Коли наступна пожежа в Чорнобилі пане Калашнику? Радіоактивний ліс знову активно вивозять із зони відчуження

Коли наступна пожежа в Чорнобилі пане Калашнику? Радіоактивний ліс знову активно вивозять із зони відчуження
17502 ПЕРЕГЛЯДІВ

Всі напевне пам’ятають нещодавні масштабні пожежі в Чорнобильській зоні відчуження, які  почались 4 квітня на території Котовського лісництва між смт Поліське, селами Тараси та Володимирівка, а згодом і у Житомирській області. Масштабну лісову пожежу в Чорнобильській зоні вдалося загасити через 10 діб, а 16 квітня через сильний вітер знову виник відкритий вогонь. До гасіння було залучено понад 500 осіб та понад 120 одиниць техніки. Гасіння пожеж ускладнювалося частою зміною напрямку вітру, а також відсутністю протипожежних доріг у важкодоступних місцях, куди не могла заїхати техніка.

Серед можливих причин пожежі спочатку було названо дії сталкерів. Серед основних причин, що розглядаються слідством:

  • вогонь дійшов до зони відчуження з Житомирської області з боку Древлянського заповідника
  • замикання з іскрою на лініях електропередач, від чого загорілась суха трава
  • навмисні підпали (зафіксовано осередки пожежі, які були далеко один від одного)

Згодом були затримані декілька осіб яких підозрювали у навмисних підпалах. 14 квітня було затримано 37-літнього чоловіка, який за даними слідства палив сміття біля дому, а далі рештки тліючого багаття возиком вивіз за село й висипав на суху траву, яка згодом загорілася. За іншим даними поліціянтів, 27-літній селянин зізнався, що тричі підпалював суху траву задля забави, а коли вогонь вітром перекинуло далі, не зміг загасити багаття. Також підозрювався за навмисний підпал сухої трави житель прилеглого до зони відчуження села Рагівка.

ЦЕ ВСЕ ОФІЦІЙНІ ВЕРСІЇ, АЛЕ ОКРІМ НИХ ЧАСТО ЗУСТРІЧАЛИСЬ Й ІНШІ, І КУДИ БІЛЬШ ПОЯСНЮВАЛЬНІ ДО СИТУАЦІЇ ЩО СКЛАЛАСЬ!

Найімовірнішою причиною все ж називають підпали трави, сухостою. Але - чому саме у Чорнобильській зоні вирішили підпалити сухостій, залишається загадкою, оскільки там ніякої господарської діяльності теоретично не має бути?!...

От тут то є й інша версія, яку не треба забувати - дуже часто підпалами в лісах маскують незаконну вирубку дерев!!! А наскільки відомо і це далеко не секрет, попри заборону в Чорнобильській зоні практично завжди існувала та існує незаконна вирубка дерев!

Світло-зелені плями, які можна побачити з висоти(з вертольоту чи зйомки дрону), навряд чи були сформовані пожежами. Їхня форма надто геометрична. Вони вказують на масивну, багаторічну виробку чорнобильських дерев: високих сосен, дубів й ясенів, яким десятки років, які часто ростуть на зараженій радіацією землі. Їх продають за хорошу ціну на ринку деревини в Україні, про що часто говорять чиновники й антикорупційні активісти. Вони говорять, що в Чорнобилі умисне влаштовують пожежі, щоб виправдати вирубку. Потім дерево вивозять за межі зони й продають через корупційні схеми, які приносять десятки мільйонів доларів щороку.

Так і нещодавні пожежі могли бути влаштовані умисно, щоб пошкоджений вогнем ліс можна було безперешкодно рубати й вивозити як матеріал?!...

Тоді якщо це дійсно так, то доцільно буде спитати Керівника Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергія Калашника – коли наступна пожежа намічається?...

Чому таке питання? – все просто, тому що зараз знову активно вивозять ліс-кругляк із Чорнобильської зони!!! І якщо він як керівник ДАЗВу не контролює цю заборонену ситуацію – тоді все ж напевне доцільно йому задавати це питання! Ні це не звинувачення його у чомусь протизаконному, це просто акцент на те що обов’язки свої він виконує дуже слабко!  

І на останок: Нагадуємо, що в Україні діє мораторій на експорт лісу-кругляка, та й  чорнобильська зона - це заповідна зона і режимний об'єкт. Вивозити і використовувати ліс звідти може бути доволі небезпечно.

Теги: Сергій Калашник,Чорнобиль,пожежа в Чорнобилі,Радіоактивний ліс,ліс Чорнобиль,зона відчуження,мораторій на експорт лісу,ліс ,лісова пожежа
Автор: Vse.Media

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео