Денис Монастирський: правоохоронці вилучили найбільшу за період незалежності колекцію старожитностей

Денис Монастирський: правоохоронці вилучили найбільшу за період незалежності колекцію старожитностей
324494 ПЕРЕГЛЯДІВ

Про це міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив сьогодні, 24 червня, під час пресконференції.

У заході також взяли участь Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Це унікальна безпрецедентна знахідка, не тільки для України, а й для Східної Європи. Знаково, що знахідку ми презентуємо сьогодні, наступного дня після надання Україні статусу кандидата в члени Європейського союзу. Предмети, знайдені правоохоронцями, чітко пов’язують історію України з історією Європи», – зазначив Денис Монастирський.

Як повідомив Денис Монастирський, упродовж п’яти діб оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції спільно з колегами-правоохоронцями провели 13 санкціонованих обшуків. Було вилучено 6066 предметів, які можуть мати культурну цінність, які змогли вивезти лише двома вантажними автомобілями.

За попередніми оцінками, вилучені предмети мають ознаки археологічних предметів: старовинна зброя та предмети озброєння, прикраси та деталі одягу, керамічний, металевий та скляний посуд. Окрім цього, один з вилучених предметів є стародруком і належить до бібліотечного фонду України.

«Експерти стверджують, що знахідки не мають аналогів в музейних колекціях України, або в єдиному екземплярі. Походження цінностей ще треба встановлювати. Частина походить з кримських музеїв, але більшість – з незаконно розграбованих курганів, які збиралися вочевидь дуже тривалий час. Частина колекції була просто знищена, через зберігання в неналежних умовах. Це свідчить, що зі старожитностями працювали не музейники, які не розуміли цінності артефактів», – розповів міністр внутрішніх справ.

Вилучені археологічні предмети передадуть на відповідальне зберігання до Національного музею історії України.

 

mvs.gov.ua

Теги: Денис Монастирський, війна в Україні,МВС,міністр внутрішніх справ України,археологічні предмети,Національний музей історії України,Ірина Венедіктова,Олексій Сухачов,Олександр Ткаченко
Мої відео