Оточення Кернеса вкрало у харків'ян лісопарк?

Оточення Кернеса вкрало у харків'ян лісопарк?
21152 ПЕРЕГЛЯДІВ

Всього два судових рішення дозволили оточенню Геннадія Кернеса забудову більше 50 гектарів лісу у харківському Лісопарку.

Перше 12 лютого ухвалив Харківський окружний адміністративний суд. Суд задовольнив позов ЖБК «Слайс» і зобов’язав Департамент містобудування та архітектури Харківської міськради надати кооперативу містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва «Нове будівництво житлових будинків, будівель і споруд по Білгородському шосе у м. Харкові».

Фактично мова йде про забудову чергової ділянки Лісопарку.

Незважаючи на те, що земля була під арештом, представники кооперативу звернулися за умовами на будівництво в міську раду. Але їм відмовили.

Підставою відмови був той факт, що земельна ділянка, на якій планується будівництво, площею 13 га, повністю знаходиться в межах іншої земельної ділянки з кадастровим номером 6310136300:16:013:0202 (площею 13,2170 га) і на яку накладено арешт ухвалою Печерського районного суду м. Києва.

Тобто мова йде про фактично одну й ту саму земельну ділянку, незначне зменшення площі якої, ймовірно, було здійснене для можливості її подальшої забудови.

Арешт накладено в рамках розслідування масштабного кримінального провадження щодо розкрадання більше ніж 1000 гектарів харківської землі за «кооперативною схемою».

Досудове розслідування продовжується. Саме в його рамках і була арештована земельна ділянка, про яку йде мова. Арешт цієї ділянки не скасований, що однак не завадило суду (суддя Заічко О.В.) задовольнити позов ЖБК «Слайс» та зобов’язати Департамент містобудування видати умови для проектування.

Слід підкреслити, що рішення було прийнято в дуже стислі терміни.

10 січня 2020 року ЖБК «СЛАЙС» звернувся до Департаменту містобудування та архітектури аби отримати містобудівні умови.

13.01.2020. Департамент відмовив в їх наданні.

12 лютого 2020 року суд першої інстанції позов ЖБК «Слайс» задовольнив.

Апеляційну скаргу міськрада не подавала.

В квітні кооператив подав до ДАБІ декларацію щодо початку будівництва.

Незважаючи на те, що рішення суду набрало чинності лише в березні 2020 року, на земельній ділянці вже збудована споруда, земельна ділянка обнесена будівельним парканом, за яким здійснюється будівництво та вирубуються дерева. Стан ділянки зафіксований на фото і відео, що додаються. Сама ділянка розташована в дуже престижному місці і тягнеться безпосередньо від Білгородського шосе.

Друге рішення 07 жовтня 2019 року прийняв слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Бусик О.Л.

Суддя скасував арешт земельної ділянки загальною площею 43,7189 га, яка рішенням Харківської міської ради була безкоштовно передана у власність того ж ЖБК «Слайс» ще в 2010 році. Це сусідня земельна ділянка із попередньою і також вздовж Білгородського шосе. Паркан навколо цієї земельної ділянки встановити ще не встигли. Розташування обох земельних ділянок можна побачити на скріншотах.

Звертає на себе увагу, що представник ЖБК «Слайс» за три тижні до прийняття цієї ухвали вже звертався до Печерського суду для скасування арешту. Однак клопотання потрапило на розгляд іншого судді і адвокат попросив залишити його клопотання без розгляду. А от суддя Бусик О.Л. клопотання про зняття арешту задовольнив.

Таким чином, на чергових 56 гектарах Лісопарку, який колись був доступним для всіх харків’ян, нас чекають чергові котеджні містечка для дуже обмеженого кола. При цьому в бюджет Харкова від цих 56 гектарів землі, як від 1000 інших, жодних коштів не поступило.

ОК «ЖБК «Слайс» у 2008 році заснували Мирослав Балюк, Віктор Чуб та суддя Іван Жигалкін.

В 2011-2012 роках серед засновників була Світлана Аріх, дружина одного з найближчих до Геннадія Кернеса депутатів Харківської міськради, Ігоря Аріха.

В 2015 році засновниками були Балюк, Вадим Кононенко (родич депутата облради Альберта Кононенка, який знаходиться у розшуку саме за підозрою в участі у «кооперативній схемі») та Геннадій Бондаренко.

Перелік засновників зараз виглядає так: Геннадій Бондаренко, Юрій Галагуря та Ігор Луговий.

Ігор Луговий відомий як заступник директора КП «Салтівське трамвайне депо». До цього він працював у підприємстві «Скай-буд», яке знаходиться за однією адресою з групою компаній друга Кернеса, депутата міськради Ігоря Аріха.

Нагадаємо, що ряд справ стосовно «кооперативної схеми» розглядаються у судах.

Найвідоміша - в Дзержинському районному суді м. Харкова. Обвинуваченими по цій справі є колишній міській голова Добкін Михайло Маркович, чиновники Харківської міської ради Чечельницький Сергій Георгійович, Овіннікова Тетяна Іванівна та засновники деяких кооперативів. Чергове засідання призначене на 18.05.2020 року на 11.30.

Також в ухвалах по цій справі була вказана роль секретаря Харківської міської ради Кернеса Геннадія Адольфовича На думку Генеральної прокуратури України саме він забезпечував включення до порядку денного міськради рішень про безкоштовне виділення земельних ділянок фіктивним кооперативам. Тобто його роль була ключовою. Однак у подальшому, Генеральна прокуратура під керівництвом Юрія Луценка не пред’явила обвинувачення Геннадію Кернесу, а згадки про його роль зникли із документів досудового розслідування.

Харківський антикорупційний центр

Теги: Геннадій Кернес,Світлана Аріх,Аріх Ігор Володимирович,Мирослав Балюк,Віктор Чуб,Іван Жигалкін,Вадим Кононенко,ЖБК «Слайс»,лісопарк харків
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео