Путін планує окупувати Одещину і вийти на "Мінськ-3", – експерт про переговори з рф

Путін планує окупувати Одещину і вийти на "Мінськ-3", – експерт про переговори з рф
299686 ПЕРЕГЛЯДІВ

Переговори з рф: чи є перспективи? Кремль намагатиметься "заморозити" конфлікт в Україні і зафіксувати нові лінії розмежування, оскільки стратегічно росія вже програла, вважає експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєнння Михайло Самусь.

Радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк днями заявив, що президент Зеленський може стати модератором перемовин з росією, коли відновиться переговорчий процес. Чи означає це натяк на пряму зустріч голови держави з владіміром путіним та можливості компромісу?

"Насправді Подоляк зазначив, що переговори будуть можливими лише, коли українська земля буде повністю звільнена від окупантів. І я думаю, ця заява – найбільш реалістична, оскільки рф зараз намагатиметься перевести конфлікт у заморожену фазу, аби вийти на підписання Мінську-3 або Стамбулу-1", – зазначає експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

За його словами, на цей момент росія стратегічно вже програла, і для неї наступає момент, коли потрібно фіксувати збитки. Таким чином, рф зараз прагне максимально захопити українські території, а потім намагатиметься зафіксувати нову лінію розмежування – зокрема, на півдні, де Україну фактично відрізають від моря, завдаючи величезних економічних втрат.

"Нині Україна де-факто перебуває у морській блокаді. І росіяни не полишають спроб обійти Одесу з півночі й висадити десант у районі Затоки, використовуючи як плацдарм острів Зміїний. Усе це свідчить про те, що рф намагатиметься зафіксувати нову лінію й винести її на переговори, сподіваючись на те, що наші західні партнери підтримають таку тенденцію. Вони можуть сказати, що це – деескалація конфлікту, спрямована на зменшення кількості жертв серед цивільних. І тоді на Україну будуть тиснути в напрямку так званого Мінська-3", – коментує експерт.

На думку Самуся, росія вимагатиме надати окупованим нею територіям особливий статус, фіксуючи певну "нову реальність".

"Вони представлятимуть усе так, ніби це вже не території України а території, відвойовані на полі бою росією. Неважливо, як вони їх називатимуть – "Новоросія", "Таврійська губернія" чи "ХНР". Вони будуть щосили формувати цю нову реальність, яка буде поступово впроваджуватись в інформаційне дипломатичне поле й тим самим легалізовуватися. Ми чудово пам'ятаємо, як вони це робили у 2014-2015 роках, коли Україну і Захід втягнули в Мінський процес", – наголошує пан Михайло.

Росія намагатиметься затягнути війну й спонукати Україну до нових ''Мінських угод''

Він також звернув увагу на нещодавні пропозиції Італії, які містили декілька пунктів, що закликали до припинення бойових дій і початку переговорів про так звані "суперечливі території".

"Тобто вже вводиться такий термін італійською стороною. Херсонська область у нас, виявляється, це "суперечлива територія". Або Запорізька область. Таким чином, росія спробує заморозити конфлікт, намагаючись дотягнути до опалювального сезону, коли почнуться проблеми в усієї Європи. Бо деякі європейські країни на 100% залежать від російських енергоносіїв. Тому, якщо ми дотягнемо до зими, буде велика проблема. На Україну будуть тиснути, називаючи переговори єдиним можливим виходом, і росія цьому всіляко сприятиме", – резюмував експерт.

Нагадаємо, 98-річний колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер заявив на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі, що Україна має розпочати переговори "до того, як війна спричинить потрясіння та напруженість, які буде нелегко подолати" й поступитись частиною територій. Натомість Володимир Зеленський зауважив, що його путіна "не цікавлять наші думки" і "груба сила... не говорить, вона вбиває".

stopcor.org

Теги: путін,Переговори , війна в Україні,Одеса,Михайло Самусь,Михайло Подоляк,окупанти,блокада,Мінські угоди
Мої відео