Де гроші з «Електронного суду»?

Де гроші з «Електронного суду»?
19849 ПЕРЕГЛЯДІВ

8 років Державна судова адміністрація героїчно освоює бюджетні кошти на проекті «Електронний суд». 

Активізація почалася аж на початку 2020 року, коли стало зрозуміло, що дистанційна робота судів на яку витрачені мільйони гривень, має пройти перевірку карантином. І «гараж» судової адміністрації терміново стає «кременевою долиною» України.

Наказом Голови ДСА від 12.02.2020 року № 64 ДП «Автотранспортне підприємство ДСА» перетворюється на ДП «Центр судових сервісів», державна реєстрація змін відбувається 21.02.2020 року  і вже 28.02.2020 року Наказом Голови ДСА № 99 затверджується план заходів з впровадження ЕСІТС в якому впроваджувати такі заходи доручається ДП «ІСС» та ДП «ЦСС» (код діяльності вантажний автомобільний транспорт).

Цікавим фактом є те, що ДП «ІСС» надало проект плану заходів, щодо впровадження ЕСІТС, ще в 29.11.2019 року, тобто ДСА чекало 3 місяці  щоб затвердити новий план дій уже з новим перетвореним підприємством ДП «ЦСС».

Неефективність ДСА  в цій сфері вражає, судова адміністрація  «профукало» майже рік часу просто для затвердження нового плану заходів, хоча чудово розуміло, що 01.03.2019 року ЕСІТС не може запрацювати і потрібна зміна підходів.

Але не просто «профукало час» - профукало гроші.

Створення комп’ютерної програми «Веб-портал «Судова Влада України»» ініційовано відповідно до Наказу ДСА від 02.03.208 №99 «Про забезпечення створення та функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи».

У зв’язку із зайнятістю та частковою відсутністю спеціалістів відповідного профілю в ДП ІСС було прийнято рішення залучити  до розробки сторонніх виконавців за тендерною процедурою відкритих торгів.

Матеріали закупівлі наведені на веб-порталі Уповноваженого органу за адресою. Переможцем закупівлі визначено ТОВ «Комп’ютерні інформаційні технології», ЄДРПОУ 35508814 із опублікуванням Повідомлення про намір укласти договір від 09.11.2018. Із переможцем укладено Договір №27/11-2018-2 від 27.11.2018 на суму 1 896 555,00 грн.

За проведеним спільно з представниками парламенту Аудиту встановлено. У ході тестування виявлено ряд невідповідностей вимогам технічного завдання, зокрема:

  1. в підсистемі «Веб-портал «Судова Влада України»» не реалізовані необхідні засоби відстеження та збору статистики дій користувача на сайті та запис дій користувачів для подальшого аналізу;
  2. не реалізований адаптивний контроль за діями користувача, за принципом моніторингу із ігноруванням дій, що повторюються і виявлення нетипових дій та ознак, як то: зміни пристрою за допомогою якого здійснюється доступ до системи, місця з якого здійснюється доступ, зміни IP-адреси тощо;
  3. не реалізовано ведення журналу запитів користувачів для аналізу та виявлення типових помилок складання запитів;
  4. відсутній наявний у вимогах технічного завдання функціонал автоматизованої системи визначення арбітражних керуючих.

Також зауваження встановлені при закупівлі:

  • Послуги зі створення підсистеми «Єдиний державний реєстр виконавчих документів». На які сплачено 2 890 755,00 грн. згідно з аудитом: «прикладне програмне забезпечення підсистеми «Єдиний державний реєстр виконавчих документів» не відповідає в цілому актуальній концепції ЄСІТС, оскільки відсутня функціональна реалізація вимог до підсистеми ЄДРВД, визначених в Концепції»
  • Послуги з доопрацювання підсистеми «Офіційна електронна адреса Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (Електронний кабінет)» на які сплачено 299 999,00 грн. згідно з аудитом: «При проведенні аудиту встановлено невідповідність наявних результатів актуальній концепції ЄСІТС через їх незавершеність, неповноту та залежність від сторонніх модулів з недокументованим функціоналом, не передбачених концепцією.»
  • Послуги з доопрацювання підсистеми «Електронний суд»  на які сплачено  197 997,12 грн. при проведенні аудиту встановлено «невідповідність наявних результатів актуальній концепції ЄСІТС через їх незавершеність, неповноту та залежність від сторонніх модулів з недокументованим функціоналом, не передбачених концепцією».
  • Послуги з доопрацювання підсистеми «Підсистема електронного документообігу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» для створення 1 черги підсистеми «Електронне діловодство» на які витрачено 2 826 000,00 грн., згідно аудиту : «передане Адміністратору, є непрацездатним. Наявний виконуваний код не функціонує, виконавець ТОВ «Транслінк консалтинг» від передачі кодів та документації відмовився.»
  • Послуги з доопрацювання підсистеми «Підсистема управління єдиним контакт-центром єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи». Витрачено - 3 083 304,99 грн., Витрачено -  6 600 231,25 грн. , згідно з аудитом прикладне програмне забезпечення «Підсистема управління єдиним контакт-центром єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» НЕ відповідає актуальній концепції ЄСІТС, працездатна версія підсистеми в наявності відсутня.
  • А система захисту інформації, яка ДСА проводилась своїми силами в загалі: «З урахуванням зазначених недоліків та нової Концепції побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 07.11.2019 р. № 1096, Технічне завдання на КСЗІ ЄСІТС потребує внесення суттєвих змін щодо загальної архітектури та функцій, або видання Технічного завдання у новій редакції.»

Тобто понад 8 мільйонів гривень витрачено на непрацюючі програми, які навіть не захищені.

Що з цього приводу каже ДСА?

На ресурсі YouTube за посиланням можна подивитись як ДСА звітує парламентарям на засіданні Комітету ВРУ з прав людини, щодо стану впровадження електронного суду, особливо з 55-ї хвилина починається найцікавіше.

До парламентарів «посилають» позаштатного радника Голови ДСА. Тобто, для звіту направляють людину, яка, навіть, не є державним службовцем, не працює у штаті ДСА. Ось такий рівень відповідальності керманичів, які 8 років впроваджують електронний сервіс.

Можливо бюджет не виділяє кошти на дослідження та розробку програм? Згідно зі звітів ДСА на офіційному сайті у 2019 році закладено на розробки (код бюджетної класифікації 2281) закладено 35 211 000 гривень, з яких витрачено -  1 600 000 гривень, тобто невикористані майже 30 000 000 гривень, а система електронного судочинства не працює.

З усього цього є один висновок – відбувається зухвале саботування та підривна діяльність, щодо Судової Влади в Україні з боку Державної судової адміністрації.

Теги: Державна судова адміністрація,ДСА ,Електронний суд,Центр судових сервісів,ЕСІТС ,ВРУ
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео