Чи віддаватиме Петро Котін своєму синові «солодкі» тендери «Енергоатому»

Чи віддаватиме Петро Котін своєму синові «солодкі» тендери «Енергоатому»
10203 ПЕРЕГЛЯДІВ

Усіх українців турбує питання ціни на електроенергію. Чому ми маємо платити більше за комунальні послуги, ніж наші західні сусіди, які отримують середню заробітну плату в рази вищу? А тому що в нашій ціні закладена частка на збагачення державних чиновників. Наприклад, батька та сина Котіних, які вміло вкрутились до державної казни.

З 2 квітня 2020 року згідно з Розпорядженням Кабінету міністрів України від 29 березня 2020 року № 361-р, Наказами Мінекоенерго та ДП "НАЕК "Енергоатом" Котін Петро Борисович приступив до виконання обов`язків ТВО президента Компанії. До речі, лобіювали це призначення експерти група Мартиненка-Недашковського. Людей, які при старій владі повністю контролювали всю атомну енергетику країни. 

Державне підприємство «Енергоатом» створене у жовтні 1996 року. Його основна мета — збільшення виробництва електроенергії та коефіцієнта використання встановленої потужності АЕС за умови постійного підвищення рівня безпеки експлуатації. Компанія забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%. Фактично «Енергоатом» - головний оператор всіх атомних електростанцій нашої країни.

У структурі «Енергоатому» Петро Котін працює більше тридцяти років, з 2014 року очолював Запорізьку атомну електростанцію. Його син, Ілля Котін, з 2012 року працює директором підприємства «ІНКЛА-Київ», яке займається оптовим продажем обладнання. І тут починається найцікавіше. 

ДП «НАЕК «Енергоатом» 6 грудня 2016 року за результатами тендеру замовило ПП «Інкла-Київ» запасних частин на 69,15 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».  До кінця 2017 року поставлять 653 одиниці запчастин до арматури енергоблоку №4 Рівненської АЕС виробництва «Weir Power & Industrial France». Найдорожчими у списку є блоки сильфона поршня поз. 500 кр. №0.86.0346.000 по 2,28 млн грн. без ПДВ. У липні 2014 року атомники купили їх у цієї ж фірми для Хмельницької АЕС на третину дешевше – по 1,51 млн грн. без ПДВ. 

Хоча 2014 р. було відкрито кримінальне провадження проти службовців ВАТ «Турбоатом» за фактом привласнення та розтрати майна в особливо великих розмірах, а також проти «Інкла-Київ» – за фактом заволодіння чужим майном та ухилення від сплати податків. Єдиним конкурентом тоді традиційно була австрійська «Inkla Trading & Engineering GmbH», дочірньою компанією якої є «Інкла-Київ». Проте у 2016 році вони не боялися кари від українського правосуддя.

Тому «Інкла-Київ» виграла декілька тендерів електростанцій у 2016 році, де єдиним конкурентом на торгах була лише таж сама материнська австрійська компанія INKLA Trading & Engineering GmbH. Журналісти помітили, що обидві компанії зареєстровані в одному домі в Києві і мають загальний номер телефону. Після цього правоохоронці відкрили чергову справу, яка досі «висить у повітрі».

Скріншот: фото opendatabot.ua

Ще одну кримінальну справу, в якій фігурує компанія, в 2017 році почало спеціальне управління Генпрокуратури. За версією слідства, чиновники «Енергоатому», змовившись з керівниками приватних компаній, привласнювали державні кошти при закупівлі в 2015-2017 роках. Серед компаній, з якими ці чиновники укладали економічно невигідні контракти, була і «Інкла-Київ».

І тепер не важко припустити, що «Інкла-Київ» буде вигравати всі тендери, в яких візьме участь.

Петро Котін заявив виданню, що вже близько трьох-п’яти років не спілкується з сином і ніяких рішень щодо компанії «Інкла-Київ» не брав. За його словами, про кримінальних провадженнях, у яких фігурує ця фірма, він не знає. Проте він досі вписує сина та його доходи до декларації, а тому точно спілкується з ним. Адже у законі чітко прописано, що батьки повинні вписувати в декларацію повнолітніх дітей, якщо вони з ними проживають разом. А не можливо проживати разом і не спілкуватися.

Тому ми точно скоро будемо платити за нові дуже вигідні для родини Котіних тендери.

politica.com.ua

Теги: Енергоатом,Інкла-Київ,Петро Котін,Ілля Котін
Автор: Vse.Media

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео