У Києві адвокат привласнив кошти Пенсійного фонду

У Києві адвокат привласнив кошти Пенсійного фонду
276956 ПЕРЕГЛЯДІВ

Київському адвокату, викритому у незаконному заволодінні пенсійними і страховими виплатами, підробленні офіційних документів, а також завідомо неправдивому повідомленні суду про повноваження представляти іншу особу, висунули підозру (ч. 3 ст. 190, ч. 2, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 400-1 КК). Про це повідомляє столична прокуратура.

Встановлено, що чинний адвокат протягом 2021 року, використовуючи завідомо підроблені довіреності від громадян, вживав заходів для їх постановки на облік як внутрішньо переміщених осіб. Після цього підозрюваний відкривав на ім’я цих громадян рахунки в банківських установах. У подальшому на ці рахунки органами Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду України нараховувалися страхові та пенсійні виплати, якими безпосередньо заволодівав сам адвокат.

Разом з цим, такі довіреності адвокату вищевказані громадяни не надавали, оскільки лінію розмежування у цей час не перетинали і перебували на тимчасово окупованих територіях, а деякі з таких осіб – взагалі є померлими.

Таким чином, адвокат заволодів грошовими коштами органів Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду України на загальну суму понад 367 тис. гривень. Крім того, адвокатом при зверненні з позовними заявами до судів також використовувалися підроблені договори про надання правової допомоги, стороною яких були ті ж самі нібито внутрішньо переміщені особи.

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

368.media

Теги: адвокат,привласнення коштів,Пенсійний фонд
Мої відео