Привласнили 1 млн грн із банківських рахунків українців: кіберполіція викрила шахраїв

Привласнили 1 млн грн із банківських рахунків українців: кіберполіція викрила шахраїв
41257 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кіберполіція викрила чоловіків, які телефонували українцям, як працівники банку і обманом отримували дані від рахунків громадян. Чоловіки заробили мільйон гривень на таких аферах.

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України.

Шахраї запевняли громадян, що сторонні особи отримали доступ до їхніх рахунків, тож просили назвати всі банківські дані із метою "захисту". Маючи необхідну інформацію, вони привласнювали гроші потерпілих.

"Незаконну схему "провернули" двоє друзів: вони телефонували громадянам, видаючи себе за представників банку, і переконували, що доступ до їх рахунків отримали шахраї. Аби зберегти гроші і заблокувати підозрілі операції, зловмисники випитувалии номер, CVV-код, PIN-код картки та термін дії", –– зазначає Нацполіція.

За даними слідства, відомості фігуранти "прив’язували" до платіжних систем і, завдяки технології NFC, знімали готівку у банкоматах. Також для цього у потерпілих вони запитували код-підтвердження.

Повідомляється, що зловмисники ошукали близько 60 українців, якими є представники переважно старшого віку. Крім того, загальна сума збитків сягає мільйона гривень.

Нагадаємо, що 1 березня кіберфахівці СБУ викрили злочинну організацію, яка займалася видурюванням грошей з українських бізнесменів. Шахраї представлялися чиновниками місцевої влади і просили в підприємців "допомоги для ЗСУ".

Як встановило слідство, злочинну схему організував громадянин однієї з країн Центральної Азії, який наразі перебуває на тимчасово окупованій території Луганщини.

Джерело

Теги: Національна поліція України,Національна поліція ,поліція України,поліція ,Україна,Нацполіція, Нацполіція України,Кіберполіція ,СБУ, СБ України, Служба Безпеки України, Служба Безпеки,Центральна Азія
Автор: wikibazacom
Мої відео