Василь Костюк лобіює в Львівську податкову "схемщіцу" Столярик - ЗМІ

Василь Костюк лобіює в Львівську податкову "схемщіцу" Столярик - ЗМІ
780937 ПЕРЕГЛЯДІВ

Головою управління Державної податкової служби (ДПС) у Львівській області може стати Ірина Столярик, яка сьогодні займає посаду глави фіскальної служби в Івано-Франківську. Призначення Столярик нібито лобіює партнер свояка екс-глави митниці Максима Нефьодова - Василь Костюк, відомий участю в конвертаційних та інших схемах.

Про це пише видання "Багнет".

За даними видання, Костюк вирішив почати пошук контрольованого начальника для Львівської ДПС після звільнення Нефьодова з поста глави митниці. Вибір припав на Ірину Столярик, яка згідно з офіційною біографією, працює в податкових органах з 1990 року, до 2010 року працювала в Тернопільській ДПІ, де з 2005 по 2010 була заступником голови обласної інспекції. У 2010 переїхала до Івано-Франківська, де займала посаду спочатку заступника начальника Контрольно-ревізійного управління (сьогодні - Держаудитслужба), а з 2012 по квітень 2014 року - була главою об'єднаної державної фінансової інспекції. З квітня 2014 року його фактично керує податкової в Івано-Франківську (спочатку в статусі в.о., а потім як повноцінний начальник ГУ ДФС).

За даними ЗМІ, за час роботи в Тернопільській області Столярик вибудувала там досить ефективну схему тиску на бізнес по системі "ревізор-міліціонер" разом зі своїм співмешканцем і майбутнім чоловіком Дмитром Банахом, який на той момент працював заступником начальника податкової міліції області.

"Столярик як замначальника податкової - куратор підрозділу аудиту - організовувала перевірки, аналізуючи господарську діяльність "смачних" підприємств, виявляючи не самі чесні оборудки, а Банах "заганяв" бізнесменів оперативними діями. Очевидним результатом такої злагодженої роботи повинен був стати "викуп" підприємцем папки з компроматом на себе", - зазначає видання.

У 2010 році Столярик влаштувалася в сусідньому Івано-Франківську в КРУ на посаду заступника начальника, а Банах став працювати в податковій міліції начальником відділу по боротьбі з незаконним обігом підакцизних товарів.

"Зірковий час Столярик для повернення в "рідну стихію" податкових органів настав після Революції гідності, коли Державну фіскальну службу очолив уродженець Тернопільщини і один Столярик і Банаха через сім'ю матері останнього - Ігор Білоус", - йдеться в матеріалі.

В Youtube зберігся запис візиту "Правого сектора" в кабінет Столярик, на якому видно, як сильно вона переживає з приводу можливої "громадської люстрації".

Недоброзичливці приписували Столярик величезні масштаби відкатної діяльності. При цьому, за їхніми словами, весь "чорний нал" збирав Дмитро Банах, в тому числі і через спеціально створені громадські організації. Крім того, нібито реалізовувалися схеми відкатів з відшкодування ПДВ, вивезення спирту в обхід податкових постів на підприємствах ДП "Укрспирт". Крім того, Столярик також значно розширила штат управління перевірок обласної ДФС - з 18 в 2014 році до 60 вже в 2015.

Напередодні видання ZN опублікувало дані, згідно з якими у Львівському регіоні, де працює Костюк, тільки за лютий 2020 року конвертаційні центри "скрутили" близько 450 млн грн. податку на додану вартість. У річному вимірі йдеться мінімум про 5,5 млрд. грн. - і це тільки ПДВ-схеми і ті, які реально бачать контролюючі органи. "Чи варто говорити, що левову частку цих обсягів покривають якраз компанії Костюка і що обсяги зловживань за останні 5 років, коли він "зміцнився" в цьому "бізнес" - становлять не менше $ 1 млрд. Складно навіть уявити собі, про які обсяги штрафів і тюремних термінів йшла б мова в разі організації об'єктивного розслідування. Саме тому Костюку так необхідний "своя" людина на чолі податкової області, щоб всі перевірки і розслідування "поховати" живцем ще в зародку", - резюмує видання.

apostrophe.ua

Теги: ДПС ,Ірина Столярик,Василь Костюк
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео