Голова ОП Андрій Єрмак: «Позиція України незмінна - держава ніколи не вела переговори з так званими ДНР, ЛНР, сепаратистами, терористами – і не буде їх вести»

Голова ОП Андрій Єрмак: «Позиція України незмінна - держава ніколи не вела переговори з так званими ДНР, ЛНР, сепаратистами, терористами – і не буде їх вести»
340348 ПЕРЕГЛЯДІВ

Мінські домовленості потребують модернізації задля дієвого врегулювання ситуації на Донбасі – про це ще в минулому році говорив Єрмак.

За словами Єрмака, Мінські домовленості мають залишатися єдиним майданчиком для вирішення питання на сході України, однак потрібно чітко прописати, як забезпечити припинення вогню та хто за це відповідатиме.

«Я вважаю, що будь-який юридичний документ має працювати, особливо коли ми говоримо про такий серйозний міжнародний документ. П'ять років минуло з підписання Мінських угод. Ми всі говоримо, що це єдина платформа, яка існує, на неї було витрачено занадто багато сил, зокрема всі наші втрати, насамперед, людські, щоб так легко від цього відмовитися... Тому я вважаю, що апдейт, модернізація Мінських угод: не зміна, не вихід у жодному разі, а саме модернізація може бути», – сказав Єрмак.

Після його призначення керівником Офісу президента першою офіційною зустріччю була зустріч керівництвом посольств країн «Великої сімки» і там він також говорив про Мінські домовленості. «Позиція Президента є незмінною: ми хочемо зробити все необхідне, щоб припинити війну та провести місцеві вибори по всій території України наприкінці жовтня. Ми працюємо 24/7, бо це стосується життя наших громадян» - говорить Андрій Єрмак.

Також він наголосив, що наразі важливо виконати всі домовленості, які досягли країни під час зустрічі у Нормандському форматі.

Чому вони важливі?

Мінський протокол, який називають ще «Мінськ-1», було підписано на початку вересня 2014 року. Мета: досягти припинення бойових дій на сході України.

Протокол складається з 12 пунктів, серед яких ухвалення Закону про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, забезпечення проведення дострокових місцевих виборів, виведення незаконних збройних формувань, військової техніки, бойовиків і найманців з території України, звільнення заручників і незаконно утримуваних осіб.

 Протокол підписали представники ОБСЄ, України, Росії та самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». У ніч на 20 вересня 2014 року в Мінську був ухвалений меморандум про про припинення вогню, зупинці на поточній лінії зіткнення і встановлення 30-кілометрової зони безпеки в Україні.

На саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідери Німеччини, Франції, України та Росії у форматі «нормандської четвірки» узгодили комплекс заходів з виконання Мінських угод з метою деескалації збройного конфлікту на сході України. Документ, який ще називають «Мінськ-2», підписала контактна група в складі представників України, Росії та самопроголошених «народних республік».

31 березня на онлайн брифінгу Єрмак також говорив про Мінські домовленості і долю ОРДЛО. 

«Консультативна рада обговорювалася в телефонній розмові політичних радників у норманському форматі. Ідея створення такої ради буде розглядатися після консультацій з нашими партнерами зі Франції, Німеччини і ОБСЄ. Ці консультації досі тривають» - заявили у прес-службі Офісу президента.

Єрмак нагадав, що позиція України незмінна, і держава «ніколи не вела переговори з так званими ДНР, ЛНР, сепаратистами, терористами – і не буде їх вести».

Єрмак запевнив, що за каденції президента Володимира Зеленського представники ОРДЛО не стануть учасниками ТКГ. Він додав, що створення консультативної ради покликане припинити монополію на представництва бойовиків в ОРДЛО і має залучити до процесу звичайних громадян України, які вимушено живуть в ОРДЛО.

Він зазначив, що Україна хоче, аби платформа складалася з учасників громадянського суспільства, які не призначала б держава: «Ми бачимо учасниками цієї платформи громадських діячів, представників церков і багатьох інших діячів».

Глава Офісу президента додав, що перемовини продовжуються і лише після консультацій з парламентом і суспільством буде прийняте остаточне рішення щодо консультативної ради в ТКГ. Тобто він ніколи не здасть Україну в полон маніпуляцій.

Теги: Андрій Єрмак,ДНР,ЛНР,ОРДЛО
Автор: Vse.Media

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео