Арештовано 170 вагонів російських і білоруських міндобрив вартістю майже 100 млн грн

Арештовано 170 вагонів російських і білоруських міндобрив вартістю майже 100 млн грн
305840 ПЕРЕГЛЯДІВ

За матеріалами Бюро економічної безпеки України та Служби безпеки України арештовано 11,8 тис. тонн мінеральних добрив російського та білоруського виробництва. Орієнтовна вартість продукції становить майже 100 млн грн.

Міндобрива належать іноземним компаніям «Уралкалий» та «Беларуськалий», та були виявлені у 170 вагонах, які перебували на території Морського спеціалізованого порту у Миколаєві, що входить до бізнес-структури підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа.

Слідством встановлено, що вагони з міндобривами були завезені в Україну ще до початку повномасштабного вторгнення російської федерації та перебували в режимі «транзит». Також детективи БЕБ встановили, що відбувалася реалізація міндобрив на території України без відповідного відображення у податковій звітності та сплати податків. Це спричинило фактичне ненадходження до бюджету коштів на суму понад 10 млн грн.

Також власники вантажу планували переправити його до  третіх країн. 

Наразі товарно-матеріальні цінності арештовано. Вилучене майно буде передано в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів), здійснює Бюро економічної безпеки за співпраці із СБУ та процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. Встановлюються усі обставини злочину та повне коло причетних осіб.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

esbu.gov.ua

Теги: Бюро економічної безпеки України, БЕБ,Уралкалий,Беларуськалий,міндобрива
Мої відео