Земля ‒ народу, гроші ‒ Косик, або як працює корупція по-полтавськи

Земля ‒ народу, гроші ‒ Косик, або як працює корупція по-полтавськи
29425 ПЕРЕГЛЯДІВ

Наприкінці травня звільнили голову Держгеокадастру Дениса Башлика, що викликало певні кадрові перестановки у цій державній структурі, і, звісно, почало трусити регіональні відділення. Якщо на центральному рівні кадрові ротації відбуваються постійно, то на місцях чиновники «середньої руки» десятиліттями залишаються на своїх місцях. На таких прибуткових посадах втілюються в життя корупційні схеми різних масштабів і обсягів. Мабуть, тому в Держгеокадастру за всі роки його існування склався імідж найкорумпованішого державного органу. І зараз, коли в Києві влада намагається хоч якимось чином реформувати цей орган, на місцях далі залишаються «старі кадри», які працюють за корупційними схемами.

Як стають чиновниками?

Мабуть, влада у Києві й не підозрює, що на Полтавщині є така собі Алла Косик, яка обіймає посаду заступника начальника Головного управління Держгеокадастру Полтавської області. Цю посаду вона зайняла ще за попередньої влади, 2017 року, а «хлібні» місця в цій структурі Алла Косик почала отримувати ще в далекому 2006-му. Тоді її призначили на посаду заступника керівника відділу земельних ресурсів Чутівського району за сприяння відомого на Полтавщині Григорія Шария, який «вирішує» земельні питання в області ще з 90-х. Понад п’ять років у місцевих ЗМІ випливала інформація про корупційні схеми, які прокручували ці двоє.

Хабарі квартирами

2013 року пані Косик отримала кар’єрний злет: за сприяння свого давнього партнера пана Шария її призначають вже начальником Держгеокадастру міста Полтави. Місцеві забудовники добре запам’ятали новопризначену пані Аллу. Вона швидко розгорнула схему, коли забудовники були змушені віддавати квартири за 10% вартості особисто пані Косик та її «довіреним особам». Без цієї «данини» жодного дозволу та рішення від державного органу отримати було неможливо. За це Алла Косик гарантувала забудовникам, які знаходили з нею «спільну мову», імунітет від інспекційних перевірок і погодження всіх проектів.

Після завершення будівництва пані Алла продавала квартири вже за повною вартістю і таким чином накопичувала корупційний капітал. Собі ж зрештою вона залишила трикімнатну квартиру в центрі Полтави, в елітній новобудові.

Якщо підняти старі документи, то на пані Косик у той час правоохоронні органи відкривали кримінальні справи за фактами хабарництва. Проте якимось дивним чином ці справи не доходили до суду, адже свідки відмовлялися давати покази. Мабуть, і тут допомогли старі зв’язки. Справи одна за одною розвалювалась, а Алла Косик далі багатіла.

Сімейний корупційний «бізнес»

2017 року Косик перейшла працювати вже до обласного Головного управління Держгеокадастру, де її діяльність розгорнулась на повну силу. Адже вона отримала в управління всю обласну інспекцію. Проте Алла стала трохи більш обережнішою ‒ місцеві фермери й підприємці тепер не часто стикаються з нею особисто. Проте добре знають Станіслава, її чоловіка. Тож якщо хочете, щоб на порушення закрили очі або просто не «штормили» ваш бізнес на Полтавщині, треба заплатити Станіславу грошей. І якимось дивним чином інспектори забувають про ваше існування. Отже, як за феодальних часів, щоб користуватись місцевою землею треба платити данину подружжю Косиків.

 Зараз пані Алла має намір стати справжньою «маркізою» Полтавщині та активно мітить на посаду вже керівника Головного Управління Держгеокадастру області, намагаючись запевнити чинну владу у своїй прихильності, а спроби зняти її з посади – політичними переслідуваннями. Про це вона пише на своїй фб-сторінці.

Чи буде далі існувати корупційно-феодальний устрій в області або відбудеться довгоочікуване очищення влади ‒ залежить, в першу чергу, від центральної влади. Вся надія на новопризначеного голову Держгеокадастру Романа Лещенка. Адже з кадровими оновленнями з’являється надія на те, що до керівництва на місцях прийдуть нові некорумповані професійні чиновницькі кадри, яких хвилюватиме доля країни, а чесність та  справедливість будуть непорушними принципами роботи на держслужбі.

kolo.news

Теги: Алла Косик,хабар,держслужба,Башлик,Денис Башлик,Держгеокадастр, Госгеокадастр,чиновники,Косик ,Держгеокадастр Полтавської області,Полтавська область,Григорій Шарий,Шарий,Григорий Шарий Википедия,ЗМІ ,Полтава,Головне управління Держгеокадастру,корупція ,Коррупция,Коррупция Косик,Косик Держгеокадастр
Автор: Vse.Media

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео