Як міністр охорони здоров'я на Кабмін сфальсифіковані документи підсунув

Як міністр охорони здоров'я на Кабмін сфальсифіковані документи підсунув
22241 ПЕРЕГЛЯДІВ

В середу, 27 травня, на засіданні уряду сталася безпрецедентна подія: міністр охорони здоров'я Максим Степанов вирішив "надурити" всіх – і навіть власного "шефа", прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. 

Степанов зачитав під стенограму один документ – а підклав на підпис інший. 

Різниця кардинальна, мало того – коштуватиме українцям-пацієнтам немалих сум.

Отже, 1 квітня в Україні запрацював другий етап медичної реформи. Відповідно до закону всі лікарні впродовж останніх 2 років повинні були автономізуватися. 

Фактично, це дає лікарням можливість розпоряджатися власними коштами на свій розсуд та отримувати додатковий дохід. 

Майже 100% лікарень в Україні автономізувалися. 

З 1 квітня 1653 лікарні другої ланки (а це всі комунальні лікарні України, а також понад 60 приватних клінік і ФОПів) перейшли на нову систему оплати "за послугу". 

Все, що для цього було потрібно - це пройти процедуру автономізації, підключитися до електронної системи та підписати договір з Національною службою здоров'я України. 

Всі комунальні заклади ці умови виконали. Всі, окрім двох столичних.

Деякі "круті" столичні лікарні вирішили, що закони їм не писані – і не проходили необхідні процедури. 

Чому "круті"? 

Тому що Кабінет міністрів вирішив під 2 столичні лікарні не просто змінити правила, але й дати їм можливість заробляти на тих послугах, за які вже і так платить держава. 

Тобто спочатку – вони отримують гроші від НСЗУ за надану пацієнту послугу, а потім можуть змусити його заплатити за це ще раз. 

І всю цю аферу провернув міністр Степанов, адже саме він зачитував документ, а потім "підсунув" уряду інший.

Мова йде про зміни до постанови № 391, якими з-під закону виводять дві київські лікарні: "Центр мікрохірургії ока" та "Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини"

В тексті, зачитаному з голосу міністром Степановим на засіданні уряду чітко йде мова про те, що хоча ці київські лікарні і не автономізувалися, уряд робить для них виключення і зобов'язує НСЗУ таки заключити з ними договори. 

Несправедливо? 

Так. Лобізм столичних лікарів, в той час як тисячі інших лікарень по всій Україні мали привести у відповідність документи? 

Так. Але все виявилося набагато гірше.

Ось документ, зачитаний міністром Степановим на засіданні. 

Документ, зачитаний міністром Максимом Степановим на засіданні

В ньому йде мова виключно про укладення договору між цими лікарнями і НСЗУ та необхідність до кінця року їх автономізувати.

А ось документ, який потім надіслав МОЗ як такий, що був проголосований урядом. І от у ньому текст вже кардинально інший.

Документ, який надіслав МОЗ, як проголосований урядом

В цьому документі вже йде мова не просто про укладення договору з двома неавтономізованими київськими лікарнями, але й про те, що ті послуги, за які платитиме держава, будуть так само платними. 

Тобто спочатку за пацієнта за послугу гроші перераховуватиме держава в рамках нової системи, де "гроші ходять за пацієнтом", а потім за цю ж послугу можна буде взяти гроші і у самого пацієнта, бо вона внесена до переліку "платних послуг".

Уявіть, окрім виключення, для двох окремих лікарень з поміж майже 2000, які наплювали на правила, їм ще й прописали подвійну оплату їх роботи!

Якщо подивитися на декларації керівників цих двох столичних лікарень, то все стане зрозуміло. Живуть вони явно не на свою зарплату.

Керівником "Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини" є Вячеслав Камінський, колишній головний акушер-гінеколог МОЗу часів Раїси Богатирьової

При невеликій офіційній зарплаті у керівника клініки в декларації будинок в елітних Нових Петрівцях під Києвом, куплений в 2016 році, декілька квартир, земельних ділянок, годинники та автівки. 

Тут важко буде пояснити статки лікаря-мільйонера, як це роблять зазвичай, дружиною-успішною бізнесменкою, оскільки її річний дохід від роботи в "Епіцентрі" склав трохи більше 70 тис. на рік, тобто близько 6-7 тис. грн на місяць. 

При цьому подружжя задекларувало на двох близько 4 млн на рахунках в банках та $120 тис. готівкою.

Керівником "Центру мікрохірургії ока" є Любов Денисюк, теж досить небідна людина, статки якої явно не відповідають її заробітній платі. 

Керівниця клініки при офіційному доході в 45-50 тис. грн на місяць, задекларувала кілька земельних ділянок, будинок під Києвом, квартиру з гаражем у Болгарії та джип "Прадо". 

Успішним чоловіком бізнесменом тут теж навряд чи можна пояснити статки - оскільки в декларації вказано лише 3 дітей і жодної копійки аліментів.

Отже ми бачимо, що в угоду 2 столичним лікарням, а скоріше їх керівникам, які вирішили, що закон не один для всіх, Кабінет міністрів вирішив змінити правила. 

Але окрім цього обурливого лобізму, міністр охорони здоров’я банально підставив прем'єр-міністра та всіх членів уряду, підмінивши документи таким чином, щоб ці лікарні ще й могли отримувати подвійну оплату. 

Чи понесе за це хтось в уряді відповідальність і як тепер пояснювати тисячам інших лікарів, що перед законом всі рівні, хоча є, як бачимо, "рівніші"?

Олександра Устінова, народний депутат від партії "Голос", спеціально для УП.Життя

life.pravda.com.ua

Теги: Максим Степанов,міністр охорони здоров'я,сфальсифіковані документи,міністр Степанов,Кабмін
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео