Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела оперативну нараду з питань збройного конфлікту на Донбасі та відвідала лінію розмежування

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела оперативну нараду з питань збройного конфлікту на Донбасі та відвідала лінію розмежування
16367 ПЕРЕГЛЯДІВ

У середу, 24 червня 2020 року, в прокуратурі Донецької області в Маріуполі під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової відбулась розширена оперативна нарада з керівниками правоохоронних органів. Мета зібрання - визначення основних напрямів запобігання і протидії злочинності, насамперед в умовах збройного конфлікту та тимчасової окупації окремих районів Донбасу.

Участь у заході взяли заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, начальник управління Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Андрій Лещенко, прокурор Донецької області Євген Білоусов, голова обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, керівники правоохоронних органів області, а також командувач ООС Володимир Кравченко.

За процесуального керівництва прокурорів області органами правопорядку Донеччини наразі розслідується більше 5 тисяч кримінальних проваджень щодо понад 8 тисяч правопорушень, вчинених в умовах збройного конфлікту. Тільки за 5 місяців 2020 року зареєстровано понад півтисячі кримінальних правопорушень даної категорії, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Всі розуміють складність і багатоепізодність цієї категорії проваджень, а також необхідність спеціальних знань міжнародного гуманітарного та кримінального права задля ефективності слідства. Боротьба з такими кримінальними елементами, які завдають шкоди суверенітету України, посягаючи на її територію та основні права її громадян, безсумнівно, є пріоритетом кожної демократичної держави. А тому ми маємо невідкладно забезпечити системну роботу з розслідування злочинів цієї категорії та кримінальне переслідування всіх без винятку осіб, винних у їх вчиненні», – заявила Генпрокурор.

За даними заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова, під час збройного конфлікту загинуло понад 13 тисяч наших співгромадян, як військових, так і цивільних, майже втричі більше людей отримали поранення. Внаслідок воєнних дій на території Донецької області загинуло 28 дітей, 85 - отримали поранення різного ступеня важкості.

За результатами оперативної наради учасники вирішили ініціювати питання створення в органах досудового розслідування Донецької області спеціалізованих підрозділів з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, збільшення кількості експертів для оперативного та повного проведення експертиз.

Крім того, учасники наради обговорили і стан протидії злочинності в регіоні в цілому. Так, рівень злочинності на 10 тисяч населення є нижчим, ніж у державі.

Спостерігається, зокрема, зменшення числа злочинів проти основ національної безпеки України, знизилось на 21% число злочинів проти громадської безпеки, у тому числі злочинів терористичного характеру та пов’язаних з незаконним обігом зброї.

Водночас, збільшилась кількість особливо тяжких кримінальних правопорушень - більше скоєно злочинів проти життя та здоров’я особи, у тому числі умисних вбивств. Також збільшилася кількість розбоїв та вимагань. Потребує активізації робота правоохоронців з викриття фактів хабарництва. Серед пріоритетних напрямів залишається також протидія організованій злочинності.

Генпрокурор висловила вдячність усім прокурорам, працівникам органів правопорядку, судів, органів державної влади та місцевого самоврядування за роботу в складних умовах прифронтової території.

Також Ірина Венедіктова спільно з правоохоронцями області відвідала зону ООС, зокрема місце розведення сил і засобів в районі населених пунтів Богданівка-Петровське на Донеччині. А у с. Бугас, вони вшанували пам'ять Андрія Жука - командира батальйону 72 ОМБр “Мауглі”, який загинув 2016 року внаслідок бойового зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою незаконних збройних формувань РФ.

gp.gov.ua

Теги: Генпрокурор ,Ірина Венедіктова,Генеральний прокурор,Гюндуз Мамедов,Донбас,Генеральний прокурор Ірина Венедіктова,ООС,Володимир Кравченко
Автор: Vse.Media

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео