"Артеріум" олігарха Жеваго, який підозрювали у співпраці з рф, бере участь у госпітальних закупівлях України

"Артеріум" олігарха Жеваго, який підозрювали у співпраці з рф, бере участь у госпітальних закупівлях України
269072 ПЕРЕГЛЯДІВ

Наприкінці листопада минулого року детективи ДБР зайшли з обшуками обшуки на підприємства корпорації "Артеріум", підконтрольної екснардепу Костянтину Жеваго – за даними ЗМІ, фармгіганта перевіряли на можливу колаборацію з рф. У самій корпорації від будь-якої співпраці з агресором відхрестились, і звинуватили Бюро у порушенні процесуальних норм. Нині "Артеріум" продовжує працювати на українському ринку та є учасником державних госпітальних закупівель.

Корпорація "Артеріум", 90% якої належить українському політику та олігарху Костянтину Жеваго, лідирує на українському ринку роздрібних продаж антибіотиків – торік 11% від усіх проданих в Україні препаратів були випущені саме під цим брендом. У 2021 році Forbes оцінював рирнкову вартість "Артеріуму" у понад у 300 млн доларів, а особисті статки Костянтина Жеваго – у 2,1 млрд доларів.

Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на власні джерела у правоохоронних органах повідомило, 25 листопада 2022 року співробітники ДБР завітали з обшуками на підприємства, що входять до сфери інтересів колишнього народного депутата Костянтина Жеваго – їх перевіряли на ймовірну колаборацію з ворогом.

затримання

Зокрема, йшлося про заводи фармацевтичної корпорації "Артеріум". Також стало відомо, що слідчі дії проводили за місцем проживання осіб, які від імені родина Жеваго здійснювала господарську діяльність в Україні та купувала нерухомість і активи підприємств реального сектору економіки.

За тиждень до цього, 18 листопада співробітники Бюро економічної безпеки проводили обшуки в адміністративних та офісних будівлях двох горнозбагачувальних комбінатів групи Ferrexpo Костянтина Жеваго. За даними БЕБ, ці структури підозрюють в умисному заниженні рентної плати за користування надрами, що завдало державі збитків на 10 млрд грн.

Жеваго

Своєю чергою, в "Артеріумі" заявили, що законність дій ДБР під час обшуків викликає сумніви, оскільки слідчі дії нібито проводилися без будь-яких процесуальних документів, і висловили свої обурення діями правоохоронців.

Крім того, 8 грудня корпорація виступила з офіційною позицією щодо співпраці з росією та Білоруссю.

"Ще раз наголошуємо, що з 24 лютого Корпорація "Артеріум" повністю покинула ринок рф та РБ, припинила всі відносини з російськими та білоруськими контрагентами та не проводить жодної діяльності на території цих країн – ні прямо, ні опосередковано (ні через контрагентів, ні через території третіх країн). Наразі на території країни-агресора (рф) та РБ можуть продаватися залишки продукції, маркованої ТМ "Артеріум" і виготовленої суб’єктами українського фармринку, з останніх довоєнних поставок", – йдеться у заяві.

Наразі "Артеріум" продовжує безперешкодно працювати на українському фармринку. Зокрема, 24 лютого було повідомлено, що преперат "Прасугрель Саграда" від ТМ "Артеріум" братиме участь у госпітальних закупівлях України.

Крім того, корпорація долучилась до облаштування "Пунктів незламності" у Києві та столичному регіоні, виділивши в якості благодійної допомоги розчини для ін'єкцій, анальгетики, протикашльові та антигістамінні засоби.

Нагадаємо:

28 грудня стало відомо, що французька поліція взяла під варту екснардепа та українського олігарха Костянтина Жеваго, якого підозрюють у розтраті 2,5 млрд гривень. Політика вдалося затримати 27 грудня в одному з готелів Куршевеля.

10 січня з'явилась інформація, що суд ухвалив відпустити Жеваго з-під арешту під заставу розміром 1 млн євро. Олігарх вніс кошти і продовжує перебувати у Франції.

Водночас, Голова Бюро економічної безпеки Вадим Мельник 2 березня у коментарі для преси виключив можливість політичного впливу на правоохоронців у справі щодо несплати ренти комбінатами Костянтина Жеваго. За його словами, процес передбачає великі обсяги робіт, необхідні слідчі дії та аналітичні дослідження, а розпочати одне провадження проти всіх суб’єктів не дозволяє Кримінально-процесуальний кодекс – саме цим спричинене певне "зволікання" у доведенні справи до суду.

stopcor.org

Теги: Артеріум,Жеваго ,Костянтин Жеваго
Мої відео