СБУ під керівництвом Івана Баканова – чого чекати, а що вже досягнуто

СБУ під керівництвом Івана Баканова – чого чекати, а що вже досягнуто
32227 ПЕРЕГЛЯДІВ

Іван Баканов очолив СБУ в серпні 2019 і за цей нетривалий час почав реформував цю закриту, майже кастову структуру, провівши низку резонансних операцій. Він заявив, що за керівництва 255 службових осіб отримали повідомлення про підозру у здійсненні корупційних злочинів, 83 чиновника звільнено з посад, а до різних строків засуджено 80 осіб.

Найгучнішою справою цього місяця, а може й року стало затримання генерал-майора, який співпрацював з Росією. Правоохоронці запідозрили, а потім затримали генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова за державну зраду та вчинення терористичних актів. За матеріалами справи, Шайтанов збирав та передавав російській стороні інформацію про деталі проведення таємних операцій в районі АТО/ООС і задіяних в них співробітників. А також про міжнародне співробітництво вітчизняних спецслужб у сфері національної безпеки і оборони; розсекречував співробітників керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБ України та ЦСО "А", українських розвідувальних органів. Тобто можна точно сказати, що зрадників у наших лавах точно поменшає. 

Під час керівництва Івана Геннадійовича служба стала більше уваги приділяти питанням національної безпеки, контррозвідувальній діяльності, системно проводити спецоперації на Сході України. Крім того, з вересня минулого року Служба заборонила в’їзд на територію 9 російським спецслужбовцям, які проводили розвідувально-підривну діяльність проти України. В’їзд закритий і для 9 представників пропагандистських ЗМІ, зокрема російських, всього отримали заборону 283 іноземці.

У листопаді 2019 українці зробили те, що не могли найсильніші спецслужби світу - затримали одного з ключових керівників терористичної організації "Ісламська держава" на прізвисько "Аль Бара Шишані". За наявною інформацією, перебуваючи в Україні, терорист продовжував координувати діяльність "Амніятів". Зараз працівники СБ України системно та ефективно взаємодіють з партнерськими спеціальними та правоохоронними органами для своєчасного виявлення та нейтралізації терористичних загроз.

Іван Баканов активно бореться з контрабандою та контрабандистами. Зокрема, він зазначив, що лише за минулий рік оперативники вилучили 10 мільйонів пачок цигарок та 91 тонну сировини для їх виготовлення. Спецслужба провела низку масштабних операцій, заблокувала діяльність великого злочинного угруповання і вилучила найбільшу за всю історію незалежності контрабандну партію тютюну вартістю понад 120 млн грн. 

СБУ заблокувала діяльність потужних угруповань кіберзлочинців. Зокрема, українські хакери викрадали кошти з рахунків користувачів електронних платіжних систем Європи та США. Діяли хакери з 2010 року, їхній річний обіг становив 500-700 тисяч доларів. У Києві СБУ ліквідувала «ботоферму», через яку хакери організовували масову реєстрацію фейкових акаунтів у соціальних мережах, активно надавали послуги російській стороні та особам, причетним до діяльності так званої «ДНР». 

Зараз ведеться активна протидія поширенню фейків про коронавірус. Щодня СБУ на території України викриває нових поширювачів фейків про захворювання. Так, органу вдалося припинити діяльність інтернет-агітатора у Дніпрі, який, за завданням російської сторони, публікував у соцмережах неправдиву інформацію про поширення Cоvid-19 в Україні. Для створення паніки у суспільстві мешканець Дніпра мав робити фото та відео з порожніми полицями в магазинах, черг до аптек, фіксувати роботу спецтехніки та правоохоронців, які замовники планували використовувати для підготовки неправдивих новин.

Активно здійснюється обмін полоненими. 16 квітня з полону звільнено 20 осіб. Іван Баканов зазначив, що це вже третій обмін за 7 місяців. 

Очільник СБУ говорить, що його служба має стати більш ефективною - не лише боротися з наслідками, а нейтралізувати загрози у зародку. На це направлений і новий закон «Про СБУ», який розробили під керівництвом Баканова. Його прийняття Верховною Радою очікується після карантину.

Теги: СБУ ,Іван Баканов,Валерій Шайтанов,СБ України
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео