Сергій Кривонос: Одним з яскравих прикладів, що наші сусіди швидко роблять висновки з уроків російсько - української війни на Сході України є Польща

Сергій Кривонос: Одним з яскравих прикладів, що наші сусіди швидко роблять висновки з уроків російсько - української війни на Сході України є Польща
23699 ПЕРЕГЛЯДІВ

Завжди готові, завжди поруч.

Zawsze gotowi, zawsze blisko.

Одним з яскравих прикладів, що наші сусіди швидко роблять висновки з уроків російсько - української війни на Сході України є Польща.

За декілька останніх років вони дуже потужно почали створювати підрозділи територіальної оборони - війська територіальної оборони (пол. Wojska Obrony Terytorialnej – WOT). І це непросто слова, а слова підтверджені фінансами і діями.

На створення військ територіальної оборони в 2017 році було виділено понад 1 млрд злотих (близько 320 млн. доларів). На кінець 2017 року чисельність особового складу сягнула понад 7600 осіб. На кінець 2022 року сплановано довести чисельність до 50 тисяч особового складу, а загальний бюджет до 900 млн доларів.

Крім того, цікавий новий підхід до територіальної оборони - територіальна військова служба. Новизна полягає в тому, що солдати ТРО які раніше не проходили службу, проходять збори протягом 16 днів базову підготовку, а потім протягом трьох років під час вихідних проходять навчання за програмою індивідуального та спеціалізованого навчання. Передбачається спеціалізація окремих команд для «зеленої» і «чорної» тактики, рятувальних операцій, а також захисту критичної інфраструктури. Такі ж методи застосовуються і в Канаді. Особисто навчаючись в Канаді на військовій базі Борден бачив, як полігони вщент заповнені тими, хто під час вихідних проходили військові вишколи, і це стосувалось не тільки рядових стрільців, крім того там навчались - пілоти гелікоптерів. В інші дні, це звичайні працівники підприємств і фірм. Користь і економія для держави. Трохи програш в часі, але якість не буває за рахунок часу. Крім того, це закладає величезний запас мобілізаційного потенціалу. Також створюється система підготовки кадрів для військ.

Вже зараз, крок за кроком поляки йдуть до посилення обороноздатності своєї країни. Відкрито навчальний центр для WOT в Торуні.

WOT планують залучити і до операцій у такій сфері як кіберпростір. Військо Польське має бажання задіяти IT-фахівців, оскільки не має можливості запропонувати їм у діючих збройних силах більш вигідні умови і хороші зарплати у порівнянні з IT-кампаніями. Такий саме досвід у кібербезпеці використовують і Естонці. І саме такий досвід маємо використати ми в майбутньому ТРО.

На сайті польської тероборони кожен поляк може отримати величезну кількість інформації по структурі, вимогам, преференціям, системі підготовки членів територіальної оборони. Гасло яке вони позіціонуть:

«Ми створюємо територіальну оборону збудовану на виняткових цінностях – захист території, братерство, традиції, мужність, відповідальність. Це те що ми є.

Ми віримо, що вони залишаться з вами на все життя. МИ різного віку, у нас різні історії і вподобання. Кожного дня у нас різні професії але у нас є що нас єднає – віра в однакові цінності . Ми хочемо жити в безпечній краіні. Місія WOT ,завдання і мета близькі нашим серцям. Ось чому ми тут.»

Ось так, поки інші вчаться на нашому досвіді, ми продовжуємо марширувати на місці. При цьому маємо десятки тисяч тих, хто повернувся з фронту, мають чудовий досвід, мають завзяття і наснагу бути корисними - своій громаді, селу, місту, області, державі.

І величезна кількість таких людей вже займається військовою підготовкою до захисту країни в громадських спілках та об’єднаннях.

Вкрай важливо зараз прийняти Закон та переходити до втілення.

Створення української територіальної оборони, це потужний стримуючий фактор для нашого північного сусіда. Територіальність, масовість, мінімальний час боєготовності - це наші головні принципи у майбутній системі ТРО.

Дякую всім хто мене підтримує!

Слава Україні!

Разом до Перемоги!

Сергій Кривонос

Теги: Сергій Кривонос,Wojska Obrony Terytorialnej,Польща,війна
Автор: Vse.Media

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео