Будівництво автодоріг – під загрозою: асоціація Гриненка блокує нові тендерні вимоги “Укравтодору”

Будівництво автодоріг – під загрозою: асоціація Гриненка блокує нові тендерні вимоги “Укравтодору”
18511 ПЕРЕГЛЯДІВ

Тотальне бездоріжжя: близько 90 відсотків автошляхів в Україні зруйновані та не ремонтувалися 20, а то й 30 років. Таку ситуацію мали би змінити регулярні ремонти та спорудження нових доріг. Але часто буває так, що покриття тільки постелили, а вже потрібен новий ремонт. Чому попри таку відверту халтуру підрядники фактично не несуть жодної відповідальності та продовжують споруджувати нові «траси смерті»? Розслідувала Марія Гураль.

Допомогти уникнути схожих випадків мав розроблений «Укравтодором» документ, проте навколо нього розгорнулися баталії між представниками дорожньої сфери. А основна причина ― розподіл ринку та багатомільярдні тендери на проведення дорожніх робіт.

Цьогоріч на шляхи планують витратити рекордну суму, понад 90 мільярдів гривень, з яких близько 5 мільярдів – кошти МФО, 35 мільярдів – додаткове фінансування, більш ніж 19 мільярдів гривень залучені під державні гарантії та понад 30 мільярдів – дорожній фонд. Ці кошти будуть спрямовані на дороги державного значення, до яких належать міжнародні, національні, регіональні та територіальні.

Цьогоріч дороги обійдуться українцям у рекордну суму Ілюстрація: СтопКор

При цьому в «Укравтодорі» уже відійшли від практики розбиття конкретних ділянок на невеликі лоти. Тобто, до прикладу, роботи на одному кілометрі дороги тепер виконуватимуть не 2-3 компанії, а лише одна. А для того, щоб гарантувати прозорі умови участі у таких тендерах, «Укравтодор» розробив спеціальний документ — проєкт методичних рекомендацій для підготовки типової тендерної документації.

За словами директора ДП «ДерждорНДІ» Артема Безуглого, це певні правила гри для всіх учасників дорожнього ринку – набір кваліфікаційних критеріїв, тобто вимог щодо техніки, щодо людей і щодо досвіду роботи. Підрядна організація має підтвердити, що в неї є достатня кількість людей для виконання цього контракту, достатня кількість техніки і найголовніше – є досвід.Попри це, методичні рекомендації доволі гостро розкритикували деякі представники дорожнього бізнесу, зокрема, Всеукраїнська дорожня асоціація та Ліга Антитрасту, адже вони помітили в них дискримінацію.

«Ознайомившись з цим документом, були виявлені деякі, на нашу думку та на наш досвід, окремі умови, які містять ознаки, що можуть спотворювати конкуренцію. Чи враховані чи не враховані наші рекомендації, ми не можемо сказати, бо ми не отримували зворотного зв'язку», – стверджує перша заступниця голови Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська.

stopcor.org

Теги: Укравтодор,корупція Укравтодор,Будівництво доріг,ремонт доріг,Тендери,асоціація Гриненка, Дороги
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео