Народний «ленд-ліз»: Порошенко з волонтерами за півроку передав у ЗСУ допомоги на 46 млн доларів

Народний «ленд-ліз»: Порошенко з волонтерами за півроку передав у ЗСУ допомоги на 46 млн доларів
59024 ПЕРЕГЛЯДІВ

За півроку після початку широкомасштабного вторгнення російської армії Фонд Порошенка, компанія «Рошен» та волонтери ГО «Справа Громад» передали у ЗСУ допомогу на суму майже 46 млн доларів США. Порошенко каже – попереду нові масштабні закупівлі для фронту. 

«З 24 лютого ми зосередили свої зусилля на трьох напрямках. У парламенті наша команда неухильно дотримується принципу внутрішньої єдності. Ще один пріоритет – зміцнення міжнародної підтримки України. І найголовніше – зробити все для постачання озброєння, засобів захисту, бронетехніки та безпілотників для ЗСУ», – пояснює Порошенко.

Починали 24 лютого з оснащення всім необхідним батальйонів київської тероборони, в тому числі і створених на базі «Євросолідарності». На початку весни не було нічого –  ні бронежилетів,  ні касок, форми і  навіть білизни, нагадав Порошенко: «ручні кулемети, гранати, радіостанції, – все, що потребували з перших днів бійці територіальної оборони Києва та Збройних сил, ми знаходили, викуповували, постачали». 

Для медичного забезпечення у війська було передано аптечок натівського зразка на 330 млн грн, а також ліки та машини швидкої, у тому числі броньовані. 

«Броня на фронті потрібна скрізь. Броня – це ключ до контрнаступу і очищенню наших земель від ворога. Ми отримали контракт, закупили, доставили в Україну і вже передали десантникам 11 сучасних італійських броньовиків «Шилд». А будуть ще британські БМП «Спартан», на них вже отримані ліцензії і вони вже викуплені. Це вже не кажучи про сотні повнопривідних військових вантажівок, десятки пікапів, тягачі для перевезення надважкої бронетехніки – всі це механізми і коліщатка нашого наступу і перемоги», – зазначає Порошенко.

Зараз у Порошенка працюють над оснащення ЗСУ сучасною технікою – безпілотниками і військовими роботами. «Проект «Посейдон» з оперативними безпілотниками, який називається «Очі Арти», дозволяє нашій артилерійській розвідці по всьому фронтові бачити і знищувати російські склади боєприпасів, російські скупчення техніки і живої сили, російські штаби», – нагадав він. 

Вже у бригадах і понад 350 дронів Autel – це маленькі робочі «пташки», що допомагають воїну орієнтуватися довкола своїх позицій. 

Найголовніше – рятувати життя українських воїнів, наголошує п’ятий Президент. Саме тому ще один важливий проект реалізується спільно з батальйоном парамедиків «Госпітальєри». «Проект називається «Журавель», він буде присвячений можливості евакуації з переднього краю», – розповів Порошенко про нового безпілотного робота THeMIS.  «Ми зараз його бронюємо. Ми вдосконалюємо систему управління. Я дуже дякую «Госпітальєрам», які зголосилися стати нашим партнером у цьому проекті», – говорить Порошенко.

THeMIS – це естонська платформа, яка вже викликала справжню істерику в росіян – за те, щоб «захопити» безпілотного робота в полон, за поребриком навіть оголосили винагороду у мільйон рублів. «Не дочекаються» – говорить Порошенко.

«Ми будемо завозити і броньовані ambulance – евакуатори. Перша машина вже законтрактована і надійде до «Госпітальєрів», – повідомив п’ятий Президент.

80% проектів постачання техніки у ЗСУ непублічні з огляду на питання безпеки – наголошує журналіст та громадський активіст Віталій Гайдукевич. Він також зазначає, що майже 46 млн доларів, які спрямовані на ЗСУ Фондом Порошенка спільно з волонтерами, – це співставна сума із допомогою Україні деяких європейських держав-членів НАТО. 

«Ми маємо величезний комплекс співпраці, включно з тим, про що я не казав і поки що говорити не буду, з підтримкою наших Сил Протиповітряної оборони. Ми це робимо з 2014 року без зайвого розголосу. Але це залишається серед наших пріоритетів», – говорить Порошенко.

Петро Порошенко подякував усім, хто перераховує кошти на підтримку армії. 

«Доля України, доля кожного з нас вирішується тепер на фронті. Я хочу подякувати тим сотням і тисячам людей, які залучені в організацію системи допомоги від «Справи Громад». І подякувати тим десяткам тисяч людей, які відгукуються на наші заклики і включаються в цю допомогу – грошима, волонтерською працею. Разом ми переможемо ворога», – наголошує Порошенко. 

«Ключове слово для нас – контрнаступ. Саме контрнаступ ЗСУ визначить подальший хід війни. А для успіху  потрібне ще більше ресурсів. Тому нам зараз належить підтримати наших бійців у критично важливих точках: і в місцях найгарячіших боїв, і у вузлах логістичних проблем. Це наше завдання. Завдання «Справи Громад»,  завдання «Братів по Зброї», вони зосередяться на його вирішенні. Доля України, доля кожного з нас вирішується тепер на фронті. Ми зробимо все, що в наших силах, щоб зміцнити ЗСУ перед вирішальними боями», – наголошує Порошенко.

Долучитися до підтримки ЗСУ можна на сайті ГО «Справа Громад» https://spgr.org.ua/uk/

Джерело

Теги: ГО «Справа Громад», ГО Справа Громад, Справа Громад,Україна,Порошенко, Петро Порошенко,Петро Олексійович Порошенко, Петро Порошенко Вікіпедія,Порошенко Вікіпедія, Фонд Порошенка, ЗСУ, Збройні Сили, Збройні Сили України,протиповітряна оборона,сучасна протиповітряна оборона,НАТО,Віталій Гайдукевич,Гайдукевич,THeMIS,П’ятий Президент,Госпітальєри,Журавель,П’ятий президент Порошенко,Парамедик, дрони Autel,безпілотники Autel ,Autel,безпілотники , дрони ,Очі Арти,Посейдон,Проект Посейдон,Шилд,Спартан,Євросолідарність,ЄС,Європейська Солідарність,БМП «Спартан», БМП Спартан,БМП,Рошен
Автор: wikibazacom
Мої відео