Як відрізнити грип від коронавірусу?

Як відрізнити грип від коронавірусу?
58061 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ризик заразитися вірусною інфекцією існує завжди, особливо в холодну пору року. Одними з найнебезпечніших сезонних захворювань є грип і коронавірус. Ці дві хвороби мають схожу симптоматику, що може ускладнити діагностику.

Щоб поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування, фахівці збирають докладний анамнез, аналізують симптоми та використовують експрес-тести на грип та коронавірус.

Симптоми грипу та коронавірусу

Основний механізм передачі двох інфекцій — повітряно-крапельний або повітряно-пиловий. Інкубаційний період грипу становить 3 дні. Після зараження самопочуття пацієнтів різко погіршується. Проявляються такі симптоми, як:

 • головний біль та біль у м’язах;
 • нежить, закладеність носа;
 • сухий кашель, біль у горлі та грудях;
 • висока температура (38–40 °С);
 • слабкість, озноб.

Прояви коронавірусу схожі на симптоми грипу. У людей, що захворіли, виникає загальна слабкість, головний біль, біль у м’язах і суглобах, закладеність носа та сухий кашель.

Однак між захворюваннями існують відмінності, які можуть допомогти у встановленні діагнозу. До особливостей коронавірусу належать:

 • триваліший інкубаційний період (від 2 до 14 днів);
 • можливе посилення симптомів через 3–5 днів;
 • шлунково-кишкові розлади (діарея, нудота, блювання);
 • задишка та порушення дихання;
 • висипання на шкірі;
 • можлива відсутність нежитю;
 • втрата нюху (аносмія);
 • втрата смакової чутливості (агезія).

Крім збору анамнезу й аналізу симптомів, лікареві важливо точно визначити, який саме вірус є в організмі людини. Це допоможе призначити відповідне лікування, мінімізувати прояви хвороби та знизити ризик виникнення ускладнень.

Діагностика грипу та коронавірусу

Для встановлення діагнозу використовують спеціальні експрес-тести для дифдіагностики. Високу ефективність показали тест-системи європейських виробників: австрійського бренда Ameda, італійського Screen та іспанського Vitassay.

Комбо тест на антигени до вірусів SARS-CoV-2 та грипу типів A і B від компанії Ameda та експрес-тест 4 в 1 — грип, аденовірус, синцитіальний та коронавірус виробництва фірми Vitassay — тести на антигени.

Для проведення аналізу в пацієнта за допомогою стерильного ватного тампона беруть назофарингеальний мазок. Тампон поміщають у пробірку зі спеціальним буферним розчином. Розчин вивільняє білки можливого вірусу й через хвилину потрапляє до тест-касети, де може початися реакція з антитілами на тест-смужці. Результат зчитують через 10–15 хвилин.

Теги: Грип, Коронавірус, ковід,Ковід,Як відрізнити грип від коронавірусу, COVID, COVID-19,Україна,інфекція,Вуд палеттен експрес сервіс,Експрес-тест,Експрес-тест на ковід,Експрес-тест на COVID ,Експрес-тест на COVID-19,Експрес-тести на COVID,Експрес-тести на COVID-19,Експрес-тести,Експрес-тест на грип,Експрес-тести на грип,Біль,головний біль,біль у м’язах ,нежить,закладеність носа,Сухий кашель, кашель, біль у грудях ,температура ,біль у горлі,слабкість,озноб,висока температура,прояви коронавірусу,діагноз,інкубаційний період,тривалий інкубаційний період,Розлади, шлунково-кишкові розлади, задишка, порушення дихання, висипання на шкірі, Аносмія,втрата нюху,агезія,втрата смаку,Втрата смакової чутливості ,Діагностика, діагностика грипу, діагностика коронавірусу ,SARS-CoV-2 ,Аденовірус
Автор: wikibazacom
Мої відео