Військовий облік 2023: які обов’язки тепер у військовозобов’язаних і що нового

Військовий облік 2023: які обов’язки тепер у військовозобов’язаних і що нового
355036 ПЕРЕГЛЯДІВ

За новими правилами, чоловіків зобов’язують повертатися з-за кордону, якщо вони не мають відстрочки, а також регулярно особисто подавати свої облікові дані в ТЦК.

Крім того, зміни передбачають серйозніший контроль за взяттям на облік, цифровізацію багатьох процесів, обмін даними між різними органами влади, реєстрами та працедавцями людей, які підлягають обліку.Про це йдеться у відповідній постанові уряду, які він ухвалив ще 30 грудня, але опублікували її лише 3 січня.

Тепер, згідно з документом, військовий облік українців буде відбуватися через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Реєстр наповнюють уповноважені особи у районних, міських, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а це колишні військкомати. А також у відповідних управліннях та підрозділах СБУ і служби зовнішньої розвідки.

Якщо людина, що підпадає під військовий облік, переїхала, вона має в семиденний термін повідомити про це через центри надання адміністративних послуг або через "Дію". Вона також може звернутися безпосередньо до центрів комплектування.

На військовий облік мають ставати:

  • призовники від 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;
  • військовозобов'язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування у запасі;
  • жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений міноборони.

На роботу чи навчання можуть приймати лише за наявності підтвердження, що військовозобов'язаний належним чином стоїть на військовому обліку. Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації мають контролювати ці процеси серед своїх співробітників і надавати інформацію про них у відповідні органи влади.

Жінки-медики та фармацевти, які досі не були на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов'язкового взяття на військовий облік до 2026 року.

Дипломатичні відомства тепер будуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. Вони мають "сприяти поверненню" військовозобов'язаних в Україну під час мобілізації. Якщо українець перебуває за кордоном до трьох місяців, на військовий облік там можна не ставати.

А ще військовий облік поділять на загальний та спеціальний. У загальному будуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні, а в спеціальному — ті, які мають її.

Нагадаємо, нещодавно в уряді заговорили про те, щоб чоловікам з бронню від мобілізації дозволити виїжджати за кордон. До цього, в уряді відмовилися від ідеї "єВідрядження" . Проте фінальне рішення з цього питання залишається за Міноборони та Генштабом.

stopcor.org

Теги: Військовий облік, Мобілізація,ТЦК,військовозобов'язані
Мої відео