох світлових років» від виконання критеріїв на вступ до Євросоюзу.

Більш того, за словами нашого джерела, кримінальне провадження у цій справі було закрито 20 серпня цього року.

Що ж так розлютило ексглаву «Укрексімабанка» Мецгера?

Саме його банк в травні цього року видав кредит в 60 млн дол. Сергію Брюховецькому, який проживає на непідконтрольній Україні території під заставу ТРЦ. Брюховецький — звичайний фунт. Власником Sky Mall він став при дуже сумнівних обставинах, адже рішенням суду на ТРЦ було накладено арешт, передача права власності на нього була неможлива. Але Печерський райсуд вирішив інакше, знявши арешт і власника тут же змінили. Сам Брюховецький — тесть нардепа ОПЗЖ Федора Христенко, за надання «туші», той отримав офіс в Sky Mall і радий. Управляє ТРЦ в даний момент команда Володимира Галантерника, відомого одеського «бендера» в даний момент переховується від НАБУ. Керують ТРЦ по «франшизі» від Адамовського, сам він контроль над активом не втрачав ні на мить.

Сьогодні естонські акціонери Arricano Real Estate Plc ініціювали суперечку проти України через втрату ТРЦ і вимагають відшкодування 750 млн дол. З огляду на те, наскільки прозора і очевидна це справа, суперечку вони виграють з великою ймовірністю. А наші загальні втрати збільшаться, адже Sky Mall доведеться повернути законному власнику — Хіллару Тедеру, і Томашу Фіалі, який приєднався до нього. Кредит в 60 млн дол., виданий держбанком під таку проблемну заставу Брюховецькому теж ніхто повертати не буде, більш того, навіть знайти позичальника на просторах «ДНР» не зможе. Природно, ні рішення про припинення кримінального провадження у цій справі, ні рішення суду про зняття арешту з ТРЦ, ні рішення державного банку про надання великого кредиту такому сумнівному позичальнику під такий проблемний актив були б неможливі без відмашки з Банкової. Без відповіді залишилося тільки одне питання: Зеленський або Єрмак?

from-ua.info

Теги: ТРЦ Sky Mall, Мецгер Укрэксимбанк, Мецгер скандал,Євген Мецгер

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео