Бюджет України втратив 100 мільйонів гривень на закупівлі мастил для «Укрзалізниці»

Бюджет України втратив 100 мільйонів гривень на закупівлі мастил для «Укрзалізниці»
19499 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Укрзалізниця» вже оголосила про плани відновлення транспортного сполучення після карантину. Проте залізничний квиток може стати розкішшю, адже кожному пасажиру доведеться за нього переплачувати. Натомість у кишенях держслужбовців можуть осісти значні кошти. Про яку суму йдеться? Та хто обкрадає мільйони українців? Дивіться у розслідуванні Марії Гураль.,

Причина – в тому, що у вартість квитка заклали ціну на паливо. Якщо вона зростає, ми сплачуємо за дорогу більше. Однак хоча розцінки на паливо з початку року почали падати, в «Укрзалізниці» закуповують мастила через непрозорі тендери за космічними цінами.

За оцінками директора компанії «КСМ-ТРЕЙД» Олексія Буйницького, за поточного стану речей із тендерами на закупівлю мастильних матеріалів, Україна може недоотримати величезну суму – до 100 мільйонів гривень. І заберуть її саме з наших з вами гаманців.

Ця історія бере початок ще у грудні 2019 року, коли «Укрзалізниця» запланувала закупівлю моторних мастил. Проте процедура придбання затягнулася і лише в березні 2020 року за ініціативи Департаменту планування і очікування цін у сфері закупівель УЗ оголосили два ідентичних тендери на суму понад чверть мільярда гривень.

Замовником було проведено дві процедури закупівлі на оливи та мастильні матеріали, які спричинили великий ажіотаж серед учасників.

Документи на учать у тендері подали сім компаній Фото: ProZorro (скрін)

Узяти участь захотіли 7 претендентів. З-поміж них – офіційні представники двох найбільших українських заводів-виробників мастил – компанії «Торум» й «Міроіл», які багато років співпрацювали з УЗ, та компанія «КСМ-Трейд», яка також неодноразово надавала послуги установі.

«Кваліфікацію ми пройшли і нібито все було нормально. Ми почали далі готуватися до тендеру, документацію розмістили в ProZorro, але наступного дня нас зняли», – розповідає пан Буйницький.

Таким чином замовник відхилив пропозиції багатьох учасників і допустив до аукціону лише двох фаворитів.

stopcor.org

Теги: Укрзалізниця,"Укрзалізниця", Держзакупівлі,залізниця,Іван Юрик,Корупційні схеми,КСМ-груп,Міністерство інфраструктури,паливо,порушення тендери
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео