Тарас Тарасенко: Креативна спільнота вимагає рівності з бізнесом

Тарас Тарасенко: Креативна спільнота вимагає рівності з бізнесом
168785 ПЕРЕГЛЯДІВ

Чим викликана необхідність цього закону?

Сьогодні в Україні існує проблема, коли особи, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокати, митці, лікарі, нотаріуси) поставлені у нерівне податкове положення поряд із суб’єктами господарювання. Річ у тому, що за діючим законодавством незалежні професіонали несуть податкове навантаження у розмірі 18% податку на доходи фізичних осіб та 22% єдиного соціального внеску. Це значно більше ніж ФОП на третій групі, які сплачують 5% від обороту.

Таким чином, надання права на застосування спрощеної системи оподаткування лише ФОПам, є суто дискримінаційним по відношенню до майже 100 тисяч самозайнятих осіб, які не мають спрощеної системи оподаткування, однак результати праці яких є часто більш складними й, водночас, прозорими. Норми діючого Податкового кодексу України надають можливість спрощеної системи оподаткування лише юридичним особам та фізичним особам – підприємцям. Зважаючи на це, частими є випадки одночасної реєстрації адвоката фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність на загальній системі оподаткування, та фізичною особою - підприємцем, як платником єдиного податку з єдиним основним видом економічної діяльності – 89.10 (діяльність у сфері права). Це призводять до ускладненої процедури адміністрування податків і зборів, обмеження надходжень до бюджетів коштів у значних розмірах, порушення прав та законних інтересів Держави, самих адвокатів та їх клієнтів.

Ініційований мною законопроєкт №2200-1 дозволить самозайнятим особам покращити своє матеріальне та соціальне становище, а також виведе ринок професійної діяльності з тіні, значно збільшивши розмір надходжень до бюджетів. Законопроєктом №2200-1 пропонується внести зміни до чинного Податкового кодексу України: - запровадження оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність за спрощеною системою. - уточнення окремих положень норм діючого законодавства та виправлення допущених раніше помилок. - оптимізація, спрощення та вдосконалення процедури податкового адміністрування податків і зборів для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Перед підготовкою законопроєкту я заручився підтримкою професійних кіл, які виступили за внесення відповідних змін в законодавство. Щодо ініціювання розгляду 2200-1 Кому має полегшити податкове навантаження проект? Законопроект №2200-1 покликаний забезпечити рівність всіх самозайнятих осіб (юристи, архітектори, митці…) при податковому навантаженні та спростити процедуру адміністрування податків.

Проблема у тому, що за діючим законодавством незалежні професіонали несуть податкове навантаження у розмірі 18% податку на доходи фізичних осіб та 22% єдиного соціального внеску. Це, наприклад, набагато більше ніж ФОП на третій групі, які сплачують 5% від обороту. Як результат, масовим явищем є приховування фактичних розмірів доходів з використанням схем податкової оптимізації. Серед осіб, які провадять незалежну професійну діяльність є адвокати. І через значне податкове навантаження на них, реальні витрати на професійну правничу допомогу приховуються. Хоча норми діючого Податкового кодексу України надають можливість спрощеної системи оподаткування юридичним та фізичним особам-підприємцям, незалежні професіонали такого варіанту не мають. Наприклад, станом на зараз в Україні діють майже 100 тисяч самозайнятих осіб, які займаються професійною діяльністю, та не мають спрощеної системи оподаткування.

Законопроект №2200-1 дозволить їм покращити своє матеріальне та соціальне становище, а а також виведе ринок професійної діяльності з тіні, значно збільшивши розмір надходжень до бюджетів. За результатами робочої наради заплановано провести додаткові консультації з Міністерством фінансів України та Державною податковою службою України. Тож ваше резюме? Я підтримую норму законопроєкту 2200, що самозайняті особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність повинні сплачувати єдиний податок. Це питання недискримінаційне, тому що саме в цій редакції закону ідеться про те, що всі самозайняті особи можуть стати ФОП (3 група) і платити 5% з обороту. Також у них є право перебувати на загальній системі оподаткування і, якщо самозайнята особа займається адвокатською діяльністю або є арбітражним керуючим, то їй не потрібно додатково оформлюватися ФОПом, як це роблять адвокати. Якщо ж особа займається такою діяльністю як продаж майна та оренда — то вона реєструється як ФОП і платить податки по тому виду діяльності, яким вона займається. Тому жодної дискримінації у цій нормі я не бачу.

Тарас Тарасенко

Теги: Законопроект №2200-1,ФОП,Тарас Тарасенко,бізнес
Автор: Vse.Media

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео