Держгеонадра на чолі з Романом Опімахом незаконно продали 413 гектарів на Житомирщині під бурштиновий кар’єр?

Держгеонадра на чолі з Романом Опімахом незаконно продали 413 гектарів на Житомирщині під бурштиновий кар’єр?
19972 ПЕРЕГЛЯДІВ

Скандали довкола Державної служби геології та надр України не вщухають з моменту її створення у 2010 році. Посадовців цього відомства постійно звинувачували у сумнівному розподілі дозволів на видобуток корисних копалин та гальмуванні потрібних для розвитку галузі реформ. Та з приходом на посаду керівника цієї структури Романа Євгеновича Опімаха (8 листопада 2019 року)  – всі попередні махінації на фоні його схематозів виглядають «дитячими іграми».

Роман Опімах, як кажуть «за діло», неодноразово стає «героєм» багатьох журналістських розслідувань. Терез його «токсичність» вже навіть шириться інформація про його можливе звільнення. Та чи заслуговує звільнення Опімах? – НІ! А це «НІ» - в сенсі що одним звільненням його покарання буде занадто м’яким, адже в реальності вчиненні ним діяння тягнуть на чималий термін?!...

Так, до колосальної кількості, м’яко кажучи сумнівних діянь потрібно додати й те, що нещодавно Держгеонадра продали київській фірмі ТОВ «ДЕРЕВООБРОБНА ЄВРОЛІС» дозвіл на 413 гектар землі Житомирщини. Мова про територію поруч з містом Олевськ, де буде бурштиновий кар’єр.

В Олевському районі між селами Андріївка, Сущани і Хмелівка в лісі біля річки Уборть планується видобуток бурштину. Відповідно,  25 травня 2020 року Держгеонадра України продали Спеціальний дозвіл на користування надрами – Ділянка «Біла» київської фірмі ТОВ «ДЕРЕВООБРОБНА ЄВРОЛІС» на 5 років. Територія ділянки майже 413 га. Спецдозвіл продано без узгодження депутатів міськой ради Олевської ОТГ, Житомирської обласної ради та громади сіл Андріївка, Сущани, Хмелівка.

 

Дежгеонадра Украиїни грубо порушили законодавство України:

— зокрема закон про надра, де в статті 16 чітко вказано; площа ділянки надр, на яку надається спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), не може перевищувати 10 гектарів.

— закон про місцеве самоврядування, де вказано що спецдозвіл має бути погоджено з обласними та місцевими радами.

ТОВ "ДЕРЕВООБРОБНА ЄВРОЛІС" яка купила спецдозвіл, зареєстрована в місті Київ, вул. Звіринецька, 63 за цією ж адресою зареєстровано більше 3000 юридичних осіб.

 

До речі, такі дії всупереч Закону пов’язані із бурштином для Опімаха звичне явище. Так, 16 грудня 2019 року Держгеонадра України вже встигли незаконно продати спецдозвіл на видобуток бурштину київської фірмі ТОВ "ЕКОЛОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА БУДІВНИЦТВО" на 20 років. 

 

Територія ділянки майже 430 га і знаходиться у Коростенському районі біля села Сушки поруч з річкою Уж.

Житомирська обласна рада, без узгодження з сільськими радами та громадою прийняла рішення про погодження. Але це рішення на продаж спецдозволу було незаконним, тому погодження обласної ради було скасовано судом.

Варто зазначити, що згідно розслідування колег із «СтопКору»  Держгеонадр за керування Опімаха -  надходження до державного бюджету за користування надрами скоротились у 20 разів. Однак у самого чиновника з'явилась елітна квартира в столиці вартістю більш ніж 4 мільйони гривень.

 

За перший квартал 2020 року до бюджету надійшло лише 10 млн грн Ілюстрація: СтопКор

Автор Андрій Громов, спеціально для «Політика.Ком»

Теги: Державна служба геології та надр України,Роман Опімах,Роман Опімах держгеонадра,Держгеонадра України,видобуток бурштину,ТОВ ДЕРЕВООБРОБНА ЄВРОЛІС,бурштиновий кар’єр,Романа Євгенович Опімах
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео