Погроза чи блеф: чи застосує путін ядерну зброю в Україні

Погроза чи блеф: чи застосує путін ядерну зброю в Україні
293076 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні обговорюють ймовірність застосування росією ядерної зброї у війні. А в Києві вже навіть запланували провести оргію на Щекавиці у день, коли це станеться. Вміння сміятись і не втрачати почуття гумору у кризових ситуаціях — риса притаманна українцям. Але чи жартує росія, коли говорить про ядерну зброю?

З чого усе почалось. Натяки про застосування ядерної зброї і хизування наявністю у рф такого вбивчого аргументу були і раніше.

Але днями глава МЗС рф Сергій Лавров (або як його ще називають – "грустний лошадь") заявив, що всі російські закони та доктрини, зокрема і ядерні, поширюватимуться і на приєднані території України. Він мав на увазі кілька тимчасово окупованих областей і Донбас, де окупанти проводять так звані "референдуми", після яких хочуть приєднати землі до росії і закріпити це у Конституції рф.

Що це — демонастрація сили чи навпаки агонія?

Так росія натякає, що буде шантажувати Захід, якщо наші партнери й надалі постачатимуть Україні зброю. А ще з боку рф — це спроба утримати захоплені території, зупинити контрнаступ ЗСУ і таким чином перевести дух та взяти паузу в активній фазі війни.

Погрози погрозами, але чи є підстави для застосування росією ядерної зброї?

У 2020 році росія ухвалила нову ядерну доктрину, у документі прописані 4 випадки, у яких може бути використана ядерна зброя.

Чотири сценарії такі:

1) достовірна інформація про запуск балістичних ракет на територію рф або її союзників;

2) використання противником рф ядерної або іншої зброї масового ураження у бік росії чи її союзників;

3) атака противника на критично важливі державні або військові об'єкти росії, що може зірвати застосування ядерки у відповідь;

4) агресія проти рф із застосуванням будь якої зброї , якщо це поставить під загрозу існування держави.

Фактично за цими пунктами уже зараз росія може виправдати використання ядерної зброї в анексованому Криму.

Що там в умовній чорній валізці путіна?

Для розуміння ядерна зброя ділиться на два типи: тактична і стратегічна.

Наразі у росії на озброєнні 5000 одиниць тактичної ядерної зброї, з яких 2000 на оперативному чергуванні.

Тобто готові до застосування у короткі терміни, так би мовити — під рукою. Фактично взяв "Іскандер" чи "Калібр", вклав ядерний снаряд і запустив.

Як зупинити росію?

Передусім це далекобійна система ППО, яка навіть у разі запуску ракети (того ж "Іскандера" чи "Калібра") з ядерною боєголовкою, здатна її збити. Тому дуже важливо, щоб Україна отримала від партнерів такі системи протиповітряної оборони.

ядерну зброю

Але фактично росія уже сама собі завадила, коли оголосила мобілізацію в країні. Бо таке рішення спровокувало протести і критику влади з боку населення, невдоволення обороноздатністю країни та рівнем підготовки та професійності російської армії. Тобто розчарування, невдоволення, розпач. Навіть якщо наказ застосувати ядерну зброю буде, його просто не виконають. Або не буде кому, бо всі втікли ще раніше, після наказу "захищати велікію росію" і мобілізуватись.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський прокоментував заяви рф щодо застосування ядерної зброї проти України та її союзників. На його думку, таких погроз буде ще багато.

stopcor.org

Теги: ядерна зброя,ядерний удар, війна в Україні,путін,росія
Мої відео