Фігурант розслідування СБУ Тарас Завада може очолити Львівську ДПС?

Фігурант розслідування СБУ Тарас Завада може очолити Львівську ДПС?
16871 ПЕРЕГЛЯДІВ

Один з фігурантів кримінального провадження про розкрадання через конвертаційні центри «не менше 500 млн грн щомісяця» - в.о. заступник начальника Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Завада може очолити управління. Про це сам Завада повідомив на закритій нараді, інформує джерело в центральному апараті ДПС (пише видання "comments.ua"). Його можливе призначення пов'язують з інтересами Василя Костюка.

Про Тараса Заваду за межами Львівської області відомо небагато. Згідно з його офіційної біографії, він кадровий податківець, який починав роботу барменом, а з 1997 року з незначною перервою працював на різних посадах у податкових органах Львова та області. При цьому Тарас Йосипович йшов у комерційний сектор лише одного разу - в 2005 році, після приходу до влади команди Віктора Ющенка, він на 4 роки пішов працювати начальником відділення "Укрсиббанку". Надалі зі зміною правлячих еліт кар'єра Завади йшла тільки вгору. У серпні 2019 року Завада був призначений на посаду начальника управління податків та зборів з юридичних осіб ГУ ГФС у Львівській області. А вже у вересні 2019 - Завада став ще і в. о. заступника начальника головного управління.

Починаючи з 2014 року Тарас Завада декларує виключно зарплату і пенсію матері, ніяких заощаджень у банках або готівки, ніяких нових квартир або земельних ділянок. З моменту подачі перших відкритих декларацій він користується автомобілем Toyota Camry, який належить його племіннику - старшому слідчому першого відділу з розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ГФС у Львівській області Ростиславу Степановичу Заваді. До речі, батько слідчого - Степан Завада - раніше займався транспортними перевезеннями у Львівській області.

У іншого свого родича - теж Тараса Романовича Завади, адвоката, з 2019 року Тарас Йосипович бере в користування Audi Q8 2019 року випуску. Деякі можуть угледіти в такій зв'язці потенційний конфлікт інтересів, оскільки Тарас Романович, згідно з даними системи YouControl, регулярно представляє в суді інтереси різних громадян з питань визначення митної вартості товарів та послуг, перетину митного кордону та інших, пов'язаних безпосередньо з діяльністю родича.

У січні 2020 року Служба безпеки України повідомила про викриття та припинення діяльності посадових осіб ДПС, які сприяли комерсантам у виведенні в тіньовий сектор економіки понад 500 млн грн. щомісяця. Зокрема, з'ясувалося, що чиновники незаконно давали можливість ряду "конвертационно-транзитних груп обходити систему автоматизованого моніторингу оцінки ступеня ризику і, як наслідок, ухилятися від сплати податків в особливо великих розмірах. Податківці в Київській, Львівській, Миколаївській, Волинській та Донецькій областях та місті Києві вступили в змову ІТ-шниками, які розробляли програмне забезпечення для ДПС, і створили можливість для незаконного формування податкового кредиту з ПДВ "потрібним людям". Для цього використовувалися понад 300 фірм-прокладок.

Деякі сайти вказували, що серед фігурантів цих схем були, зокрема, Тарас Завада і його начальник Василь Кресяк.

Після обшуків СБУ в будинках Завади, Костюка та Кресяка, фігуранти справи про багатомільярдні розкрадання з держскарбниці стали будувати нові плани на життя вже при новому голові податкової Олексію Любченко. За даними джерел, Тарас Завада, вже анонсував своє призначення главою податкової у Львові на закритій зустрічі. За чутками, ця заява викликала невдоволення місцевого бізнесу. У підприємців виникло побоювання, що поліпшення ситуації з конвертаційними центрами, на яку сподівалися в регіоні після резонансного викриття СБУ, розраховувати не варто.

Не виключено, що після звільнення з податкових органів Сергія Верланова, Василь Костюк в особистих цілях вирішив просувати на посаду голови ДПС у Львові когось з "місцевої еліти".

На нещодавній нараді з керівниками регіональних управлінь податкової служби Олексій Любченко прямо заявляв, що за "ризиками з адміністрування ПДВ" буде встановлений "подвійний контроль". Додаючи в закритій частині, що Львівська область є одним з найбільш проблемних регіонів за цим напрямом. Тим не менш, якщо Завада буде дійсно призначений, виникне підозра, що розслідування СБУ ігнорується.

comments.ua

Теги: ДПС у Львівській області,Тарас Завада,Василь Кресяк,ГУ ГФС у Львівській області,конвертаційні центри,Тарас Завада ДПС
Автор: Vse.Media

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео