120 млн доларів США збитків іноземним компаніям – викрито транснаціональне злочинне угруповання

120 млн доларів США збитків іноземним компаніям – викрито транснаціональне злочинне угруповання
284458 ПЕРЕГЛЯДІВ

В рамках міжнародної операції припинено діяльність транснаціонального злочинного угруповання, яке завдало іноземним компаніям 120 млн доларів США збитків. Спецоперація здійснювалася Офісом Генерального прокурора спільно з Департаментом кіберполіції та слідчим управлінням Нацполіції України із залученням колег з Європолу, Євроюсту, правоохоронців Франції, США, Нідерландів та Норвегії.

За даними слідства, до складу угруповання входило 11 осіб. Двоє з них здійснювали розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, решта – підтримували роботу серверів та допомагали виводити гроші, отримані незаконним шляхом.

За допомогою програмного забезпечення типу Ransomware, вони здійснили атаки на понад 50 компаній у країнах Європи та Америки. Фігуранти отримували контроль над комп’ютерними системами компаній, використовуючи їхні вразливості. За відновлення доступу до даних члени угруповання вимагали викуп у криптовалюті.

Серед потерпілих компанії Франції, Норвегії, Німеччини, Швейцарії, Нідерландів, Великобританії та США.

На території Києва, Київської, Тернопільської, Харківської, Запорізької та Донецької областей за місцями проживанняня членів злочинного угруповання та в їхніх автівках правоохоронцями проведено 28 обшуків. Також одночасно відбувся обшук у Швейцарії в помешканні спільника угруповання. Вилучено комп’ютерну техніку, жорсткі диски, мобільні телефони, банківські картки, автівки.

Наразі триває досудове розслідування за фактами несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку та вимагання (ч. 2 ст. 361 та ч. 4 ст. 189 КК України.

gp.gov.ua

Теги: злочинне угруповання,Офіс Генерального прокурора
Мої відео