Вода, мило та йодид калію: як убезпечитись у випадку ядерного удару

Вода, мило та йодид калію: як убезпечитись у випадку ядерного удару
341216 ПЕРЕГЛЯДІВ

Москва підвищує градус ядерної напруги. І, хоча гучні погрози кремля можуть виявитися черговим блефом, сили ядерного стримування – напоготові. Тож бути готовими до найгіршого розвитку подій мають бути і українці. Тож як себе поводити у разі ядерного удару, які таблетки пити і як правильно приймати йодид калію? "СтопКор" підготував короткий лікбез.

Заступник голови Радбезу рф Дмитро Медведєв заявив 27 вересня, що росія може "застосувати найгрізнішу зброю проти українського режиму", а Захід це "проковтне". А західні експерти не виключають імовірності застосування рф ТЯЗ (тактичної ядерної зброї) на полі бою. Отже, що робити у випадку, якщо ядерний удар усе ж станеться?

Підготуйте аптечку завчасно.

Вживання йоду нейтралізує загрозу радіоактивного зараження. За словами доктора Комаровського, викид радіоактивного йоду, який відбувається піж час ядерного удару, може вбити щитоподібну залозу людини.

В аптечці обов'язково має бути йодид калію в таблетках чи 5% розчин йоду

Тож аби вберегти її від зовнішнього ураження, слід прийняти всередину звичайний йод. Приймати йод можна у двох формах:

Перша – йодид калію у таблетках. Вага однієї пігулки – 250 мг. Це спеціальна профілактична доза для радіації. Дорослим та дітям старше двох років достатньо прийняти 125 мг (половину таблетки). Дітям молодше двох років – 40 мг.

Друга – звичайний розчин 5% йоду, який продається ву будь-якій аптеці та має бути в кожній автомобільній аптечці. Дорослим потрібно випити його за один раз – можна змішати з водою чи теплим молоком. Дітям до 5 років приймати розчин йоду внутрішньо не рекомендовано, проте можна намалювати на шкірі дитини йодну сіточку.

Вживати йод потрібно бажано за пів годину до вибуху (100% захист) або в перші хвилини після оголошення тривоги (ймовірність захисту 90%).

Підготуйте "тривожний чемоданчик".

Переконайтеся, що у вас є набір на екстренний випадок для місць, які ви часто відвідуєте, і де, можливо, вам доведеться залишитися на 24 години.

Вода, мило та радіо з ліхтариком – мастхев у ''тривожному чемоданчику''

Він має включати:

  • бутильовану воду,
  • запаковані продукти харчування,
  • ліки для невідкладної допомоги (йодид калію та звичайну домашню або автомобільну аптечку),
  • радіоприймач з батарейним живленням, щоб отримати інформацію у разі відключення електроенергії,
  • ліхтарик,
  • додаткові акумулятори для необхідних гаджетів.

Також завжди носіть із собою такі предмети, як:

  • мило,
  • дезінфікуючий засіб для рук, що містить принаймні 60 відсотків спирту,
  • дезінфікуючі серветки та загальні побутові миючі засоби, якими ви можете дезінфікувати поверхні, до яких регулярно торкаєтесь.

Майте на увазі особливі потреби кожної людини, включаючи медикаменти. Не забувайте про потреби домашніх тварин. Якщо можливо, зберігайте запаси з розрахунку на три або більше днів.

Знайдіть укриття.

Не дивіться в бік ядерного гриба. Закрийте обличчя й дихальні шляхи хусткою, шарфом чи одягом. Зайдіть у найближчу будівлю, щоб уникнути радіації. Найкраще підійдуть стіни з цегли або бетону.

Найкращі укриття – в центрі великих будинків і під земелю (підвали, тунелі, паркінги)

Завчасно визначте можливі укриття поблизу місця, де ви проводите багато часу, наприклад вдома, на роботі чи в школі. Найкращі місця – під землею та в центрі великих будівель. Тримайтеся подалі від зовнішніх стін і даху.

Відкриті території, транспортні засоби, МАФи НЕ забезпечують належного укриття. Пам’ятайте, що станції метро закриються за 5 хвилин після оголошення тривоги.

Зніміть забруднений одяг і витріть або вимийте з милом незахищену шкіру, якщо ви перебували на вулиці в момент удару. Дезінфікуючий засіб для рук не захищає від опадів. Не торкайтеся очей, носа та рота. Не використовуйте дезінфікуючі серветки для шкіри.

За можливості, заберіть із собою домашніх тварин, які були на вулиці в моменту удару. Обережно почистіть шерсть вашого улюбленця, щоб видалити будь-які частинки опадів, і помийте тварину водою з милом, якщо є.

Залишайтеся всередині та будьте на зв’язку.

Залишайтеся всередині протягом 24 годин, якщо місцева влада не дасть інших інструкцій. Також не випускайте на вулицю домашніх тварин.

Бажано мати при собі будь-який доступний носій зв’язку, щоб вчасно отримати офіційну інформацію про евакуацію та інструкції від органів влади.

Радіоприймачі, що працюють від батарейки, і ручні радіостанції працюватимуть після ядерного вибуху.

Послуги стільникового зв’язку, обміну текстовими повідомленнями, телебачення та Інтернет можуть бути перервані або недоступні.

Безпечно їсти або пити лише упаковані харчові продукти або харчі, які були всередині будівлі. Не вживайте їжу або рідини, які були відкрито на відкритому повітрі та які можуть бути забруднені опадами.

stopcor.org

Теги: ядерний удар,йодид калію,ядерна зброя,росія, війна в Україні
Мої відео